Jak zobrazit znaky a čísla na Display 1x16 2x16 4x16?

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jiriS »

Konstrukční elektronika A Radio-5/2006
Popis činnosti (LCD se zmíněným řadičem), program v assembleru, komentovaný.
Čekací doby sice jsou řešené smyčkami, zato ale nezabírají hardware procesoru (to někdy může být důležité).
Psané pro AVR MEGA.
Jirka

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Nojo, ale k čemu je mu AVR když má I51? :)
Jirka

Uživatelský avatar
Korado
Příspěvky: 7
Registrován: 10 pro 2014, 01:00

#18 Příspěvek od Korado »

Vývojovou desku mám, ta mě stála 3.5 litru, ale uC, uBasic aPascal jsem k ní nikde nenašel .... ty programy jsou na CD, se kterým ta deska je dodávaná, ale když to chceš aktivovat, musí dost zacálovat :(. Teď mě čeká investic až moc, tak zatím musím psát v Assembleru.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#19 Příspěvek od petrfilipi »

Když chceš psát v assembleru, piš v assembleru. Ale jak uC, uPascal, tak i uBasic jsou ke stažení na stránkách http://www.mikroe.com, a to s možností tvořit programy do 4096 Bytů zdarma. Tzn. stáhni si placenou verzi (tj. tu jednu jedinou verzi, kterou má Mikroelektronika na svých stránkách ke stažení), nainstaluj ji, napiš kód a dej ho přeložit. Když se Ti dole ve stavovém okně neobjeví hlášení o překročení demo limitu, máš funkční kód. A když si někde seženeš starší verzi, možná k ní najdeš i nějakou tabletku, která posune 4096 směrem k nekonečnu.
Assembler je sice král mezi programovacími jazyky, kdo ho umí udělá vše, ale jak už tady někdo psal, nechtěl bych pak kód upravovat. Je nutné mít jakou takous představu, jak to v procesoru běhá, co udělá instrukce MOVLW, že je stavový registr, akumulátor, bit Z, C, DC, ... . Ale psát kód v assembleru, do toho bych nešel. Takže si myslím, že assembler jako programovací jazyk je minulost. Profi firmy, živící se psaním programů, asi aplikace od Mikroelektroniky nepoužívají, ale já jsem s nimi nadmíru spokojen.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

mtajovsky píše:Tyhle knihovny jsou všechny dost podobné a jejich hlavním nedostatkem jsou čekací doby pro odměřování impulsů E a čekání na dokončení operace v HD44780.
Ono to u těch mikrosekundových časů vzhledem k rychlosti procesoru moc nemá smysl hlídat aktivně, t.j. čekáním na příznak ukončení operace.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Korado
Příspěvky: 7
Registrován: 10 pro 2014, 01:00

#21 Příspěvek od Korado »

Honza_dy píše:Tady je výborný simulátor displeje s řadičem HD44780. Mě dost pomohl když jsem se učil displej ovládat přes PICAXE.
Ten vypadá fakt hezky, jestli tak bude i fungovat v souladu s reálem, tak to bude trefa :).

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“