DVD Thomson DPL910VD, hlásí "no disc"

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#16 Příspěvek od Jodr »

Servis pokud to hodlá opravovat musí mít příslušné vybavení. Tzn i prodloužení, aby mechanika šla připojit mimo bednu. Do mechaniky se vložil testovací disk s definovanými chybami a na spešl testeru se vyhodnocovaly odezvy. Otáčky disku, fokus, tracking optiky a kroky vozíku. Čtecí optika má tři fotodiody a sleduje se na nich úroveň signálů a fázový posun (po 120°). Nic pro domácí tvorbu a vzhledem k tomu, že tester byl jen pro jistý okruh výrobců mechanik a stál tehdy 7500DM, běžný servis neměl šanci. Dělali jsme garance a vybavení jsme na to dostali.

Uživatelský avatar
kingage
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2012, 02:00

#17 Příspěvek od kingage »

tak jsem to zkusil zapnout rozebrany a po spusteni se cd zacne krokove hybat a mezi tim blika laser a cocka se hyba nahoru a dolu pak to cely skonci a napise no disc...takze asi jen servis a nebo to mit jako dvd bez dvd :D jinak: prestalo fungovat otevirani dvirek nvm co se stalo :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Máš to rozebraný ? Zastrč konektor. :lol:

Uživatelský avatar
kingage
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2012, 02:00

#19 Příspěvek od kingage »

:D to jsem kontroloval hned :D a vsechno je zapojeny :D tak nvm no :D

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Oldradio »

O krok blíže sběrnému dvoru :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#21 Příspěvek od konosuke »

Tohle dělá combo Toshiba SD-24 VL enemže CD-R určitých značek co mu prostě nešmakují, ostatní ano. Je to s podivem neboť používám jen pro DVD, DVD-R a tam načítá zcela bez problémů, CD si zahraje vyjímečně. Mám tušení že jsou tam dva samostatné nezávislé čtecí lasery, mokré čištění IPA na chvíli pomáhá. Aparát pořízen AD2005 a s takou životností se nepočítá, v civilizovanám vyspělém světě teda.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kingage
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2012, 02:00

#22 Příspěvek od kingage »

cetl jsem o regulaci jasu laseru pomoci odporovych trimru...ma nekdo zkusenosti ?

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#23 Příspěvek od Peterseal »

kingage-> preco tu spekulujes nad vsetkym moznym, namiesto toho, aby si skocil do najbliziseho obchodu s elektrosuciastkami, a vymenil tie kondenzatory?

Uživatelský avatar
kingage
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2012, 02:00

#24 Příspěvek od kingage »

pac ty kondiky su v pohode...sou jen pridelany tim lepidlem

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#25 Příspěvek od Peterseal »

Tak potom asi optika. Este skus rucne potocit spindle motorom, mal by ist lahko.

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#26 Příspěvek od pavel16 »

Někdo tu psal,že kontroluje motorky menším napětím a kontrolou kolísání proudu.Já obvykle vemu kontox a stříknu ho těma otvorama na spodu do motorku a na hřídelku pak kapku oleje a jede zase jak novej. :D

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#27 Příspěvek od Jodr »

Suchá ložiska a přidírající se špindle motoru disku je velice častá závada. Dříve ložiska bývala z porézní sintrované bronzi, kde se držel olej, dnes jsou jen bůh ví z čeho. Pocukávání motoru bývá průvodním jevem! Zkoušet otočit motorem prstem s konstatováním jde to volně je hezké, ale nic se z toho nepozná.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#28 Příspěvek od Peterseal »

Ked to mas moznost porovnat s inym, tak ano. A co mu okrem servisu ine chcete poradit, hm?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od workhard »

Jak psal pavel16 - stříknout kontox, a když to zabere, motor vyměnit. Prostříklej vydrží fungovat jen chvíli.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#30 Příspěvek od mi-ro »

Zadřenej spin jsem viděl snad dvakrát. Pokud neroztočí nebo točí pomalu, bývají zanesený a zkratovaný mezery mezi lamelama rotoru. To se dá ověřit i připojením samotnýho motoru na cca 3V. Proud zdravýho motoru je 20-30mA. Stříknutím čehokoliv do motoru se může částečně otěr z lamel a kartáčů odstranit ale jak bylo zmíněno, je to jen na chvíli. Od kartáčovýho motoru s až 2000 otáčkama se dá čekat pár hodin života. Proto se v PC CD-DVD mechanikách používají 3F bezkartáčové motory.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “