Zdroj Statron 3205

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#16 Příspěvek od sinclair »

To PN bude podle mě jen značení výrobní série. Rozhodující jsou číslice 2761 a hlavně to, že ve schématu je uveden B2761. Enderáci všechno v DIP6 a DIP8 takhle značili, bez písmen v označení.
Jejich B082D /kopie TL082/ taky mají natištěno jen 082, na opačném konci pouzdra dvěma písmeny natištěna série.
Je to enderácká, dvojitá verze TAA761, měly by jít ještě sehnat. Pokud ne, možná půjdou sehnat TAA2761. Ale nejspíš to nebude levné, pokud by mělo jít o opravdové originály a ne pouze o přibližně funkční napodobeniny.
Raději bych jako první začal shánět /i tady na webu/ ty originální, enderácké B2761. Někomu to určitě ještě leží doma, mně tu leží pouze pár jednoduchých B761.
Bylo by dobře originál vyfotit a dát sem fotku, ať se to potvrdí. Taky to ale může být něco úplně jiného.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

A všiml sis, že se vyjadřuješ k tématu z r. 2014? Dnes je to o stabilitě regulační smyčky.
:wink:

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#18 Příspěvek od alxa »

Ten Statron jsem kdysi upravoval. Taky mě vyděsila ta velká kapacita na výstupu. Nyní tam mám C asi 1 až 5M, po zmenšení výstupní kapacity to kmitalo. Tak jsem tam musel dát (někam) kompenzační kondenzátor. Bohužel tu úpravu jsem dělal před lety a podrobnosti si již nepamatuji. Musel bych to rozdělat. Zdroj se chová mravně, zkoušel jsem i dynamické chování do zátěže. Měřil jsem i zvlnění a šum a srovnával AIM TTI MX100TP, Ten Statron měl menši šum a zvlnění než MX100TP.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tak pomohlo doplnění keramik 10n mezi vývody 5 a 7 IO N3 a N6.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“