Video Grundig GV 560, navíjí a krčí pásky

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#16 Příspěvek od K560 »

durkovic píše:zdravím, sorry že som nereagoval, mám trocha pracovné povinnosti :)

áno to je ona- prítlačná kladka, tou začnite, píšete že pôvodná je tvrdá ako betón takže je zrelá na 100% na výmenu. ked osadíte novú vyskúšajte video, možno nebude potrebné zasahovať do iných častí mechaniky (cca na 90% určite nie :) ) ak je prítlačná kladka tvrdá po určitej dobe od spustenia prehrávania začne páska "hebať" hore dolu po hriadeli capstan motoru jednak za rozhodí tracking a rozpadne sa obraz a za druhé ako ste už spomínali je počuť krčenie pásku a začne ju namotávať do utrob videa. výmenou kladky sa tieto prejavy na 98% odstránia a video bude opäť korektne fungovať.

prajem veľa zdaru pri oprave. :) napíšte potom výsledok či sa oprava podarila :)
Je to tak jak píšete, chvilku to hraje s jedním proužkem v horní části obrazu, pak se v obraze začnou vytvářet další proužky a nakonec zrní celý obraz, pak se na chvilku vrátí obraz a následně většinou začne motat.

Ještě jednou děkuji všem za rady.

Objednal jsem kladku, vyměním a napíšu.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od durkovic »

starecd: ano tento s tým kužeľovým ozubením je veľká bolesť Turbo drive mechaník od filipsu, menil som ich asi najviac (kladiek trocha menej) poväčšine to bol primárny problém nefunkčnosti videa....v prípade majiteľa videa K560 neuvádza žeby mu video nevedelo dokončiť niektorú funkciu (zaradenie play, vysunutie kazety a pod..) ten kužeľový ozubený prevod na náhon šneku sa prejavuje práve tak že video zrazu nevie vysunúť kazetu, nevie dokončiť zavádzanie pásku za hlavu pri zaradení play a pod... autor vlánka má problém len s nestabilným trackingom a po chvíli rozpad obrazu.... tipujem že sa to výmenou kladky problém odstráni.

ešte ale to chce pred spustením po výmene kladky vyčistiť teda aspoň páskovú dráhu...

ako čistiť bubon s videohlavami...http://www.youtube.com/watch?v=Ccjt5C4NJKY
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#18 Příspěvek od K560 »

durkovic píše:starecd: ano tento s tým kužeľovým ozubením je veľká bolesť Turbo drive mechaník od filipsu, menil som ich asi najviac (kladiek trocha menej) poväčšine to bol primárny problém nefunkčnosti videa....v prípade majiteľa videa K560 neuvádza žeby mu video nevedelo dokončiť niektorú funkciu (zaradenie play, vysunutie kazety a pod..) ten kužeľový ozubený prevod na náhon šneku sa prejavuje práve tak že video zrazu nevie vysunúť kazetu, nevie dokončiť zavádzanie pásku za hlavu pri zaradení play a pod... autor vlánka má problém len s nestabilným trackingom a po chvíli rozpad obrazu.... tipujem že sa to výmenou kladky problém odstráni.

ešte ale to chce pred spustením po výmene kladky vyčistiť teda aspoň páskovú dráhu...

ako čistiť bubon s videohlavami...http://www.youtube.com/watch?v=Ccjt5C4NJKY
Ano je to tak, vše ostatní vysouvání, přehrávaní atd. "zatím" funguje dobře bez potíží.

Na čištění postačuje tech. líh?

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od durkovic »

K560: na obrázku je mechanika Turbo Drive...

všetké miesta označené šípkou je potrebné vyčistiť, keď budete čistiť tú osičku o ktorú sa opiera tá prítlačná kladka a posúva po nej pásku (ktorú ste teraz objednal novú..) treba precízne z tej osičky odstrániť letité nánosy zvyškov pásku a bordelu... samozrejme všetko čistiť opatrne a s citom ale tak aby nikde na vodiacich elementoch nezostali zvyšky pásku a bolo to čisté.

videohlavu čistiť tak ako je to ukázané na videu, netlačiť na papierik veľmi, len s citom, pri otáčaní hlavou budete na prste cítiť ako prechádzajú papierikom jednotlivé štrbinky s maličkými hlavičkami, sú to veľmi jemné elementy takže opatrne ale zase nebáť sa toho... :)
Přílohy
Philips Turbodrive.JPG
(47.42 KiB) Staženo 62 x
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od durkovic »

