Nabíječka s MC33340

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#16 Příspěvek od stasek »

Tak první zkušenost se změnou napájecího zdroje je ta, že to vydrželo běžet něco přes hodinu a přepnulo to na udržovací režim. Nabíjecí proud pomalu klesl z 1,4 na 1,25A. Tak jsem to znovu zapnul. Po chvíli to zase přeplo, udržovací proud 37mA. Tak nevím, co se děje. Je vidět, že napájení spínaným zdrojem tomu nesvědčí, ale podle nabíjecího proudu by to mělo na plnou kapacitu nabíjet o něco dýl. Tak nevím, jestli paměťový efekt či co.....

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od hafca »

Možná ta baterky nebyly úplně vybité a nebo je to co jsem psal dřív. Baterky mají daleko menší kapacitu než je deklarovaná. Buď se nepovedly už výrobci a nebo tvoje drsné nabíjení jim zkrátilo životnost.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#18 Příspěvek od stasek »

Bude to asi tím, že jsem šetřil na nepravém místě. Napříště už koupím opravdu kvalitu, u které výrobce povoluje nabíjení proudem 0,5-1C.Dnes jsem zkusil na výstup spínaného zdroje napájejícího nabíječku dát usměrňovací můstek a asi to bude stačit, protože nabíječka fičí už cca půl hodiny bez problémů. Takže zřejmě vadilo něco z toho spínaného zdroje tomu nabíjecímu systému s MC...

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“