Jakou koupit Akuvrtačku ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#16 Příspěvek od passion »

Ja mám 14V, nie 18V. Čo pozerám gugl, tak 18V stála do 2000tis Kč.
http://www.akcniletaky.com/obrazek.php? ... 60&ry2=612
http://static.akcniceny.cz/foto/vyrobky ... 434195.jpg

Mám od nich aj tie bity z prvého obrázku za 10€, sú nezničiteľné.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od robo »

Vlastim tu z Lidlu, 18V, a nemohu si stezovat, Po mesici ji vytahnu z kufru a muzu makat. Mam jeste nejakou neznackovou aku vrtacku s priklepem s NICd clanky a po tech letech je baterka taky v prcicich. Po nabiti vydrzi baterka tak dva, tri dny. Takze pri obcasnem pouziti jsem ji vytahl z kufru a vetsinou jsem musel pred pouzitim prvne nabijet. Asi ale necham vymenit clanky. S priklepem nebyl problem vrtat do bet. panelu.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od CZJKP1 »

Ta se mi líbí... Kor když se dá přiobjednat ještě jeden akumulátor... Kéž by ji měly do doby, než pořídím jinou...

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#19 Příspěvek od Vojta7 »

Mám ten malý akušroubovák z Lidlu (10,8 V), pro moje potřeby dostačuje. V pondělí mi spadl z cca. 1,5 m na dlaždice, není mu vůbec nic. Dokonce se ani moc nehřeje.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od CZJKP1 »

A ještě dotaz, má cenu kupovat aku vrtačku s příklepem. Já vím, je to blbý dotaz a odpověd by byla podle toho jestli ho potřebuji...Ale z hlediska ceny je třeba u DeWALTu rozdíl cca 700Kč navíc, leč málokdy vrtám do cihly, někdy nějáký ten podružný rozvaděč, lišty nebo svítidlo přivrtávám, ale primárně šroubuji nebo vrtám do měkčích materiálů (když stavím nějákou tu věcičku) plast, dřevo, hliník... Má cenu si tu malou částku připlatit? Jaká je praktičnost a není větší poruchavost nebo větší riziko porouchání???

Dneska jsem držel v ruce tu naší lepící (tavnou) pistoli PARKSIDE má na sobě datum výroby 2/2006, to už je 8.let a jak říkám nemohu si jí vynachválit, sice je na ní už znát časté užívání a v okolí trysky je poteklá od lepidla, na kovové trysce (hrotu) už chybí bezpečnostní silikonová bužírka, ale funguje skvěle, je výkonná rychlá a silikonovou tyčku dokáže rozpálit na takovou teplotu že teče jako voda... Navíc má odpojitelnou šnůru, takže se po nahřátí dá pracovat bez kabelu. Posouvání silikonové trubičky funguje taky dobře...

Kdyby měli u lídla tak tu akuvrtačku přiobjednal bych si u nich ten druhý akumulátor a bral ji levou zadní, za tu cenu a li-ion batetku má...

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#21 Příspěvek od bu2520 »

příklepovou vrtačku už spoustu let nepoužívám. Co jsem objevil tyto vrtáky http://landsmann.cz/hawera-202058-vrtak ... 15105.html jsou dražší, ale i s bateriovkou s nimi vyvrtám díry i do tvrdých cihel a měkčího betonu stejně rychle jako s příklepem. Na opravdu tvrdý beton to pochopitelně nestačí.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od robo »

Kolik W ma ta pistoli PARKSIDE. Pred nedavnem jsem si poridil neco z ....hausu a nejak malo topi. Pro porovnani

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#23 Příspěvek od FERYACT »

Používám již 10let akuvrtačku KLAUSS Austria .Akumulátory drží skoro jako za mlada./16,8V/

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#24 Příspěvek od Artaban001 »

Přiznávám, že ty protoolky jsou dost drahý. Ten Lídlovskej Parkside mi připadne přebrandovaný Bosch. Na těch akučkách obecně je nejslabším článkem baterie. U těch nejlevnějším je jen omezení proudu vnitřní impedancí transformátoru v adaptéru. Musí se hlídat, aby se nepřekračovala nabíjecí doba, jinak jdou baterie brzy do kopru. navíc uznejte sami, že po akučce, která se musí nabíjet 5 hodin a při její pracovní výdrži 1 hodiny (to zrovna nebude moc vytížená), tak je taková vrtačka na nic, zvlášť, když nemá druhý akumulátor.
V první řadě je potřeba si určit, co z takovou vrtačkou převážně budu dělat. Podle mě i na častější montáže sádrošů bohatě stačí ta Boschka. Důležitý je, aby taková vrtačka měla "chytrou nabíječku", která dokáže nabít baterii dostatečně rychle a aby ty baterie byly minimálně 2. Zkrátka - když jednu baterii vyflákám, tak aby už v nabíječce odpočívala nabitá baterie druhá..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Z Lidlu to nie je Bosch. Je to len napodobenina.
Kvalitna vrtacka s li-ion bateriou ma aj kvalitnu nabijacku. Hlavna vyhoda li-ion baterie je male samovybijanie - ak sa pouziva len obcas, netreba to vzdy pred pouzitim nabijat.

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#26 Příspěvek od Vojta7 »

Nabíječka je malá a lehoučká, má v sobě nějaký spínaný zdroj se stabilizací na 10,8 V a max. 1,5 A. Nabíjení trvá kolem hodiny.

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#27 Příspěvek od palmalsport »

Již několik let používám METABO, k plné spokojenosti :D

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od PTAZZ »

Já také Metabo. Aku už mam druhou a to jen proto, že odešli baterie.
Tak jsem šel do novější Li-Ion technologie.
Stará 12V 1,5Ah 10mm sklíčidlo / Nová 14,4 4Ah 13mm sklíčidlo a přísvícení + přídavná rukojeť
Mam i vrtačku s kabelem a taky maká jak z praku.
Obě mi teď postavily podkroví.
Ještě bych chtěl flexu,ale počkam až stará dojede. :wink:
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#29 Příspěvek od Sesi »

V práci máme aku Narex 12V a 14,4V a upřímně žádný zázrak, nekoupil bych je ani domů pro hobby, připadá mi to jako "sice hůře vrtají, zato baterka málo vydrží", prostě nejsou příliš silné a žerou baterku a to i s novými baterkami. Samozřejmě aku se furt nabíjí a častějším nabíjením tak brzy odejdou. Nechápu, že firma nepřejde na jinou značku.
Doma mám Makitu (sada s 2 aku, rychlonabíječka) asi dva roky (dárek) a jsem s ní spokojený, samozřejmě je to pro domácí dílnu, takže není používaná denně. Aku pořád bez znatelného úbytku kapacity. 2 aku a rychlonabíječka je pro mě plus, protože když už jí potřebuju, tak většinou na delší práci.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#30 Příspěvek od Hydrawerk »

Vůbec bych se nedivil, kdyby měl motorek schválně poddimenzovaný výkon, aby byla zaručena delší životnost.
Ale tak nějak vyloženě nejmodernější technologie bych od Narexu moc nečekal. V této firmě měli asi akuvrtačky Makita, nebo Metabo. Domácího nic.
http://www.q-tres.cz/

Odpovědět

Zpět na „Poradna“