Favorit kolo

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Dynamo ma jeden problem - ked stojis, tak nesvietis.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#17 Příspěvek od Kvicala_r »

A taky i když dynamo má pouhých 6W ta zátěž je sakra znát... :)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#18 Příspěvek od bu2520 »

když už je zde toto téma, co říkáte současným sedlům a jejich srovnání se starými? Moderní sedla jsou úzká a po delších vyjížďká musím "vycukávat" sedlo ze zadku o pocitech ani nemluvě. A zdatnější cyklisté to řeší vycpávkou v oblečení. Je mi záhadou proč už se nedělají sedla na kterých se opravdu dalo sedět?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Da sa kupit asi milion druhov sediel, tak si staci vybrat. Niekto chce pohodlne, niekto lahke zavodne...

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#20 Příspěvek od Pikofarad »

PavelFF píše: Ještě mi řekněte, jsou dnešní duše takové, že neutíkají?
Jsou porovité,tak utíkají.Je na to finta jak omezit ztrátu tlaku.Obyčejné lepidlo na papír Herkules se zředí s převařenou vodou cca 1:5 ,vyšroubuje se ventilek a směs se naleje do duše.Přiměřeně podle velikosti .Používám i na zahradní traktor,rudlu.......a foukám jednou-2x ročně

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#21 Příspěvek od bu2520 »

rnbw píše:Da sa kupit asi milion druhov sediel, tak si staci vybrat. Niekto chce pohodlne, niekto lahke zavodne...
bohužel nedá, jsou jen více a méně pohodlná. Mezi ty lepší patří gelová, ale ani ty nejsou žádný komfort. Sháněl jsem pohodlné sedlo u odborníků kteří se pohybují okolo kol celý život a potvrdili mi ,že klasická odpružená široká sedla se prostě nedělají. A poradili mi kalhoty s vycpávkami, což nesnesu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Odpruzene sedla sa predavaju. Napr. http://www.vseprokolo.cz/sedlo-force-br ... ziny-99641

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#23 Příspěvek od bu2520 »

vida dobrý tip a to mě několik na sobě nezávislých "odborníků" tvrdilo, že už se nedělají každopádně se podívám na provedení dík

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Někde jsem četl pojednání , že to sedlo má být právě úzké . Jinak si otlačíš větší kus zadele a to ještě více .

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od forbidden »

Hlavně každej má jinou stavbu kostí a sedí mu sedlo jiný. Některý firmy to různýma metodama měří, třeba Specialized Body Geometry, ale to je komplexní metoda na zjištění správné geometrie rámu, posedu atd...
A hlavně, sváteční cyklista si nikdy na sedlo nestihne zvyknout, neosedí si prdel. :D

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#26 Příspěvek od bu2520 »

no nevím asi by mi to přišlo, jako že je lepší sedět na ostrém hrotu protože si také otlačím nemší prostor. Chápu sportovní cyklisty že mohou mít volnější kyčle, ale já jezdím pro rekreaci a zpevnění kolen a když lezu po 20 kilometrech z kola tak mám pocit že mě někdo s rozeběhem nakopnul. Bohužel od dob kdy jsem toto najezdil se starým koženým sedlem uteklo hodně vody a byl jsem v jiném věku a kondici. Tak že je to pouze srovnání, že dřív byly lepší pocity než dnes, ale pravda je relativní.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#27 Příspěvek od ok1hga »

více či méně jsou špatná všechna sedla, hlavně na prostatu.
špatně prokrvená prostata má totiž vliv na funci . . .
jediné kolo, kde si "neosedíte" zadel je lehokolo
. . . ikdyž někteří jedinci, zase mohou mít bolesti v zádech . . .

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Habesan »

Stejně je zajímavý, že většina kolařů, které vídám jsou samečci.
Kdyby radši chodili na ryby, co kdyby brali, no tak co kdyby...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

Jenže zatímco mne bude stát provoz favorita ročně stokoruny , tak provoz rybařiny stojí o nulu víc . Jo před 40-ti lety jsem měl lístek za pár korun .

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#30 Příspěvek od Pikofarad »

Taky si dovolím oponovat pane Pravoslave.Dřívější Favority se lišily kvalitou kus od kusu.Když brigáda socprc jela na rekordy,tak to stálo za kakíno.A bylo jedno jestli to bylo vyrobeno kvalitně nebo odfláktnuto.Prodalo se vše a ještě pod pultem.Já měl Favorita, kterému se při mé tehdejší váze 79kg rozpadl rám při jízdě do stoupání.Povolily nekvalitní sváry.Bez větších následků,jen potlučené koleno.Pak jsem cyklistiku na 10 let opustil a o 30 kg těžší znovu objevil po r 2000.S kolem za 16 tis ,na kterém byl kvalitní jen hydroformingový rám,zbytek slabota.Špice odcházely,čtyřhran střed za 1000km byl s lupajícím efektem K.O.Nasypal jsem do kola dalších 12 tis za hollowtech II,lepší ráfky, špice,pedály,řetezy,kazetu.Zatím najeto 18 tis a vše drží.Na Favoritu byly klínky v zadeli už po 500km,nedejbože přehodit na víc než nejlehčí,skončilo to ohnutou patkou rámu a rozbitou přehazovačkou
:evil:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“