Rozdělení PDF souboru-vyřešeno

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

starecd píše:p32: jo vytiskne se soubor, ale neidentifikovatelný ne PDF
To jsem ještě neviděl. Zkus ten soubor přejmenovat na soubor s příponou PDF, jestli to půjde. Je možné, že máš divné nastavení toho výstupního souboru. Já PDFCreator používám na generování (tisk) do souboru PDF z Wordu, Excellu, Photoshopu atd. naprosto normálně a furt. Nebo zkus jinou verzi toho PDFCreatoru jestli tam není instalovaný problém.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#17 Příspěvek od starecd »

Chlapi dík, ale je to beznadějné sto programů, jenže vše anglicky, pro mě k ničemu. Ještě k tomu proč to asi nejde uspořádání a vyjímání stránek nepovoleno.
Naposledy upravil(a) starecd dne 29 led 2015, 10:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Rozumím Ti . :D

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#19 Příspěvek od petrfilipi »

Jestli není povoleno vyjímání stránek Tě nemusí trápit, ty chceš tisk. Ale i tisk může být v původním souboru samozřejmě zakázán. Nicméně si nemyslím, že by tomu tak bylo, když Ti to vytvářela nějaká paní na úřadě.

Ono je de facto jedno, jakou PDF tiskárnu použiješ. Principem je, že máš soubor "Soubor strany 1-100.pdf" a ten dáš vytisknout. Vytisknout ho můžeš buď na fyzické tiskárně na papír (to samozřejmě nechceš) nebo si zvolíš virtuální PDF tiskárnu (PDF Creator, BullZIP PDF, ...) a v té si dáš vytisknout pouze stránky 2-27 a soubor si při ukládání pojmenuješ "Soubor strany 2-27.pdf". A hotovo.
Pokud by Ti vadila angličtina, tak i firmy 602 měla aplikaci a tiskárnu s názvem "Software602 print2pdf" a ta aplikace uměla i manipulaci se stránkami, tzn. uměla přímo ořezávat dokument, vkládat do něho další stránky, otáčet stránky apod. Jen pozor - tato 602ková PDF aplikace pracuje přímo s originálním souborem a na nic se po změně neptá, takže je potřeba pracovat s kopií původního souboru.

PF

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#20 Příspěvek od serviceman »

Pokud jsou v souboru omezení, je snadné odstranit je programy jako pdf password remover...decrypter apod., je jich zdarma spousta, ale bez angličtiny se neobejdeš.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#21 Příspěvek od serviceman »

Mimochodem, jak je ten soubor velký? Nebylo by rychlejší, abychom ti to udělali?
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#22 Příspěvek od starecd »

serviceman: díky moc za nabídku i předchozí pomoci, hodil jsem to do printu upravil a použil jako jpg. asi jsem to měl udělat už včera.
Díky také ostatním

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od Sesi »

BOBOBO píše:Ale sesi slučovat to umí kdeco ...
Já nepsal, že PDF split merge umí jen slučovat, ale že umí i slučovat, tedy rozdělit (jak chtěl autor) i sloučit pdf.

Jinak je možnost pdf načíst v Xnview a tam extrahovat stránky, případně jeho součást je docela mocný nástroj nconvert (command-line program), kterým lze spustit skript na jakoukoliv automatizovanou i hromadnou konverzi mezi formáty (včetně aplikování jakékoliv funkce z Xnview - ořez, rozlišení, rotace, barvy,...). Já tak třeba v práci hromadně konvertuju vícestránkové pdf do vícestránkových TIFF, tu funkci jsem v dostupných programech nenašel s potřebnými nastaveními.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“