Gramofon TESLA MC600Q, přenoska

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Beznyclovek
Příspěvky: 12
Registrován: 01 říj 2014, 02:00

#16 Příspěvek od Beznyclovek »

EKKAR: Jsi si jistý, že u MC 600 Q je co ohýbat?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

http://oldradio.cz/gramofon/mc600q.jpg tady jasně vidíš, že přenoska není rovnoběžná s osou trubky tvořící ramínko, ale je o cca 25-30° vyosená (doleva z pohledu fotografa) - důvodem je dodržení souběhu osy hrotu s tangentou drážky. Ten úhel není libovolnej, liší se podle vzdálenosti hrotu od svislý osy otáčení ramene, od středu desky i podle poloměru snímaný drážky - jsou na to vzorečky!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Dvoulampovka
Příspěvky: 284
Registrován: 25 čer 2011, 02:00
Bydliště: KOLÍN

#18 Příspěvek od Dvoulampovka »

Asi si pánové nerozumíte, alespoň tak to vidím já. Trubka určitě není ohnutá, ohnutý je výlisek držáku přenosky, nebo se mýlím?? 8O

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od radioelectrum »

Já bych se prvně zamyslel nad tím jestli se vyplatí vyrábět to ramínko.

pokud majiteli půjde o originál gramofon tak s vyrobeným ramínkem to nikdy nebude z historického hlediska ono.

pokud jde o funkčnost tak se to nevyplatí vzhledem k tomu že se sežene jiný gramofon (jiný model) který bude lépe opravitelnýkde bude třeba jen vadný řemínek či koupš nové přenosky do jinak funkčního kusu.

Výroba ramínka je podle mne neúměrně náročná na čas, a výsledek nebude nikdy ono. Akorát to bude i po hodinách vyvažování a nastavování opotřebovávat desky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

To ramienko bude najlepsie zobrat z nejakeho vraku. Tychto gramofonov skoncilo dost kvoli rozpadnutym tanierom.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Dvoulampovka píše:Asi si pánové nerozumíte, alespoň tak to vidím já. Trubka určitě není ohnutá, ohnutý je výlisek držáku přenosky, nebo se mýlím?? 8O
Vohnutýho není nic, hlavička ramínka má vylisováním plastu do formy vytvořenej úhel, aby přenoska nebyla namontovaná rovnoběžně s osou trubky ramínka. A o ten úhel se jedná - pokud Beznyclovek přišel destrukční nehodou o hlavičku (ramínka toho gramofonu), musí ji nějakým způsobem nahradit - včetně dodržení toho úhlu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“