Neskutečná životnost (přejmenováno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#16 Příspěvek od Jodr »

Používal jsem. Třeba na výpočet délky klínového řemene z prům. řemenic a vzdálenosti os. Do půl minuty výsledek, všichni na to koukali jako puci. Konečně i na zvláštní zadávání bez tlačítka =. Mám na kalkulačku nezapomenutelné vzpomínky :)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#17 Příspěvek od ZVUK2000 »

A co potom ČB TV v pražském metru. Použivané jako monitory. Také běžely nonstop x let.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#18 Příspěvek od monterjirka »

breta1 píše:Dodnes mi běhá na chatě COLOR ORAVAN z r. 1986, obrazovka jako nová.
Tak ten se mi také "povedl". Asi po 5 létech pravidelného provozu byl problém s modulem pro řízení napájení, vyměnil jsem snad všechny kondíky, od té doby občas používán, hraje pořád pěkně.
Se STB ECG byl problém se synchronizací, teď tam mám Emgeton s nahráváním na Flash a OK!

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#19 Příspěvek od Mira_A »

vicious píše:Mira_A: tá biela sharpka vyzerala takto? Tuto mám doma, ale nepoužívam http://mycalcdb.free.fr/galerie/FAKE/Sh ... 31V1.2.jpg
Ne ta měla víc funkcí sinus , cos , tang ... atd.
Asi tahle http://mycalcdb.free.fr/main.php?l=0&id=5052
Funkcemi by odpovídala a měla ještě plastový tlačítka.
Plast se okamžitě odíral a žloutl na slunku. Baterky vydržely chvilku. Přitom články jak prase. Samozřejmě obyčejné tužkové články.

Jako ta má EL-531A. Kdežto EL-531A má nějaký velmi dobrý plast. Nevznikají na něm žádné rýhy i při nešetrném zacházení.
Tlačítka jsou gumové s nějak moc kvalitním potiskem nikde se nic neloupe.
Kalkulačka vypadá jako bych ji právě koupil.
A ty baterky jsou tam malé lithiovky a drží dodnes. Měl jsem ji zaplou i několik hodin denně.
Mohl jsem ji kupovat v tom roce 1987, to by odpovídalo.
http://mycalcdb.free.fr/main.php?l=0&id=1637

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#20 Příspěvek od konosuke »

Přečtěte si tohle...
http://www.novinky.cz/koktejl/331525-v- ... evize.html
okolnosti spíš neradostné ale nepřetržitý půlroční provoz TV...škoda že nenapsali značku, typ. Reaguji na příspěvek běžných čb TV coby monitorů z pražského metra, ano tak do bylo. Orava v dřevěné skříňce na konzole ve zdi.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

K těm kalkulačkám: Qualitron s itronem r.v. 1974 koupenej za ťéééžký prachy v Papirnictví maká bez problému akorát žere jak tank, to žhavení je znát.
Dodnes používám Tesláckou MR610 u tý naopak nepamatuju, kdy jsem měnil baterky.
Jirka

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

Tohle je bulharská Elka 135M asi tak rok 1979 na 4 tužkové baterie AA 1.5V nebo síťový adaptér pokud zásuvka byla v dosahu. Zobrazovač osazen miniaturními LED a optickou čočkou - plastovou bublinou ke zvětšení čitelnosti znaku. Tesla MR610 jsem používal taky ovšem display se v 1/4 zabarvil dočerna, po 20 letech...není divu když krystaly jsou tekuté. Spotřeba nepatrná 0.4 mW, baterie Varta původní. My ji říkali "inženýrská" celkem legrační dnes když děcka na základce nosí v aktovce kromě svačiny a pastelek rovněž NTB, co.
Přílohy
Elka-135m-S.jpg
(26.59 KiB) Staženo 23 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#23 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ty kalkulačky TESLA které byly určené na export byly ploché protože měly jako napájení knoflikový článek a né baterii.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#24 Příspěvek od konosuke »

