kúpa vysavaču

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#16 Příspěvek od passion »

Čo tak kombinácia cyklónu s vreckami? Mám doma tohoto samsunga ale ešte v 2400W verzii a je to celkom delo.
Má výhody vreckového a cyklónového vysávača. Veľmi veľká časť bordelu sa zachytáva v cyklónovej nádobke a zbytok zachytí vrecko, nakoniec hepa.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#17 Příspěvek od Hydrawerk »

Je to možné?? Dá se nějak zásadně zvýšit účinnost motoru s turbínou?
https://www.mall.cz/podlahove-vysavace/ ... 0?v=693609
Vysavač Bosch BGL 3A230. Tento vysavač energetické třídy A, má výkon jako vysavač s 2500 W. Silný výkon v praktickém formátu pro rychlé a jednoduché vysávání. (...)
nominální příkon: 600 W
Naše stará Eta 400 měla výkon 800W a sála nic moc.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od PavelFF »

Zatímco tento zázrak s příkonem 600W má "perfektně kalibrovaný průtok vzduchu", což zajisté každý ocení , tak o sacím výkonu se taktně mlčí.

Jiné přístroje s příkony kolem 2kW sací výkon hrdě uvádějí. Proč asi?

Účinnost motoru s příkonem 600W plus (dejme tomu i poněkud nadprůměrný) převod výkonu na hřídeli na výkon sací - to by asi nevyznělo příliš příznivě v porovnání s vysavačem s příkonem 2500W. Tak raději sprostě lžou a píšou bláboly (reklama je vlastně vždycky nadsázka, že) a honosí se alespoň energetickou třídou A, což je asi mezi vysavači pravda.

I když, tady píšou, že sací výkon se dá zvednout o 60% správným sáčkem:
k dosažení až o 60% většího sacího výkonu a nejlepších výsledků vysávání doporučujeme použít sáčky na prach PowerProtect. Typ G ALL (BBZ41FGALL)

To je víc jak perpetum mobile.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Tak u vysavače bych to chtěl vidět jak to táhne a hned na prodejně na vystaveném kousku. Možná by pak někdo byl dost překvapenej výsledkem.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#20 Příspěvek od Duvsan »

Tiež som cez leto kúpil Electrolux Ultra One, len som si nie istý tým typovým číslom. Vyberal som podľa hlučnosti a sacieho ťahu. Uvažoval som nad niečím už dlhšie, lebo z tých krámov mi už tiekli nervy. Tiež ma popohnala EU s tými ich múdrami (podobne som kúpil kartóny žiaroviek, kým ešte sú). Parádny to vysávač. Vrecko by malo byť trojvrstvové a nejaké plátené, takže ak užívateľ nie je tupec, je to v pohode. U Electrolux-u vraj vrecká pasujú zo starších modelov, takže by nemal byť problém ich zohnať. Objem by mal vydržať 2-3 mesiace (to mi hovorí, že by som ho mal pozrieť). A motor je údajne riešený tak, že prach nejde cez motor priamo, sú tam nejaké kanáliky, takže sa dá vyčistiť a nemal by zhorieť. Každopádne som dokúpil záruku na 5 rokov.

Pokiaľ ide o starú Etu, dal som do nej papierový sáčok, samozrejme do pláteného vrecúška - a za chvíľu ťah klesol na hranicu použiteľnosti. Póry v sáčku sa upchali prachom a bolo. A i bez neho to veľa sily nemalo, zato dosť hučalo.

Ja som kúpil v Euronics-e. Skús, možno ešte majú.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#21 Příspěvek od kejki »

Stačí filtrovat a pak číst recenze. http://vysavace.heureka.cz/f:3671:21320/

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#22 Příspěvek od Hydrawerk »

http://vysavace.heureka.cz/philips-fc-8 ... e/#section
Tenhle prej saje hezky, tak nevím, čím to je. Snad 750W stačí. Ale stejně je to podezřelé.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#23 Příspěvek od BOBOBO »

Mám dojem , že jeden parametr je dosažení podtlaku v ucpané! hadici . Jenomže nás všechny zajímá jediný , a to průtok vzduchu s vloženým pytlíkem v m³ při určitém podtlaku , bez jakýchkoliv přepočtů . A jestli na těch pár minut ročně bere 1 nebo 5kW je mi jedno . Tedy zapomněl jsem , že mám i neptuna , dokonce dva , ale ty byly použity při stavbě . A dnes mám toho neptuna napojeného v baráku na centrál , asi to není ono , ale už třetím rokem jede ......

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#24 Příspěvek od Hydrawerk »

Včera jsem si pokecal s prodavačem v prodejně Euronics. 2200W vysavače už se prý nevyrábějí, ale jenom se doprodávají skladové zásoby. Měli tam jeden 700 W vysavač Bosch, asi BSGL3B2108 http://www.bosch-home.com/cz/spot%C5%99 ... rce=browse
Podle prodavače má slušný sací výkon, což je díky speciálnímu vysokootáčkovému (HiSpin) motoru. Kdovíproč mi prodavač ještě řekl, že vysoké otáčky vedou k rychlejšímu opotřebení ložisek. :( :(

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Asi uz boli reklamacie...

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od PavelFF »

Takže jsme se opět dozvěděli, že má perfektně kalibrovaný průtok vzduchu, ale k velikosti sacího výkonu žádné číslo nemají. Jen reklamní kecy.

Když budu mít v autě motor o výkonu 25kW (asi třetina obvyklého výkonu) a bude mít otáčky třeba 30 000 za minutu, tak stejně nepojede rychleji ani dynamičtěji než nemoderní motor 75kW při 4tis/min. Jen se dřív opotřebuje.
S těmi výkony u vysavačů to bude podobné. "Objem(výkon) ničím nenahradíš" :)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#27 Příspěvek od Duvsan »

Akurát podľa môjho dojmu sú stále veľké rezervy v konštrukcii. Či možno samotnej turbíny a toho usporiadania a asi viac v usporiadaní toho priestoru a všetkého pred samotnou turbínou. Proste prídavné straty.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od PavelFF »

To jistě. Jenže ani ostatní výrobci nezamrzli s vývojem v roce 1970, takže jejich turbíny na tom nebudou 3x hůř. Ale až budou donuceni Bruselí k výrobě vysavačů s motorem 400W, tak budou muset lhát úplně stejně.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#29 Příspěvek od Hydrawerk »

http://bydleni.idnes.cz/test-vysavacu-0 ... rebice_rez
Bohužel, o životnosti nepadlo ani slovo.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#30 Příspěvek od KUBO »

Kúpte tento a máte 70 rokov záruku na motor:
http://bydleni.idnes.cz/zaruka-u-domaci ... rebice_rez
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Odpovědět

Zpět na „Poradna“