ANO na čistenie VÝHRADNE technický lieh. Na čistenie bubnu videohláv by bol najlepší ISOPROPYL alkohol, dostať ho v predajniach so súčiastkami a podobne...ale určite bude postačovať aj technický lieh
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od durkovic »

K560:

tak ako sa podarila oprava?
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#22 Příspěvek od K560 »

durkovic píše:K560:

tak ako sa podarila oprava?
Dostal jsem se k tomu až nyní, vyčistil jsem a vyměnil celou kladku. První zapnutí, černá obrazovka pruhy, zrnění po chvilce perfektní obraz bez pruhů, ale po převinutí na začátek kazety a spuštění(vyzkoušel jsem jich několik) černá obrazovka, občas zrnění je slyšet zvuk, když začnu při play převíjet objeví se obraz, při vypnutí převíjení ještě chvilku zůstane a pak zmizí následně černá obrazovka nebo zrnění se zvukem. Co s tím?

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#23 Příspěvek od Jodr »

Zkus přečistit buben hlav, pomuchlaná páska zanese štěrbinu ve snímacích hlavách.

Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#24 Příspěvek od K560 »

Jodr píše:Zkus přečistit buben hlav, pomuchlaná páska zanese štěrbinu ve snímacích hlavách.
Vyčistil jsem znovu hlavy, několik minut jede perfektně, pak se zastaví vysune kazetu, při zpětném zasunutí stav jako před čištěním, černo nebo zrnění.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od durkovic »

K560: tento stav je už po výmene tej kladky ?

ešte otázočka ako staré kazety prehrávaš... ? už som sa stretol z javom že na vide nebolo ani tak video ale zlý stav kaziet k ktorých sa uvolnovala aktívna vrstva a pri každom založení kazety do videa sa zaniesli hlavy....

takže kladka je už nová ?
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#26 Příspěvek od K560 »

Evidentně se "zasírají" hlavy. Několikrát po sobě jsem je vyčistil a po chvilce to samé. Za hlavou jsem našel takový samočistící mechanizmus s gumovým ozubeným kolem, bylo ulepený, vyndal jsem ho a od té doby video zatím hraje. Přehrávám céčkové SVHS kazety v adaptéru a standardní VHS kazety, stáři kolem deseti a více let.

Ano kladka je kompletně nová.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od durkovic »

jo tááák, no ja som bol v tom že si ten mechanizmus auto head cleaneru za hlavou vyčistil v alkohole a dal späť ale povečšine som ho ja osobne už späť nedával... po pár kazetách to robilo šarapatu, bolo to viac na nevýhodu ako na osoh, ak si to gumené kolečko dal dole a vyčistil hlavy a video fachčí tak tak už sme asi na koreni problému prečo to blblo, ale výmena kladky tomu určite pomohla.... aspon to bude korektne držať stopu a tracking (aspoň predpokladám...)

daj vedieť či sa závada teraz neopakuje a obraz je OK....
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#28 Příspěvek od K560 »

Asi ho zpátky taky nedám. Kladka určitě pomohla, pokud video jede, tak nemá v obraze žádné proužky a má parádní ostrý obraz a zatím "nemotá". :D

Abych to nazakřiknul, nechám ho nějaký čas běžet a uvidíme jestli je vyhráno.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od durkovic »

tak to je potom super, zjavne to bolo spôsobené jak tým zaneseným kolečkom auto čistenia hláv tak aj tou skamenelou kladkou ktorá nepresne viedla pás po dráhe a potom ho ešte aj ničila :)

ano philips (grundig) videa vedeli dať prekvapivo vynikajúci obraz a mačkali z možností VHS kaziet maximum.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
K560
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2014, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#30 Příspěvek od K560 »

Tak dlouho jsem se neradoval.Dnes jsem chtěl nechat chvilku běžet video a po zasunutí do zásuvky se začaly dít věci. Displej se nerozsvítil a zevnitř se linuly divné zvuky.

Kazeta, která v něm byla, byla tak na půl vysouvána a zasouvána, stále dokola. Kazetu jsem opatrně vyjmul a video znovu zapnul, mechanika škube tam a zpět i bez kazety a displej nesvítí. Pohledem jsem zkontroloval mechanizmus na vysouvání kazety a nejeví známky rozlomení, prasknutí nebo ulomení zubů?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “