Regulace vzduchovaciho elektronickeho strojku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kava
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2014, 01:00

#16 Příspěvek od Kava »

Nemuze, protoze bud vim a nebo nevim, patrne jak funguje vzduchovaci strojek elektricky na 230 V a vzduchovaci strojek elektronicky na 12 V Ti neni vubec jasne, nenapsal jsem hned ,ze se jedna o 12 V DC, ale napsal jsem akulumator 12 V / 5,5 Ah, nevim jestli je akulumator 12 V / 5,5 Ah AC, tak jaky pojem.

Nedebatujeme o pojmech ,ale o tom jak regulovat

,, vzduchovaci elektronicky strojek na 12 V DC s civkou a magnetem.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

Tak nám napiš, jak funguje (na jakém principu) ten tvůj "klasický" vzduchovací strojek, ať se pohneme z místa.
Jenom nepiš, že funguje krásně. :wink:

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#18 Příspěvek od kbulda »

Myslím, že se to od uživatele Kava nedozvíte a umřete v nevědomosti.
To mi přišlo po tom co tady doposud předvedl.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jenda_KL »

Kava píše:Nedebatujeme o pojmech ,ale o tom jak regulovat
Jenže než budem chtít něco regulovat, musíme si vyjasnit nejprve pojmy, abysme věděli, jak a co vlastně regulovat.
Už víme, že to není klasický vzduchovací strojek.
Návrhů už několik padlo, tak se k nim vyjádři.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jenda_KL »

kbulda píše:To mi přišlo po tom co tady doposud předvedl.
Jo teď se mi to proroutovalo, on už tu něco takovýho hledal.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od forbidden »

Ujasni si hlavně pojmy. Už jsi toho napsal dost, ale co to vlastně máš, se přesně nikdo nedozvěděl. Chvíli píšeš, že funguje jako klasickej (na střídavej), pak máš zase akumulátor (stejnosměrnej), pak máš trafo 20 V (střídavej)... Kdo se v tom jako má vyznat?
Pokud to funguje na stejnosměrnej a je v tom nějaká elektronika, tak na regulaci vůbec nemusí stačit snížit napětí. Záleží, jak je ta elektronika udělaná.
Takže buď napiš přesnej typ, ať si někdo, kdo bude ochotnej pomoct, může na netu najít relevantní informace, nebo se na to vys... a regulaci si udělej pomocí Tčka a škrtící svorky. Budeš to mít bez práce a funkční a nemusíš už nic vysvětlovat.

Uživatelský avatar
Kava
Příspěvky: 17
Registrován: 22 úno 2014, 01:00

#22 Příspěvek od Kava »

forbidden- precti si poradne co jsem napsal a nepodsouvej mi co jsem nepsal, mimochodem si odpust vulgaritu

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od forbidden »

Právěže jsem si to přečetl a nikde není jednoznačně napsáno nic, co by 100% pomohlo rozhodnout jaká regulace bude vhodná. Trvám na tom, že si v jednotlivých příspěvcích protiřečíš.
Vulgaritu jsem si odpustil, jak sis asi všiml, ty tečky jsou ode mně, ne od cenzora. Nemůžeš se divit, že jsem už lehce vytočenej, když po tolika odpovědích furt nic nevíme. Už mě to nebaví.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#24 Příspěvek od masar »

Kava píše:...,, vzduchovaci elektronicky strojek na 12 V DC s civkou a magnetem.
Takový strojek nemůže fungovat bez něčeho, co cyklicky mění magnetické pole cívky. Tím něčím může být např. rozpínací kontakt na kotvě magnetu (tzv. Wagnerovo kladívko) popř. elektronika, která tento rozpínací kontakt nahrazuje. Podle toho lze volit, jaký způsob regulace použít.
:wink:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

Reguluj si to třeba napětím, nebo škrtící klapkou na vzduchu, nebo třeba nadmořskou výškou.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#26 Příspěvek od misocko »

asi tak
sice nieco napises ale nie k veci
ja by som to zamkol :(

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od jova1 »

Pokud ti to funguje na zdroj 1,25-15V, sežeň si k tomu akumulátoru mapěťově regulovaný zdroj, nejlépe spínaný. Třeba tento: http://aukro.cz/modul-regulator-napeti- ... 97608.html

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“