Konica Minolta Magicolor 2500W

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Doviezol som novy valec a vymenil - tlaciaren tlaci ako nova :)

Nasledne som zistil, ze dlha kalibracia bola sposobena tym, ze na tom povodnom valci niekto "opravil" poistku kusom drotu - sice tenkeho, ale nie dostatocne. Neprerusil sa a tym padom si tlaciaren po kazdom zapnuti myslela, ze ma novy valec a spustala dlhu kalibraciu. Ta poistka sluzi len na reset pocitadla a spustenie dlhej kalibracie, v normalnom stave ma byt prerusena.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Vracím se k tomuhle vláknu. Dnes jsem u kámoše viděl hodně podobnou barevnou Minoltu, jen nahoře má přidanej scaner a zároveň v ní je fax. Asi 1690 ale číslo jsem si zapoměl napsat, tak to nevím jistě :? Od někud si ji přivezl na výměnu bloku válce. Před odvozem šla, jen blbě kryla. Bohužel po příjezdu si ji nevyzkoušel a rovnou do ní vrazil novej blok s válcem. Tiskárna po zapnutí najede, asi 2 minuty různě šrotuje s karuselem, nahřeje se a nakonec hodí chybu 260, což má být podle manuálu zablokovaný scaner. No a pak naprostá mrtvola. Faktem je, že scaner se ani necukne, nerozsvítí, prostě nic. Máš s tím nějakou zkušenost, že scaner může takhle umrtvit celou tiskárnu? Ono se dostat k posuvu scaneru je dost rozebírání. Nějakej pokus o "sklepání" suportu scaneru by znamenalo vytahat všechny tonery a jestli je někde nějakej svinčík na dně mohl by se taky někam naklepat. A když koukám přes sklo na tříkolečkovou převodovku posuvu, vypadá to, že bude samosvorná a jen tak se nepohne.
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Taku tlaciaren som nevidel. Ale ked skener ani nesvieti, skontroloval by som jeho pripojenie. Ak je firmware dostatocne blby, tak s nefunkcnym skenerom nepojde ani tlac.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Ahoj do Bratislavy!
Nemohl bys prosím zkusit jestli 2500W tiskne na silnější křídový papír? Tloušťka asi tak jako 3 listy 80g kancelářskýho na sobě. Mě najede a bez 🤐 se zastaví v dráze. Nevím jestli vadí tloušťka a nebo lesk papíru. Je to divný, tisknu v ní fólie na plošáky, ty jsou ještě víc tlustý a navíc se musí podkládat 80g papírem, jinak vadí průhlednost. Právě jestli to optický hlídání dráhy neblbne na lesklým papíru.
Díky za odzkoušení.
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Nemam to ako vyskusat.

Ale podla mna tam nie je opticke snimanie. Zatial som v kazdej tlaciarni videl senzor papiera urobeny tak, ze optozavora je mimo drahy papiera a v drahe papiera je nejaky plastovy vystupok, ktory zavoru zacloni.

Ak vadi hladky povrch, tak kvoli tomu, ze ho nejaka guma nedokaze zachytit. Dalej moze byt problem aj s tvrdostou papiera. Treba pozriet do specifikacie tlaciarne, ake papiere oficialne podporuje.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Ty plošákový fólie podložený 80g papírem jsou o 0,1mm víc tlustý než křídový papír, co jsem zkoušel. Tisk na ně je v 2500 bez problému.
Pokud skrz 2500 proženu průhlednou fólii bez podložení papírem, tak se zastaví, takže jsem předpokládal, že tam je přímý optický snímání. Co si pamatuju, tak některý fólie do laseru měly dokonce neprůhledný ráměček, právě asi kvůli snímaní okrajů průhledný fólie.
Už to neřeším, Page Pro 1250 ten kříďák zvládá.
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od PotPalo »

Keď je už reč o týchto laserovkách, ako sa dá vyčistiť transportná fólia v magicolor 2400W? Sú na nej pásy neviem či len špinavé alebo už vyryté. Prípadne kde sa dá kúpiť nová takáto fólia?
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 10 kvě 2014, 15:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

Já nevím, zatím jsem to neřešil, tiskne mi perfektně. Ale faktem je, že když kouknu na tu fólii, tak mě překvapuje jak mizerně vypadá. Kdysi mě Minolťák tvrdil, že pokud je barevná laserka ve stabilní teplotě (kancl), tak fólie vydrží podstatně víc, než když se mění teplota. Co s tím myslel netuším, možná že ji dost vadí opocení z zimy do tepla.
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Ano, byva to vydrate v smere posuvu, ale nema to vplyv na kvalitu tlace. Ak je nejaky problem s kvalitou, robi to vacsinou valec.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

to rnbw: Něco mi začíná hnít v Minoltě 2500W. Nedokáže mi vzít papír pokud jich není asi 2-3 mm na sobě. Pak maká dobře. Koukal jsem do ní zatím jen do podavače a připadá mi, že podavač "nenadhodí" jednotlivý papír dostatečně vysoko. To jsou ty solenoidy o kterých jsi psal? Případně co s tím? Nějaký vyčištění? Zatím mi to moc nevadí, akorát při oboustranným tisku je to pakárna každej list podkládat.
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze jeden solenoid je aj v podavaci papiera. Na 2400 a 2500 sa daju jednoducho odmontovat bocne steny a solenoidy su hned pod nimi pekne pristupne - tak vyskusaj, ci sa nelepia.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

to rnbw: Dnes mi Minolta 2500W začala blikat C-kazeta. To je černá? Chtěl jsem spustit reportéra a kouknout, kolik má listů a kolik je kde % náplně a pod W7 mi přiložený CD s XP Reportérem nejde.
Moc se na ní netisklo, jen barva, na B/W mám jinou laserku. Na kolik listů jsou originál kazety? 4500 to asi nebude, není tam pouze okradená na 1500?
Nevíš o nějaký diagnostice pro 2500W? Jde mě o to, aby za chvíli nebyla prázdná ještě jiná a tak bych je vzal najednou. Kazety 4500 mají v Gigaprintu za 1000 kus, to celkem jde, to je u mě navěky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Z vyroby su tonery na 1500 stran (aspon teda farebne). Myslim, ze stavova stranka sa da vytlacit len softwarovo, priamo z tlaciarne to nejde. Tam je uvedene, kolko stran sa ktorym tonerom vytlacilo aj na kolko bol urceny.
C by mala byt Cyan (z CMYK), ak to nejaky inteligent nahodou neprelozil...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#29 Příspěvek od Celeron »

Blbnu, bliká vpravo K. Takže to je černá.
Na Trubce jsem viděl jak toner někdo vysypal, naplnil a vyčistil prostor pod pravítkem. No ale tyhle tonery mají přeci čip, aspoň u mě je na tonerech vpravo zlacený kontaktní plošák cca 20x12 mm s 3 kontakty. To se dá nějak resetovat nebo sehnat novej?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Ano, maju cip. Podla mna sa s tym neoplati srat, za cenu prasku a cipu kupis cely neoriginalny toner aj s novym cipom.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“