Proč telefonu škodí třeba používání v dešti, mokré ruce...

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

forbidden- ale jo, nějak by to zalakování pomohlo. Ale jak jsem říkal už předtím- pokud to někdo nenakáže, tak to ani jeden výrobce neudělá.

Jinak Lumii jsem už vrátil, ač se mi podařilo rekonstruovat plošky i ten FET, tak nakonec jsem zjistil špatné řízení ze zdrojového obvodu, ten už řešit nebudu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Michal22 píše:p32- to není že by voda hledala, ale reakce je vždy hodně bouřlivá tam, kde je přítomno hodně tvrdé napětí.
To je mi jasné, já jen že mě udivuje, jak si ta voda i tak najde to nejpos*anější místo, kde škodit. Po povodních v 97. jsme se toho načistili v elektronice dost.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#18 Příspěvek od Hydrawerk »

Hmm, za nový mobil neutratím více, než 1500 Kč...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Michal22 »

Hydrawerk- dobře děláš.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Davidus »

za mobil nedám nic, většinou recykluji vyřazené telefony z firem :) (ne dotykáče)

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#21 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, já jsem si letos koupil dotykač samsung s7710 xcover 2, má odolávat prachu, vodě po dobu 30-ti minut v metrové hloubce, odolnější proti pádu. Uvidím jak dlouho vydrží, na youtube je plno videí o jeho odolnosti, ale zkoušet to nebudu. Třeba toto: http://www.youtube.com/watch?v=NjtdS8p8Vw0

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#22 Příspěvek od Otkundes »

Mobily neopravuji, ale myslím si, že pokud nějaký technický ignorant vytáhne mobil za deště a začne s ním mezi kapkami manipulovat, je to jen jeho blbost. Asi jako ta paní, co vykoupala svou kočku, pak ji strčila do mikrovlnky, aby ji osušila a divila se, že to ta její číča nepřežila. Bohužel, u amerického soudu svůj spor vyhrála a proto v návodech k použití spotřební elektrotechniky, často čteme alibistické 3,14-čoviny. I kdyby nějaká "autorita" nařídila lakování tišťáků a součástek ve všech mobilech a výrobci to akceptovali, stejně je to houby platné. Najde se třeba zase trouba, který bude chtít své milence sdělovat své pocity, třeba při potápění. Asi stejně jako před lety, po pár pivech, mí kamarádi zkoušeli v hospodě na kazeťák nahrát zvuk točeného piva a tak mikrofon strčili do půllitru a hospodský jim do něj to pivo natočil.
Holt, pan Murhy to kdysi shrnul do svého 4. logického závěru: Nic nelze udělat blbuvzdorným, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.
Přeji opravářům této techniky hodně blbců - a placených zakázek...

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#23 Příspěvek od feliz_navidad »

Mám Motorolu Defy+, běžně s ním manipuluji v dešti, beru si ho do vany (čtu si tam bastlírnu), už jsem ho i koupal a nevypadá, že by mu to přiliš vadilo. :upset: :D

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#24 Příspěvek od TAKJAN »

Ten nějaký odolný syn koupal, potopil metr, vyváděl psí kusy a mobil chodil OK. Dojel na pilinky ve sluchátku. Byl teda služební..
Naposledy upravil(a) TAKJAN dne 31 led 2014, 21:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#25 Příspěvek od feliz_navidad »

To je tak hezky napsané, že nevím, jestli odolný byl telefon, nebo ten syn :-)

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#26 Příspěvek od kbulda »

Kolega z práce, ktrý jezdí na vodu ( na řeky ) používá na lodi presevativ jako obal telefonu. Volat se s tím dá a koupal ho takhle již vícekrát. Když ptřebuje nabíjet, tak rozváže uzlík. Na řece za jízdy samozřejmě nenabíjí.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#27 Příspěvek od Pikofarad »

mihal píše:Výrobca, ktorý by zvýšil odolnosť spotrebnej elektroniky by sa popravil
Je to tak,dva měsíce po záruce odneste vadné výrobky do SD a kupte si nové spotřebiče ,pokud možno opět naší značku

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#28 Příspěvek od KiTt »

minuly tyden me prinesl kolega z prace na opravu nejakou odolnou xperii s tim ze mu na to dite vylilo nejake piti. Tel. po zapnuti nerozsvitil LCD a porad dokola restart. Po rozdelani, kde bylo pod kazdym sroubeckem tesneni, vsechno utesne, ale konektor od lcd uplne zoxidovany. Vrtalo me to hlavou jak se tam ta voda dostala a tak jsem sundal dotikovku a svete div se ta byla prilepena jen bodove po cca 5mm. A pak si kupte odolnej telefon. Skoda ze jsem si to nevyfotil.

Uživatelský avatar
oya
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2009, 01:00

#29 Příspěvek od oya »

Dobrý den,píše se tu o odolných telefonech-má někdo zkušenosti se značkou Evolve?Mám dva,jeden bazarový,druhý z Makra, z Rohu hojnosti(ze slev) a ten byl zlevněn jen proto,že ho na odolnost zkoušeli a jak s ním bouchli,ohnuly se vývody Led svítilny,takže baterka svítí dovnitř a ven jde jen lehká záře.Rozebrat se to nedá.K telefonu seženu sítóvou nabíječku,nabíječku do auta,ba i ruční na kliku ale napajecí konektor ani šňůru USB-konektor vůbec,Čekám na chvíli,až se vysype.Jaký máte názor na tuhle značku?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Tato znacka sa dava na lubovolny odpad z Ciny.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“