Asi ano...ta tuzemská Tesla má tvar klínu a velkou část prostoru zbírají právě dvě tužkové baterie. To asi neexistovaly běžně u nás články AAA které by to utáhly celkem snadno.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#25 Příspěvek od Hydrawerk »

V domácnosti furt máme Teslu Color 430. http://www.youtube.com/watch?v=__xCYA3kWUs
Ale už se vyměňoval tuner, VN tranzistor a celý spínaný zdroj. Není to tak kvalitní výrobek, jako dříve zmíněné Sony...
No a mám i pěknou starou kalkulačku HP41CV. http://en.wikipedia.org/wiki/HP-41C
Přílohy
HP-41CV.jpg
(289.53 KiB) Staženo 20 x

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#26 Příspěvek od vladom »

Když vidím ty nádherné kousky, taky se musím pochlubit jednou kalkulačkou cca 35 let starou.
Přílohy
P8090228.JPG
(172.94 KiB) Staženo 30 x

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#27 Příspěvek od Mira_A »

Tehdy se vše dělalo na životnost 30let. Dnes se to dělá, aby to přežilo záruku. :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#28 Příspěvek od konosuke »

Tak to je Sharp co mě doprovázel víc než půl života a byl morální podporou na všech zkouškách, na vojně i v zaměstnání.
Přílohy
Sharp EL-5806.jpg
(103.96 KiB) Staženo 37 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#29 Příspěvek od Hill »

Měl jsem Sharp ElsiMate EL-3801, technickou, na dva NiCd akumulátory, někdy jela i 12 hodin denně, jenže byla služební. Když jsem firmu v roce 1984 opouštěl, nechtěli mi ji odprodat, tak šla do skladu, protože už nikdo nechtěl pažravou zelenou, přece už byly v módě černé číslice na světlém. Nakonec do ní (a mnoha jiných skladových přístrojů) prý praštili kladivem pod dohledem komise. Škoda, měl jsem na ní nacvičený prstoklad při opakovaných výpočtech (a těch při výpočtu průběhů bylo!).
Tedy v roce 1984 jsem si v papírnictví koupil irskou kalkulačku Calcul 50, placatou, na dva knoflíky AG13, ty došly po 20 letech, ale kdo ví - po výměně se kalkulačka už rozbíhala dost neochotně, nepomohlo čištění klábosnice ani kontaktů... docela jsem si na tu potvoru zvykl, hlavně na to, že přímo do kláves měla "zadrátované" předpony od piko- po Terra- a nemusel jsem přemýšlet nad řádem, mohl jsem dál vesele krnět. Inu - lenost je matkou pokroku.
Posledních 10 let s sebou tahám všude věrnou Truly SC-103 za tři stovky. Taky na dva knoflíky. Něčeho umí víc, něčeho méně (hlavně ty předpony mi zkraje chyběly), ale už jsem si na ni také zvykl. A občas se ještě hodí.
V tom čtyřiaosmdesátém jsem se stal ještě majitelem Casio Financial Calculator, koupené jako dárek na tržnici v Baghdadu: asi podle hesla "čím víc tlačítek, tím větší radost" - tahle tam měla zrovna víc funkcí, než tehdy měli Jakeš s Husákem dohromady, ale většina z nich pro mě na howning: splátky, úroky, úroky z úroků, možná i něco od daní, většina funkcí mi nic neříkala česky, natož v angličtině. Tak jsem ji věnoval jednomu fanatickému ekonomovi, tomu se rozsvítila očička a, jestli mu ještě neumřela, slouží mu dodnes.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#30 Příspěvek od FHonza »

ZVUK2000 píše:A co potom ČB TV v pražském metru. Použivané jako monitory. Také běžely nonstop x let.
Zas tak dlouho ne, v rámci vedlejší hospodářské činnosti SPŠ (nebo jak se to přesně jmenovalo) jsme jich měnili v ETS docela dost. Byla to tehdy hodně dobře placená brigáda.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“