Jakou sušičku prádla vybrat?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#16 Příspěvek od bu2520 »

moje zkušenost. Nejlíp suší Miele, potom AEG , Siemens Bosch, Electrolux a pak ty ostatní. Janom perlička, u Whirpoolu když ho rozdělávám tak se téměř vždy pořežu o plechy ( používám rukavice , ale nesmím zapomenout) Tam už je vidět jak moc jim jde o nějakou kvalitu

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#17 Příspěvek od Kvicala_r »

Díky BU2520 za postřehy. No Miele je od nějakých cca 25k - to už je celkem dost. To AEG vidím v hodnocení celkem kladně, ale zdá se že poslední typy mají pouze jeden filtr a výměník tak "proplachují". Nebývá ten výměník pak zasviněný? U toho WH i BEKA sem viděl celkem hezky přístupné oba filtry. Ten větší ve mě celkem i budil důvěru... Zítra skočím omrknout do elektra :)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Habesan »

bu2520 píše:tak se téměř vždy pořežu o plechy
A víš o nějakém výrobku (s plechy uvnitř), kterého se ostré plechy netýkají?
Já bohužel ne.
(Ford Fiesta, XboX 360, různá LCD a PC, pračky...)
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#19 Příspěvek od Kvicala_r »

Když už mimo OT, tak si pamatuju krásnej zářez o rozdeklovanou Aiwu 999 - otřep malý, ale váha poctivého tráfka udělala své.

Dnes sem byl mrknout na to AEG a nevypadá to špatně. Zaráží mě, že zatímco WH/BEKO má před výměníkem ještě molitan, jako sekundární filtr, AEG to kašle a udělalo pouze servisní "dvířka" na vysátí/oplach chladiče. Byl mi dnes nucen typ T8DBE48SC, že s těmi 8kg je jedinečná. no vypadalo to zpracování celkem dobře.
Takže kdo máte typ s manuálním čištěním výměníku? Stačí vysát, nebo je občasný "oplach" nezbytností?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Ja pred casem koupil siemens WT47W590, mam pocit ze v testech vychazela velmi dobre.
Je to typ s tepelnym cerpadlem, nemam ji ani tak kvuli usporam, ale ocenis to hlavne v letnich vedrech. Pokud mas ovsem moznost vyvest teply vzduch nekam ven nebo susit pradlo na balkone, je to jedno.

Soused mel taky plno staromileckych kecu o slozitosti, poruchovosti novych technologii jako spousta lidi co by nejradej susila fenem pridelanym k bubnu pracky, ale stacily dve horke leta a uz ji ma taky :-)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#21 Příspěvek od bu2520 »

Habesan píše:
bu2520 píše:tak se téměř vždy pořežu o plechy
A víš o nějakém výrobku (s plechy uvnitř), kterého se ostré plechy netýkají?
Já bohužel ne.
(Ford Fiesta, XboX 360, různá LCD a PC, pračky...)
No tak z bílé techniky Siemens Bosch, ve většině případů i AeG s Eluxem u těch nemusím rozdeklovávat s rukavicemi a bez úrazu, u WP je je to téměř na jistotu.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#22 Příspěvek od Kvicala_r »

Tak nakonec dnes nainstalována AEG T8DBG48WC. V sadě s ní je i sada připojení k odpadu (hadička cca 2m a pravoúhlá spojka). Já už si aktivně sháněl hadičku sám - ale k připojení na standard 3/4" pračkový sifon si musím stejně ze silonu vytočit přechodku z té 8mm (vnitřní průměr) na kus 3/4 hadice sám. To není součástí sady a ani se nedá koupit a skládat to z několika kousků průměrů hadiček a spojek se mi vůbec nechce :)
Navíc je teď na AEG akce, kde můžete dostat za určité typy nějaké chechtáky zpět.
Snad vydrží dlouhá léta.
Jen taková perlička, co mě překvapila - aretační silonové šrouby/pojistky jsou zezadu bubnu dvě, ale v návodu není ani slovo o jejich vycvaknutí. Prý prvotní aktivace může být hlučnější, tak předpokládám, že aby tím netrápili nemehla otočí se prvním otočením bubnu.

Uživatelský avatar
Racius
Příspěvky: 189
Registrován: 29 srp 2009, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Racius »

Zdravím, tiež riešim podobnú otázku. Díval som sa zatiaľ po mašinách AEG, Bosch a jednej Beko.

Jedná vec mi nie je jasná, ako je to so zanášaním kondenzoru ?

