pračka s přívodem teplé vody

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

BOBOBO píše:...A Zdenku , Ty tak předpisový člověk a teplotu boileru máš absolutně nepředpisovou...
Tak to se budu hádat - na teplotu vody v DOMÁCÍM systému neexistuje žádnej předpis, norma je jen pro centrální systémy "zásobování obyvatelstva"!!! Doma si můžu na bojleru nastavit klidně i 95°C, když to budu chtít (a budu ochotnej to pak platit) - a nikdo mi nemůže říct ani zbla, zatímco pro centrální systémy je normou DOPORUČENÁ maximální teplota 60°C MĚŘENO NA VÝSTUPNÍM ODBĚROVÝM MÍSTĚ = na výtoku z baterie nad umývadlem, dřezem nebo vanou...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

BOBOBO píše:No a co se hygieny týče , tak pod 50°C přežije v prádel spousta breberek . Ale každý jak chce .
Souhlas, ale k čemu je mě sterilní prádlo, když jde do nesterilní skříně či na stejné tělo, kde se breberky znovu nastěhují. My na venkově u lesa tohle moc neřešíme, ono to ani dost dobře nejde.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Niektore veci po vyprati na 50 stupnov mozes rovno vyhodit.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

A k tomu bojleru - jelikož je to spotřebič, který ohřívá vodu max. 8 hodin denně a hlavně v noci, po započtení ztrát chladnutím a rozvodem mám na kouhoutku v kuchyni (což je nejblíže bojleru, asi 3m trubek) kolem 65°C.

V koupelně mám termostatickou baterii, takže teoretické opaření (hlavně pro děti) nehrozí, jen jsem na dovolené v kempu zjistil, že se málem neumím osprchovat, když tam jsou dva kohoutky.... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od pocitujlasku »

BOBOBO píše:No a co se hygieny týče , tak pod 50°C přežije v prádel spousta breberek .
Ja som si roky pral 40st. rychle pranie pre bezne veci - aj tak vacsinu oblecenia je potrebne prezehlit a horuca para znici nejake tie breberky. aj tak udrzat 100% hygienu sa neda.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#21 Příspěvek od passion »

Môžete sa vrátiť k prvej otázke? Existuje dnes nová práčka s prívodom aj na teplú vodu? Tiež ma to zaujíma.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#22 Příspěvek od keemo »


Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#23 Příspěvek od serviceman »

Třeba Elektrolux a některé Miele, Gorenje.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#24 Příspěvek od keemo »

20 sekúnd :-D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

Nwm jak ty , ale já SVÉ prádlo nežehlím . Jestli jsi slyšel , jak se to dělá , tož to je jiná .

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#26 Příspěvek od medulin »

LG WD - 80302NUP
strana 7. v manuálu:
http://www.lg.com/cz/podpora-vyrobek/lg-WD-80302NUP#

a také

LG WD-1090FB ale už asi neprodávají. :(

Uživatelský avatar
koblizek
Příspěvky: 1
Registrován: 13 říj 2015, 02:00

#27 Příspěvek od koblizek »

Komerční pračky na teplou vodu jsou dost drahé - stojí o 2-3tis více, tedy při úspoře 500Kč ročně (typické pro soláry) se pračka na teplou vodu vrátí za 4-6let, kdy už bude u konce životnosti.

Když jsme ale v té bastlírně, tak:

Pouštět do pračky jen teplou vodu není energeticky výhodné, protože pračka spotřebuje 60litrů celkem, ale ohřívá jen 20l na hlavní praní. Když pouštíte jen teplou, ohříváte 60litrů, pokud vás ohřev stojí např. 1/3, tak efekt je nula. Nemluvě o tom, že někdo má s mácháním v teplé vodě problém (byť to třeba nikdy nezkoušel).

Pro kutily je výzva si pračku předělat. Jsou 4 možnosti:

1) ruční napouštění teplé vody před praním ze sprchy
- je dobré k tomu koupit delší sprchovací hadici (300Kč)
- některé pračky (jako ta naše) jsou moc chytré a na začátku praní vypustí vodu, u té je třeba přerušit program těsně před napouštěním
- zvládne kdokoliv

2) manuální - na ruční tlačítko či přepínač
- přidat ještě jeden ventil ze staré pračky a zapojit ho k ventilu pro hlavní praní přes přepínač na 230V, která lze namontovat na kryt pračky nebo vyvést ven, a za ventily smísit přes téčko; plastové téčko jsem koupil u http://www.driml-napajecky.cz/ asi za 15Kč + poštovné
- při praní stát u pračky a při napouštění na hlavní praní napustit teplou a pak ji přepnout na studenou
- chce to už trochu technické zrušnosti a trpělivosti

3) časové nebo dle praní bez ohledu na teplotu
- provést úpravy dle a) plus elektronický přepínač, který pozná, že je hlavní praní, pro praní na 40°C dle mých zkušeností nevadí voda do 60°C (zpočátku teče studená z trubky, pak než se ohřeje buben a prádlo, tak i ta 60°C se ochladí na nějakých 42-45°C
- tohle je ještě náročnější, předpokládá znalosti elektroniky, já si např. z programátoru vyvedl 12V; to je poměrně riskantní záležitost, programátor stojí skoro 2tis (takže jsem si radši koupil ještě jednu stejnou pračku za 6tis, kdyby tato odešla, aby nebyla manželka týden bez pračky:).

4) s hlídáním teploty 40°C, tedy při teplejší vodě na vstupu se připouští studená
- my pereme v 98% na 40°C, takže to stačí - zatím to nemáme, mám sehnaný mechanický termostat ktrý sepne od 50°C (za 150Kč), ten bych dal na přívod s teplou vodou a ten by připnul paralelně studený ventil;
ale nemám vyzkoušeno (není to moc aktuální, na vstupu máme málokdy nad 60°C) a i kdyby, tak nemáme žádné superdrahé prádlo

5) s hlídáním teploty podle nastavení, tedy při teplejší vodě na vstupu se připouští studená
- to je vyšší dívčí, je třeba vyřešit, aby přidaná elektronika poznala, jakou teplotou chce pradlena prát; pak musí sledovat teplotu v bubnu nebo na vstupu či za směšováním a podle té připouštět studenou vodu

Momentálně jsem ve fázi 3), koho by zajímaly podrobnosti, sdělím.

Podobný projekt ve fázi 3) je zde href="http://vyrobaprvozuj.webnode.cz/v ... lou-vodu/"

Tématu se také věnuje článek http://forum.tzb-info.cz/108640-vyber-p ... teple-vody[/url]

Nemusím asi zdůrazňovat, že ventily jsou na 230V, což je nebezpečné napětí v koupelně, která je nebezpečný prostor a že úpravy může dělat pouze technit s vyhláškou 50/78 snad §8 nebo 10 či co já vím...
Přílohy
prepinac_teple_vody_pro_pracku_whirlpool_s_LED_indikaci-2015-10-13.gif
schema elektroniky pro prepinani ventilu
(21.55 KiB) Staženo 93 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

Někde jsi ten soubor zapomněl ...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“