Optická média, ještě používáte ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

Basf = EmTec tu a tam se ukážou, teď moc ne, leda kusovky v tenkých plastových krabičkách a v Tescu. Philips rovněž, CD-R i DVD-R.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Kupuji jen Verbatimky a z TS Bohemia a nemám jediný problém.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#18 Příspěvek od starecd »

konosuke:dají se sehnat na netu, ale chce to vybrat e-shop, s vyzvednutím co nejblíže bydliště, abys neplatil poštovné

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#19 Příspěvek od petrfilipi »

Nebyl etalonem kvality zlatý Kodak? Jeden kousek ještě mám doma a na druhý jsem byl nucen vypálit nějakou kopii map, které nám chyběly při inventuře. Na obal jsem vytiskl starou fotku města, pro které byly mapy určeny, na CD jsem vypálil nějaké v Notepadu upravené dwg výkresy (takže jsou nečitelné), a je pohoda. Nikomu už nic nechybí.
Taky jsem se něco napálil. Po noční směně do půjčovny za Kotvu, v Jindřišské okopírovat obaly, na noční vypálit (nebo aspoň stáhnout do ISO formátu) a ráno zase vrátit.
Petr

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Ano, tie zlate Kodaky su citatelne dodnes. Co sa o mnohych novsich CD povedat neda.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#21 Příspěvek od mtajovsky »

Mrtvé? No, jak na co. Na rozdávání demo verzí a distribuci SW nebo na fotky pro kamarády to používám pořád. Mám ještě celý pack 50 ks Taiyo Yuden. Na zálohu dat používám (současně s externím HDD) Memorex DVD Ram nebo CD R/W od Verbatimu, na fotky do archivu zlaté Kodaky.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#22 Příspěvek od serviceman »

Teď jsem přišel ještě na jedno použití, které existenci CD/DVD ospravedlňuje, a to je doprava různých souborů na infikovaný počítač. Mám sice flešku s mechanickým vypínačem zápisu, ale ta má jen 250MB. Novější ho nemají, i když je lze víceméně zamknout softwarově.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od Michal22 »

serviceman- no a i když už to CD nebo DVD nefunguje, tak jej pověsím na strom proti špačkům. Taky další využití :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#24 Příspěvek od konosuke »

hoši...dekorace na stěnu disko klubu, studia, vinárny, stylový pivní podšálek nebo...
http://www.fastimages.eu/images/cdmirror.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Jeejda_teda_puvodne
Příspěvky: 142
Registrován: 08 dub 2012, 02:00

#25 Příspěvek od Jeejda_teda_puvodne »

Naposledy upravil(a) Jeejda_teda_puvodne dne 25 říj 2016, 13:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od jjilek »

Kdysi se propagovaly magnetooptické disky. Jsou čitelné po mnoha letech, ale mechaniky i média jsou mimořádně vzácné a oboustranné disky mají dohromady jen cca 2x500MB.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#27 Příspěvek od Otkundes »

Když tady řešíte optické disky, zajímalo by mne, jaké máte zkušenosti s disky DVD RAM od Verbatimu.
Pár jsem si jich asi před třemi lety koupil a po čase je vyhodil, jako nefunkční (nečitelné).

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od forbidden »

Bezproblémovou, mám ale jen pět a používám jen zřídka na dlouhodobý zálohy dat. Číst i zapisovat jdou bez problémů. Žádnej vypalovací soft nepoužívám, jen nativní podporu v OS (Win7).

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#29 Příspěvek od Otkundes »

Ve WinXP jsem k nim používal program InCD od Nera. Též jsem na nich měl zálohy. Disky fungovaly sprvu celkem dobře, ale jak jsem již zmínil, po čase byly postupně nečitelné. Nevím zda tyto disky podporuje Vista, možná bych to ještě zkusil. Nero již kupovat nebudu.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od hafca »

Je to divné, RAM by měly vydržet opravdu dost. A drží, alespoň ty moje. Na W7 fungují beze všech pomocných programů. Používám v nich obstarožní free verzi souborového manažera Salamander a RAM umí číst i na ně zapisovat. A jestli se nepletu, stejné to bylo i v XP.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“