Niektoré mašiny Bosch sú promované s technológiou obmývania kondenzoru skondenzovanou vodou a samotný kondenzor nie je užívateľský prístupný. Je to obmývanie účinné ? Kam sa splachuje zmytá špina ?

Mašiny AEG nemajú medzi hlavným filtrom a kondenzorom žiaden ďalší filter. Jeden predavač mi na otázku zanášania povedal, že raz za čas mám kondenzor povysávať. Kondenzor je prístupný cez dvierka.

Zaujala ma Beko DPU8360X. Medzi hlavným filtrom a kondenzorom je kulisa s hrubým a jemným filtrom, prístupná cez dvierka.

Dvierka:
Na AEG otvorím dvierka pákou a sú uzamknuté kovovým hákom. Na Bosch a Beko ich otváram trhnutím silou. Bosch kovový hák, Beko plastový.

AEG mi bola prízvukovaná ako kvalita z Nemecka, ktorá vydrží. T75781 stojí nejakých 14tis., možnosť predĺženia záruky za ďalšie prachy.
Beko stojí nejakých 12tis, po registrácii u výrobcu záruka 5 rokov.

Nejaké názory ? Ďakujem.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#24 Příspěvek od sr71 »

také jsem byl donucen zaèít se zabývat výbìrem sušièky, zatím mì zaujaly (s ohledem na cenu) tyto:
Beko DPU8360X která je zmiòována o pøíspìvek výše (ale udává se u ní o dost vyšší spotøeba el. energie než u ostatních), dále Beko DPS7405GB5 nebo Gorenje D8665N - máte nìkdo se sušièkami Gorenje zkušenost?
Pak by mì ještì zajímalo jak je to s tìmi mezikusy pomocí kterých lze postavit sušièku na praèku, lze takto kombinovat rùzné znaèky? a když mám úzkou praèku tak na to asi sušièku nedám nebo ano? Lze i naopak s praèkou nahoøe?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#25 Příspěvek od keemo »

Myslim ze pracku nahore bych nechtel riskovat :D

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Habesan »

Možná kdyby jako podstavec sloužil železobetový stůl, navíc s ocelovým rámem okolo, aby nespadla.
V otvoru podstavce by mohla stát ta sušička.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Racius
Příspěvky: 189
Registrován: 29 srp 2009, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Racius »

Zdarec, tak sušička je už skoro mesiac doma.
Vybral som tú Beko DPU8360X.

Tá AEG je zrejme tiež dobrá, pri dôkladnejšej prehliadke v obchodoch som postrehol, že filter pod dvierkami je dvojitý (hrubý+jemný) a filter je v sušičke usadený cez tesnenie, takže prach neprenikne ku kondenzoru (teda nemal by).

Beko má filter volne ložený a nečistoty cez fugu trochu prenikajú, ale skoro všetko sa zachytí na jemnom filtri pred kondenzorom. To čo prejde jemným filtrom sa cez penový filter už nedostane. Aspoň sa mi to tak javí, keď si baterkou posvietim na rebrá kondenzoru, sú čisté.
Zatiaľ som sušil asi 7krát. :D

Obidva filtre po ručnom obratí prachovej vrstvy aj s penou vždy vysprchujem vo vani.

Odhad času programu je celkom náhodný, vždy skončil doteraz o čosi skorej než najprv vypočítal.

Dvierka sa síce otvárajú/zatvárajú trhnutím, ale sily nie je treba veľa, ide to plynulo a nenásilne.

Mašinu som kúpil v Datarte za 12 tis. kč. Za 250kč mi ju doniesli až do bytu, rozbalili a kartóny s polystyrénmi odniesli.
Na predajni o 5ročnej záruke ani slovo a po dotázaní sa tvárili, že o ničom nevedia. Záruku som si uplatnil poslaním naskenovanej účtenky na registračný formulár a o dva dni mi zaslali certifikát o 5ročnej záruke.

Keby Beko neposkytovalo na ten model 5r. záruku, tak si kúpim asi tú AEG, i keď má škaredý predný panel. :D
Přílohy
DSC_6107.jpg
(123.45 KiB) Staženo 65 x
DSC_6104.jpg
(144.36 KiB) Staženo 79 x

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Bernard »

Racius píše:...Obidva filtre po ručnom obratí prachovej vrstvy aj s penou vždy vysprchujem vo vani. ...
Ten molitan se dá očistit vysavačem; suchá a rychlá metoda. I ty jemné fólie, ale se sníženým nasáváním.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#29 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“