Transiwatt 140 studio

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jula1967
Příspěvky: 9
Registrován: 12 úno 2023, 01:00

#16 Příspěvek od jula1967 »

ha
Naposledy upravil(a) jula1967 dne 11 dub 2023, 15:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Otázka je jak dlouho ? :lol: :lol: NE

Uživatelský avatar
jula1967
Příspěvky: 9
Registrován: 12 úno 2023, 01:00

#18 Příspěvek od jula1967 »

:marlboro:
Naposledy upravil(a) jula1967 dne 13 úno 2023, 19:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#19 Příspěvek od ronoda »

jula1967 píše:
BOBOBO píše:Otázka je jak dlouho ? :lol: :lol: NE
odpověd o ničem
Jak o ničem? Jasně ti odpověděl NE! To že to hraje vůbec neznamená, že to bude hrát za chvíli. Chceš si ho zničit? Nech tam 4Ω bedny a dej volume naplno

Uživatelský avatar
jula1967
Příspěvky: 9
Registrován: 12 úno 2023, 01:00

#20 Příspěvek od jula1967 »

:lol:
Naposledy upravil(a) jula1967 dne 11 dub 2023, 15:40, celkem upraveno 1 x.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#21 Příspěvek od Kremik »

Dva páry? Jako dvě a dvě bedny v sérii? To můžeš :-)
TW stejně není zeslík, to je spíš nějaký středovlnný vysílač :wink:

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#22 Příspěvek od ransom »

TW je děsnej krám, ale tohle nejspíš přežije. Nejvejš vylítnou pojistky před koncákama. Mimo jiné proto, že koncový tranzistory jsou i do jmenovitý zátěže na hraně s proudovým zesílením a ani do zkratu nedají velký proudy.

TW 140 má možnost zapojit druhý pár na dva způsoby, podle toho jak se otočí konektory. Buď paralelně k prvnímu páru, nebo jako "efektové". Pak je druhý pár repráků spojený sériově a zapojený mezi výstupy koncáků - hraje jejich rozdílový signál. V tom druhém případě je přetížení zesilovače zanedbatelné.

Uživatelský avatar
AdamVarga
Příspěvky: 328
Registrován: 04 lis 2018, 01:00

#23 Příspěvek od AdamVarga »

No podľa toho čo to je za schému v tom TW tak si myslím že mu to bude tak šumák. Bude hrať akurát na prd, čo už hrá aj tak. @ransom asi najlepšie vysvetlil. To zapojenie je tesne na hranu možností takže v najhoršom prípade sa vypáli poistka. Moc iné na ňom nie je čo pokaziť.

On teda do 4 ohm by *ak je to dobrá konštrukcia* mal dať 100W. Čo by bolo vzhľadom na zapojenie zázrak.

Rozumné by ale bolo keby sa ale hlasitosť udržala pod 50% (podľa potencáku). Ono tých 50W bude aj tak viac než dosť ak sa jedná o garážový posluch alebo bytový.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Ale chlapi , kdy vznikl ? To budete muzeum porovnávat s dneškem ? U opeřence vargy mne to nepřekvapí . Ve své době plně splňoval normu Hi-Fi a byl jen pro někoho . Tož tak . Varga to nemůže do smrti pochopit , neb nebyl na světě . Tenkrát i ty trandy byly velice drahé a nedostupné . Však je konstrukčně možná starší ransoma ?

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#25 Příspěvek od Kremik »

