Jak na bezpečnostní šroubky?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od forbidden »

To bez porušení jsem přehlídl, v původním dotazu to není.
Mám frézku s průměrem hlavy 0,9 mm. Myslím, že šroub by zvládla. Běžný šroubky jsou měkký dost.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#17 Příspěvek od Achab »

Charos píše:...obětovat nějaký šroubovák správné tloušťky a vybrousit břit do obloučku, aby sedl do drážky
Takto by to šlo asi těžko.
Ale povedlo se mi sice s klením ale celkem bez větších potíží rozdělat 2 polské pětizásuvky s přepěťovkou "Solid" (celkem 20ks těchto šroubů) postupem jak popsal BOBOBO:
Šroubovák s ostrým břitem přesně na délku a šířku drážky a pod přiměřeným tlakem normálně vyšroubovat. Zakončení břitu šroubováku je ideální rovné - ne pod úhlem. Úspěch tohoto postupu závisí na materiálu plastu, délce závitu, poměru Øotvor/Øšroub a síle dotažení.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#18 Příspěvek od Jodr »

Achab píše: Šroubovák s ostrým břitem přesně na délku a šířku drážky
Jojo, když je nářadíčko, tak je řemeslíčko, říkal řezník, když stahoval kozu nebozezem :)

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Mira80 »

Achab píše:
Charos píše:...obětovat nějaký šroubovák správné tloušťky a vybrousit břit do obloučku, aby sedl do drážky
Takto by to šlo asi těžko.
Ale povedlo se mi sice s klením ale celkem bez větších potíží rozdělat 2 polské pětizásuvky s přepěťovkou "Solid" (celkem 20ks těchto šroubů) postupem jak popsal BOBOBO:
Šroubovák s ostrým břitem přesně na délku a šířku drážky a pod přiměřeným tlakem normálně vyšroubovat. Zakončení břitu šroubováku je ideální rovné - ne pod úhlem. Úspěch tohoto postupu závisí na materiálu plastu, délce závitu, poměru Øotvor/Øšroub a síle dotažení.
To jako ze se chytl do toho plocheho nytu, co tam ted davaji a slo tim otocit ?
Klídek chlapi, to je nulák

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Mira80 »

rezis píše:
Mira80 píše:...mel jsem v planu to pouze otevrit, opsat hodnoty soucastek, zase zavrit, pekne poskladat a vratit ve lhute 14 dnu :)
A teď tu historku jak prodejci v eshopech podvádějí takže toto je vlastně normální.... toto myšlení a jednání se mi minimálně příčí.
zadne historky davat nebudu... Normalni to neni, to uznavam, asi moc lidi nedela to, ze neco koupi za ucelem reverzniho inzenyrstvi, nicmene nic spatneho na tom nevidim.. vratil bych to nepouzite, neposkozene a v originalnim obalu.
Klídek chlapi, to je nulák

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Mira80 »

Jeste doplnim, prijde mi, ze nekteri z nas tu uplne nepochopili. jak ta drazka vypada. - Jak ozvejkany sroub, ve smeru k povoleni neni zadna hrana, za kterou by se sroubovak mohl chytit
Klídek chlapi, to je nulák

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#22 Příspěvek od Hejnicek »

Tez si pomaham nahrivanim toho sroubu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#23 Příspěvek od Achab »

Jistěže pochopili, správný název je "Bezpečnostní šroub pro jednorázové použití" z čehož jasně plyne že k demontáži není určen - má jí naopak zabránit.

V mém případě šlo přesně o tyto šrouby (jako na úvodní fotce) čili žádné nýty. Jak už jsem psal tak úspěch pokusu o demontáž šroubovákem závisí na více okolnostech takže je nejistý. Navrtávání nebo vybrušování zapuštěných šroubů je buď obtížné nebo hrozí poškození ale všechny zde uvedené postupy jsou víceméně použitelné - záleží na konkrétní situaci a technických možnostech.

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Mira80 »

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

Nojo, ale kdybychom nerozebirali to, co vyrobce nechce, abychom rozebirali, tak potom bysme mohli zavrit vicemene cele tohle forum :)
Klídek chlapi, to je nulák

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#25 Příspěvek od pospisjak »

Ahoj, neznáte princip značení šroubováků TRI WING?

Potřebuju se dostat do fénu PHILIPS, kde je TRI WING docela utopený (35 mm).
Koupil jsem sadu http://www.gme.cz/sada-tri-wing-sroubov ... g-p733-074
Obrázek
Ale všechny jsou moc malé, největší má průměr cca 3 mm a já potřebuju tak 5 mm na ten fén.

Nikde se mi nedaří najít jak značení, tak shop s těmito šroubováky.
Neví někdo?
Bity budou příliš krátké a plochý šroubováček nezabere...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud ti to za to stojí , bit se šramcírem svařit nerezí a brousit .......

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#27 Příspěvek od pospisjak »

To by šlo, ale nedaří se mi sehnat ani samostatný bit ani jejich značení, to je ten problém. Jsou třeba sady speciálů za 500,- a víc a to není jistota, že to bude tato velikost.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#28 Příspěvek od starecd »

Na nějaké rozdvojce mám takové šrouby a v pohodě šly vyšroubovat obyčejným, šroubovákem.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#29 Příspěvek od Dikobraz »

Kdybys měl v profilu odkud jsi, určitě by se našel v okolí někdo, kdo by ti šrouby pomohl vyndat. Zpátky dáš šrouby s klasickou hlavou.

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#30 Příspěvek od pospisjak »

Bydliště jsem doplnil, ale radši bych si na to něco pořídil sám, do budoucna.
starecd: Zkoušel jsem 3 ploché šroubováky, ale na triwing to nejde, třeba torxy jdou úplně v pohodě.
Asi si na to budu muset něco vyrobit z kulatiny
Na ebay je toho spousta, ale pokud je to označené průměrem dříku, tak to je všechno maličké: http://www.ebay.com/itm/Triwing-Triangl ... 4183659980

Odpovědět

Zpět na „Poradna“