Whirlpool awo/d 41129 - Neodstřeďuje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#16 Příspěvek od tatramacek »

Rostav píše:Jestli je to Číňanský motor tak to bude dělat on. Stalo se mi to vícekrát. Po výměně vše OK. Ten vadný jsem měřil a i zkoušel s tyr regulací a nenešlo se nic a přez to v pračce blblo ždímání. Při otáčení motoru rukou bylo slyšet, že některá lamela na komutátoru cvaká.
tenhle typ motoru urcite cinsky neni. V ruznych modifikacich se vyrabi jiz nekolik let.
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#17 Příspěvek od Zufanek »

Tak jsem koupil zrepasovaný motor a pořád je to to stejné. Tak mě ještě napadá to tlakové čidlo co hlídá hladinu v nádrži, jak poznám, že je špatné? Hadička do nádrže se dá volně profouknout a tlakové čidlo na fouknutí spíná...

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#18 Příspěvek od Zufanek »

Už mě přestává bavit, půjde do šrotu...

Uživatelský avatar
fibka01
Příspěvky: 29
Registrován: 04 úno 2014, 01:00
Bydliště: Hlučín (kousek od Ostravy)

#19 Příspěvek od fibka01 »

Zamaskované kurvítko :?:

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#20 Příspěvek od Rostav »

Pokud vyloučíme již odzkoušené díly, tak toho co může způsobovat závadu již není mnoho. Nevyloučil bych ani ten hladinový spínač. Pokud je možné, zkuste několikrát ždímání bez vody. Jestli proběhne bez problémů, tak opakovat to samé s vodou. Jestli se chyba projeví se ždímáním s vodou, je možná chyba v ucpání vzduchové pasti nebo vadném hladinovém spínači.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#21 Příspěvek od tatramacek »

Nj.Ale ta zavada se projevuje i v diagnostickem rezimu .. A chybu nevyhodi. Zkusil bych jeste vymenit plochy remen pohonu bubnu...
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#22 Příspěvek od Rostav »

Ještě by bylo možné, že se zadírají ložiska. Bylo by to ale určitě slyšet. Vysvětlovalo by to. že se závada projeví po zahřátí.

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#23 Příspěvek od Zufanek »

Pánové, tuhle chybu začala hlásit při praní. Poradíte mi co znamená?
Přílohy
IMG_0893.JPG
(18.87 KiB) Staženo 58 x

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#24 Příspěvek od Zufanek »

Tak jsem hledal, až jsem našel: motor control triac error. Samozřejmě to začalo hlásit s tím novým motorem, takže přece jen chyba v řídící jednotce? Bude to ten triák co je na velkém chladiči?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#25 Příspěvek od keemo »

Jo.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#26 Příspěvek od mirosne »

Veď si písal,že si menil RJ.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#27 Příspěvek od bu2520 »

ješte bych se pořádně podíval na kabelový svazek, jestli není někde prodřený zvláště od motoru.

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#28 Příspěvek od Zufanek »

Tu novou jednotku jsem vrátil, hlásila chybu motoru F06. Teď jsem vyměnil motor moje stará jednotka začala hlásit chybu F07... Projdu všechny kabely a uvidím

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#29 Příspěvek od Zufanek »

Tak jsem zkontroloval kabely, předělal koncovku u motoru a nic se nezměnilo. Jak zjistím, jestli je špatný ten triák? Je za něj nějaká náhrada s podobnými hodnotami? Stejný jsem nikde nenašel. Ještě mě napadá nějaké relátko, když by bylo špatné, tak by to taky hlásilo stejnou chybu?

Uživatelský avatar
Zufanek
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2014, 02:00

#30 Příspěvek od Zufanek »

Problém vyřešen, koupil jsem novou pračku Indesit :-)) Určitě to bude hroznej šmejd, ale mám na ni 5 let záruku, stála 9000,- a je i se sušičkou. Každopádně v mojí staré pračce byl špatný motor a kvůli tomu se kazil i programátor... Máte někdo zájem o nějaké díly ze staré pračky? Poštou se mi nic posílat nechce, ale osobnímu předání v Praze a okolí se nebráním, klidně přivezu... Ten zrepasovaný motor mě stál 1000,- a mám na něj rok záruku... Nebo tady třeba někdo bude mít funkční programátor, který by za rozumnou cenu prodal, tak ho koupím a pračku si nechám v rezervě ve sklepě...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“