Ale jo, já to beru. Nic nemám proti starým zeslíkům, ale tohle je hrůza. Je to jako bych měl na každé straně auta u hnané nápravy každou gumu naprosto ve všech parametrech úplně jinou plus ještě obrovskou vůli v diferáku, kterej mezi nima řachtá jak uvolněnej šroubek v mlátičce.
Možňá může být hezké na to koukat. Možná může být hezké si to někdy z nostalgie potichu pustit. Možná se to dá pustit nahlas někde na zahradě nebo v garáži, pokud je počet posluchačů nižší než celkový součet nasosaných promilí.
Ovšem poslouchat na tom hudbu v bytě mi připomíná něco asi jako praktiky BDSM.
Musím se teda přiznat, že jsem tenhle zes asi nikdy hrát neslyšel. Ovšem představa, jak zpětná vazba honí ty dvě spojené chudinky báze, každou úplně jinou, jak splašenej dobytek tam a sem, aby na emitorech doháněla něco, co leze do vstupu a neustále se rychle mění, mě nikdy k jeho poslechu ani vzdáleně nelákala.
Ovšem existence několika zarytých příznivců tady na fóru ve mě tu zvědavost vyvolává. Jednou jsem tu o jeden kousek usiloval, proto, abych si ho v klidu poslech a pak ho poslal dál, bohužel nějaký "hifista", kterej jich má beztak plnej barák, mi ho vyfouk. Tak si asi jeden ten konec budu muset postavit, je to pár součástek. To mi bude stačit.
S čím ho ale porovnávat? S AUJ635? I ta je o level výše, jede v ABčku a ZV má taky. Nic horšího už neznám, nevyráběli jsme blbé zesy :-) Teda mimo něco kabelkového, samozřejmě, tam se to nepočítá.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

Takžes napasal romám o dojmech . Hmmmm , dobrý . Tento tes poslouchaly za bolševika hifikluby . Opravdu jsi mimo .

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#27 Příspěvek od danhard »

Trochu jsem to zapojení vylepšil a na audiowebu si to pochvalují :D
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24186

Ale dá se udělat to B-čko zase trochu jinak a zkreslení je fuč :D
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24304&p=11
Naposledy upravil(a) danhard dne 12 úno 2023, 23:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
AdamVarga
Příspěvky: 328
Registrován: 04 lis 2018, 01:00

#28 Příspěvek od AdamVarga »

BOBOBO píše:Ale chlapi , kdy vznikl ? To budete muzeum porovnávat s dneškem ? U opeřence vargy mne to nepřekvapí . Ve své době plně splňoval normu Hi-Fi a byl jen pro někoho . Tož tak . Varga to nemůže do smrti pochopit , neb nebyl na světě . Tenkrát i ty trandy byly velice drahé a nedostupné . Však je konstrukčně možná starší ransoma ?
Kľud starec zachvilku sa ti potomkovia budú hádať o majetky.

Je rok 2023. Nieje žiaden dôvod prečo takéto zosilňovače udržiavať pri živote len ako muzeálny kúsok, spomienka pamiatka, alebo hlukotvor do garáže/dielne. Na nič iné nieje vhodný. A to že spĺňal normu Hifi ?

DIN45500 má dosť volné podmienky na to aby sa produkt nazval Hifi :D
Okrem toho je v celku známe že tesla srala a nazvala sa HiFi aj keď skutočne nebola(na repro napríklad uvádzali frekvenčný rozsah, ale ni pri akom útlme :D). TW nieje o nič lepší.

Ešte by ma tam zaujímalo kde som to porovnával s dneškom.

PS danhardovy:
No to je ale už úplne iné zviera s inými trandami :D Ja by som sa vybral asi trocha iným smerom konštrukčne ale je to fajnové :)

Uživatelský avatar
AdamVarga
Příspěvky: 328
Registrován: 04 lis 2018, 01:00

#29 Příspěvek od AdamVarga »

BOBOBO píše:Takžes napasal romám o dojmech . Hmmmm , dobrý . Tento tes poslouchaly za bolševika hifikluby . Opravdu jsi mimo .
Za bolševika to čo bolo u nás v 70tich rokoch to mali v USA v 50tich rokoch :D Mi sme ešte v 70tich rokoch používali elektronky a na západe už prebiahala masová výroba 2N3055 v 60tich rokoch. Naše HIFI bolo skutočne žalostné. Ale kvoli žalostnej finančnej situácie ľudí u nás, bohužiaľ o lepšom sa ani nesnívalo kvoli tomu ako sme boli chudobný..

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#30 Příspěvek od Kremik »

BOBOBO píše:U opeřence vargy mne to nepřekvapí . Ve své době plně splňoval normu Hi-Fi a byl jen pro někoho .
Vytržené z kontextu to zní tak dobře, že to nešlo nevypíchnout :lol:
Sorry za OT :-)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“