Zázračný Kontox

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#16 Příspěvek od weed_smoker »

rezis píše:http://www.hifiprokazdeho.cz/clanky/pow ... ych-kabelu

Sakra musím vyměnit kabel až do elektrárny jinak se ke kvalitnímu zvuku prostě nedostanu.
Nejlepší je stíněnej olflex 3x2.50 nebo jinej 2.50.Prodlužky z ničeho jinýho nedělám.Není mi jasnej vliv 230V kabelu na zvuk,když ten zesilovač má napájení obvykle přes toroidový trafo s můstkem z diod s překlenutím keramikama a v každý větvi hromadu elytů s obrovskou kapacitou(desítky mF),navíc obvykle jsou blokovací keramiky/tantaly/svitkáče u každýho obvodu v signálový cestě,třeba i po 2cm od sebe,někde jsou i tlumivky.Všecky země jdou do jednoho bodu,napětí pro jednotlivý části nejsou odvozený z hlavních větví,ale ze samostatnejch vinutí.Nějakej vliv to bude mít u kabelů vstupního signálu,a ještě jenom pokud jsou nějak dlouhý nebo v souběhu s jinym vedením,hlavně výkonovym (napájení,efektový světla,výstupy repro...).U toho jde hlavně o stínění a správný zemnění toho stínícího pláště (vstupní signály zemnit na jedný straně,výstupní(výkonový) z obou stran).Dost pomáhá zapojit zem vstupních CINCHů na hlavní zem přes paralelní RC (10k+10n) s vypínačem nebo jumperem na obejití.(pokud je zdroj signálu taky třídy I nebo pro tř.II pokud je výskyt "bordelu" závislej na poloze vidlice).Pokud ten signálovej kabel nemá přes 20m,nemusí bejt stříbrnej ani zlatej,stačí měď průřezu 0.2 až 0.5 s hustym opletem cínovanou mědí nebo měď/alobal/igelit.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Lukas-Peca »

Nevím, proč vás to pořád tak pobuřuje. Pokud chce někdo utratit půl milionu za kabel, tak ať, je to jeho věc. Ty slinty na netu k tomu patří, je to stejné jako s jiným luxusním zbožím.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Habesan »

ProMoPro.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Lukas-Peca »

To ale není problém toho prodejce, ale člověka, který to za státní peníze objednal. A nás, že mu to tolerujeme.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#20 Příspěvek od rezis »

Ano chápu, že když jsou kupci proč to neprodávat. Je to každého volba zač dá peníze. Jen mě na tom štve jedna věc.
Kdysi když jsem začínal vycházel jsem z jakési literatury. A ta byla reálná tedy dalo se na těch základech stavět. Dnes toto nahrazuje internet. A pro nováčka který neví co je a není správně je to pohroma. Pak si přečtete takový článek a místo aby mezi si vzdělání zvýšil se degraduje.
Prostě dnes najít informaci o kterou se lze opřít mi přijde mnohem složitější než kdysi v knihovně. Proto mám již dlouho v podpisu to so mám.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#21 Příspěvek od Hydrawerk »

Heh, dobrou hudbu si rád poslechnu i na průměrném přístroji, jako je třeba moje LG XA-105 z roku 2011. http://memristor.rajce.idnes.cz/LG_XA105/

Uživatelský avatar
reman
Příspěvky: 100
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#22 Příspěvek od reman »

rezis píše: Sakra musím vyměnit kabel až do elektrárny jinak se ke kvalitnímu zvuku prostě nedostanu.
Kdyby jenom kabel, já budu muset vyměnit elektrárnu..... :D
Tak už vím co tomu je - je to pokažené :-) !

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#23 Příspěvek od Victronix »

....zahoření síťového kabelu... 8O
Tak to snad ani není možný. Kdybych nevěděl co je "zahoření",
tak bych si jako laik myslel, že se ten kabel musí buď:
1. Vypálit
nebo:
2. Počkat jestli náhodou neshoří.

Tak to je masakr.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“