Kde nechat vyrobit předlohu pro výrobu DPS ?

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Kdysi jsem zkoušel dávat osvit do DPT studia Agfa. Je to použitelný i pro oboustraný plošáky kde se vrtají díry ručně až po vyleptání. Jako předloha pro průmysl, kde se nejdříve vrtá, prokoví, maskuje atd. je to nepoužitelný!! V jednom směru je to rozhozený proti vrtačce, na 180 mm to bylo půl díry! Už nepamatuju, jestli se to natáhlo či zdrclo. Technik v DPT zjistil, že to dělá proces, buď posuv filmu a nebo jeho namočení a sušení, protože fólie je od válcování podélně orientovaná. Kupodivu na offsetu jim to nevadí, mají posunutý všechny vrstvy (barvy) stejně.
Musí to být fotoplotr a filmy na plošáky. Ale jde to dobře a přesně na roengenový filmy, ty proti CNC vrtačce sedí. A kupodivu vůbec nevadí naprosto jiná délka světla, jen se musí vyzkoušet doba osvitu.
Jirka

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#17 Příspěvek od hakamusai »

Tak to je mazec. Když to tu tak čtu,tak nemám chuť cokoli zkoušet.Takže Nechat plošňák vyrobit,nebo to možná ještě zkusím s ingoustem.

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od kony2807 »

Celeron: blbost - musí mít osvitku zkalibrovanou (což v Ově mají), pak nedělá bordel ani podůžkovitost, ani měřítko. Záleží na jaký materiál dělají, pokud to je na PET podložce, je to i rozumně stabilní s teplotou a vlhkostí.
________________________________
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." K.Čapek

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Jakápak blbost, praktická zkušenost! Tak asi měli nevhodnej film v procesu kterej vyhovoval jím ale ne mě a kvůli mejm 6 motivům za cca 600 nechtěli měnit a třeba ani neměli jinej.
V Hradci Hrálové jsem věděl o 4 osvitkách, poslední skončila minulý měsíc. V Pardubicích je jedna na sítotisky, takže nic moc přesnost a fy Kozel má offsetovku ale pouští ji jen občas.
Na běžný věci stačí tohle: http://www.vyroba-dps.cz/www-vyroba-dps ... redloh-DPS Ale dávám dva filmy z laseru na sebe. Inkoustovka prý stačí jeden ale nezkoušeno. Jo a dá se to umýt a použít znova.
Jirka

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od taz »

odkaz na ty filmy co si dal, je to to nejhorší co se dá použít, je to nějaká divná folie, smrdí po octu a natahuje se jak žvýkačka. Mám pár kusů doma, je to absolutně rozměrově nestálé, stačí více ink. a je to v pr....

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Který, laser nebo inkoust?
Jinak díky za info, chtěl jsem tam nakoupit laserový, protože ty co mám doma už docházejí. Ale prokovovací nejtky od nich makají suprově.
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“