Nefunkční schéma na PWM proč?

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od Sesi »

monterjirka píše:...
P.S. divnej popis u Gate - dioda 1N4004 není zenerka
Předpokládám, že tam autor dal 1N4004 jenom kvůli pouzdru, proto tam má napsáno "zenerka" - jako ochrana gate FETu, dává se obvykle 15,6V nebo 18V (někdy MOSFETy mají tuto ochranu gate už v sobě - ale není to pravidlem).

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#17 Příspěvek od ok1hga »

zezr píše:O.T nechápu kterej vůl nepovolí na bastlířským foru .BRD .SCH
. . . no hádej !
je to ten, co ti povolí tady registraci . . .
. . . nebo ti dá, podle tvého chování i ban !

. . . a aby bylo poznat co tam máš špatně,
dej sem dvě fotky, jednu ze strany součástek a druhou ze strany spojů toho tvého výtvoru, jinak jsou to tady jen zbytečné plky.
Tohle zapojení je tak jednoduché, že to skutečně funguje na první zapojení.
Jenže ty tam máš něco ukrutně blbě !

Uživatelský avatar
zezr
Příspěvky: 125
Registrován: 24 bře 2014, 01:00

#18 Příspěvek od zezr »

Ano já vím je to jen kuli pouzdru :) mám tam 18V.
To s tím kondenzátorem odzkouším. Zní to velmi dobře :)
Jaká by měla být cca frekvence?
Jeslti mi ten co to tady řídí chce dát ban ať se pochválí. Jen mi příjde divné že... No ztráta slov. Upnu to někam jinam odkud si to může každý stáhnout. Doufám že když tam mám něco ukrutně blbě tak mi poradíš :)
Tady je BRD http://uloz.to/xARC21Rj/pwm-brd
zde je sch http://uloz.to/xS36mqDx/pwm-sch

Uživatelský avatar
zezr
Příspěvky: 125
Registrován: 24 bře 2014, 01:00

#19 Příspěvek od zezr »

Ano nakonec byla chyba a to v osazení. NA kondenzátor C1 jsem osadil sice 103 ale neměl tu těčku a navíc neměl standardní barvu ale byl černej. Stačilo ho přehodit za jiný. Ale vrtá mi hlavou co to bylo za součástku. Vypadá jako malinká keramika 103. ale je černej

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#20 Příspěvek od MetalGod »

Možná termistor. To nemáš měřák, aby sis to zjistil? Změř ohmickej odpor, a jestliže něco naměříš, tak sleduj, co to dělá, když ho zahřeješ. Podle toho zjistíš, jesli je to PTC nebo NTC.
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 27 dub 2014, 15:42, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od otakarv »

Foto té součástky by řeklo více.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#22 Příspěvek od ok1hga »

zezr píše:Jeslti mi ten co to tady řídí chce dát ban ať se pochválí. Jen mi příjde divné že... No ztráta slov.
. . . nechval dne před večerem . . .
za tvoji reakci bych ti ho klidně dal.
zkus rozvést co ti přijde divné . . .
. . . a pravidla tohoto fóra jsi četl ?
zezr píše:Upnu to někam jinam odkud si to může každý stáhnout
dobrý nápad, ale proč jsi to neudělal hned?
zezr píše:Doufám že když tam mám něco ukrutně blbě tak mi poradíš :)
schéma máš dobře a desku taky, chyba je jinde . . .
zezr píše:Ano nakonec byla chyba a to v osazení. NA kondenzátor C1 jsem osadil sice 103 ale neměl tu těčku a navíc neměl standardní barvu ale byl černej. Stačilo ho přehodit za jiný.
. . . no vidíš, kdybys sem dal hned koudnou fotku, je pravděpodobné, že by ti hned někdo poradil ať ho vyměníš.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#23 Příspěvek od MetalGod »

Jo a co že se vztekáš, že tohle fórum nepřijímá BRD a SCH soubory? Ne každej má software, co tyhle soubory podporuje. Já teda jo, ale u ostatních tomu tak nemusí bejt.
Soubory PNG, BMP, JPEG, TIFF a další jsou schopny pozřít a vydat potřebný informace, tedy schéma a návrh DPS. Každej si to může prohlídnout přímo v prohlížeči, nepotřebuje to stahovat a spouštět v externím programu. Jestliže je ale fakt nutný uploadnout fórem neakceptovatelnej soubor, to ho neumíš zabalit do archivu jako třeba ZIP, RAR a další?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
zezr
Příspěvky: 125
Registrován: 24 bře 2014, 01:00

#24 Příspěvek od zezr »

možná proto že to tu je také omezené co do velikosti. Prostě mi to příjde jako velký nesmysl. A lidé co tu radí předpokládám že se v eaglu poměrně hbytě pohybují a tudíž ho i mají.
KOnec. Omlouvám se moje reakce byla možná přemrštěná ale myslím si že i oprávněná. Hlavní je že vše funguje.
EDIT: Pravidla fora jsem nečetl. Jsou vesměs stejná na všech forech. Pokud se člověk chová slušně ani je v podstatě nepotřebuje. Liší se jen v detailech(PC-help například neakcepuje warez, Sám tam píši a přispívám) Nemyslím si že bych neposkytnul informace které by nic neříkaly a myslím si že jsem psal celkem k věci.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#25 Příspěvek od MetalGod »

No tak až si zaplatíš diskovej prostor, nebo se naučíš uploadovat svoje soubory jinam, nebude Ti to vadit.
300K je dost pro středně velkou fotku, nebo pro složitou počítačovou grafiku v bezztrátovým formátu. Vsadím se, že kdybych si dal tu práci, tak za chvíli tady visí PNG s kompletním překresleným schématem starý colorky.
Co se tejče zbytečnosti čtení pravidel- je to Tvoje věc, ale pak si nestěžuj, když za porušení pravidel poneseš následky. Zas takovej román to není, stihneš to přečíst za 5 minut.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“