Samsung Galaxy S3 výměna sklíčka

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ermess
Příspěvky: 24
Registrován: 26 říj 2013, 02:00

#16 Příspěvek od ermess »

Zdravím, nějaký čas jsem tyto "opravy" prováděl. Pokud by jste někdo měl zájem o UV pec a lepidlo UV Loca, rád za slušný peníz pustím dále.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#17 Příspěvek od sr71 »

Michal22 píše:Pøi výmìnì jakýhkoliv sklíèek nebo dotykáèù mùže dojít k tomu, že jsou tyto èásti k sobì moc blízko a potom dochází k zablokování dotyk. plochy (aè je dotykáè kapacitní).
dotykový panel funguje nezávisle na tom displeji ne? tak z jakého dùvodu ovlivòuje funkci dotyku vzdálenost od displeje? je teda možné, že by nefunkènost dotyku po jeho výmìnì mohla být zpùsobena menší vzdáleností od displeje tøeba jen o nìkolik desetin mm?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Michal22 »

sr71- občas se s tím setkávám u těchto výměn neoriginálních dílů. Teoreticky dojde k tomu, že se LCD přitlačí na dotykáč zevnitř a tím zablokuje jeho funkci.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od RayeR »

Tak sem si to taky vyzkousel. Pri sundavani rozbiteho pavouka vyrazne pomuze nahrivani, jenze sem to ja vul kapanek s foukackou prehnal a udalo se mi u horniho okraje displeje takovy maly svetly kolecko. Samotny OLED bunky to prezily - sviti, jen se asi odbarvil nejaky pigment, ktery mel delat cerny/tmavomodry pozadi pro vyssi kontrast. Pri zapnutem displeji to neni moc videt. Ten zacatek byl nejhorsi, nez se mi povedlo odlepit prvni cast v cele sirce, pak uz to slo docela dobre, myslim ze uz sem nasel ten spravny grif. Chybama se holt clovek uci. No kazdopadne objednanim cinskeho sklicka a samolepky za nakych 60Kc nemam co ztratit. UV lepidlem to zatim lepit nebudu. Kdyby se to zas kraplo tak je mnohem jednodusi odlepit sklicko jen od kraju. Snad nebudou problemy s dotykem - samotny dotyk ted bez skla funguje...
Takze rozhodne se pokus o vymenu vyplati, nez hned platit pres 1500 za novy displej (kdyz starsi S3 ma hodnotu tak 2500)...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od Michal22 »

Fleky se dělajní taky někdy proto, že máš i nízkou teplotu a taháš spolu se sklíčkem i mezivrsty displeje.
Ale jinak proč ne, jen si zkus spočítat, kolik bys musel účtovat zákazníkům, aby se ti tohle Harakiri vyplatilo. A kolik by to za to byli ochotni dát.
Takhle je to dobré pro domácí pokusy, jinak na nic.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od RayeR »

Co tak vidim v inzercich, tak se tema vymenama sklicek par lidi zivi. Ja sem jen amater, ale verim, ze s trochou cviku a nakoupenyma komponentama se to da za pul hodiny zmaknout...
Hm takze udrzet spravnou teplotu asi bude docela dulezity knowhow. Nevedel sem ze muzou vzniknout fleky i tahanim za studena, ja sem to zkousel jen na mensich stripkach na ruzku a tam se proste podebralo to lepidlo a nasal se pod nej vzduch a strep sem sundal. Nejne u vetsich strepu to neslo, ty se rozdrtily, takze ohrev je asi nutnost. Mozna by bylo bezpecnejsi to ohrivat treba polozenim na hladinu vody blizko varu, jesi by to stacilo...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od RayeR »

Kolega mi dneska donesl 3 vrchni dily SGS3 s prasklyma sklickama, tak to jeste zkusim sundat, jakou budu mit uspesnost :)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od Michal22 »

RayeR- mě je to už dneska jedno, ale kdybys sem dal fotky po výměně, ale taky odhad toho, jak dlouho ti to zabralo, tak by mě to možná pomohlo ve chvíli, kdy mě někdo přesvědčuje o tom, že to mám taky začít dělat :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od RayeR »

OK, to sundani si zkusim stopnout :) Foto pak dam, este cekam z ciny na samolepku a pwrbtn, zatim prislo sklicko. Jako tenle vojeb bych za penize nedelal, to jen pro sebe, ze si chci rozchodit jeden srot a vyzkouset si to vlastnima rukama, este tak mozna pro dobryho kamose, jinak to za to asi nestoji...
BTW ten kolega, co mit to dal, driv delal v servisu mobilu a tam menili cely vrsky, se sklickama se nikdo nesral, proto mu to este takle nekde lezelo...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od RayeR »

No, tak sem neska vecer udal 3 displeje, jeden byl rozbity i se sklickem, takze ten sel jako prvni trenovaci vzorek. Vzal sem si velkou pistolovou foukacku bosku s regulaci proudu a teploty, drzi teplotu lip jak ten cinsky AOYUE. Jako optimalni teplotu jsem experimentalne urcil cca 150C, pri te ani dlouhodobe nedochazi k barevnym zmenam na OLEDu. Avsak uz pri zvyseni na 180C zacne belat behem tak 5s pri ofuku zblizka, pricemz na snadnost odlepovani to nema zadny vliv, takze doporucuju fakt pres 150C nejit, na odlepeni to staci. Nejtezsi je dycky chytnout kraj, pak uz se to sroluje jak konzerva od sardinek :) 1 sklicko mi trvalo asi 15 minut prace s foukackou vcetne zakladniho ocisteni od zbytku. Takze myslim, ze uz to sundavani mam v pazi, ale zivit se tim nehodlam :) Nejhorsi bude nalepeni novyho skla, aby se pod displpej nedostal naky bordel, z toho me muze dycky...
Tak pokracovani priste.
http://rayer.g6.cz/1tmp/DISP1.JPG
http://rayer.g6.cz/1tmp/DISP2.JPG
Tak aspon neco se dnes povedlo, dopoledne sem si krapnul pri padu batohu objektiv u bajonetu, takovej den kokot, zitra mazu do servisu jesi mi vymeni plastovy prstenec a ted du chlastat a zahnat chmury :)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od Michal22 »

Jen dotaz- nazpět ty sklíčka budeš lepit jen na oboustranku?
Jinak nejlepší pistole (co se stability teploty týče) jsou Steinel.
Já s ní pájím normálně, jen mám model bez LCD, tak mám teplotu odhadnutou delším zkoušením (mezi 5. a 6. stupněm). Na ty skla je samozřejmě potřeba míň.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od RayeR »

Jo, Steinelku mam doma, co sem dostal pred lety k vanocum. Ma LCD, ale jen 2-stupnovou regulaci proudu vzduchu a i ten prvni stupen je nekdy na ty drobny SMD moc. Ta Boska ma plynulou regulaci, resp. tak 16 kroku asi...

Neska dosel od cinana pwrbtn a sticker, tak sem na to sednul a to byly teda veci nervy, nez sundavani sklicka. Sem docela puntickar, takze netoleruju zadny zrnko prachu, tak sem to porad cistil a cistil, pak peclive zarovnat samolepku (koupil sem takovou, co je primo vyrezana na obrys telefonu, coz dost usnadni praci - pridam pak na web do clanku dalsi fotky) a nakonec priplacnout novy sklicko. Uf, zabralo mi to pres hodinu. Dotyk slape, takze to je na panacka, a jde se rootovat :)

http://rayer.g6.cz/1tmp/DISP3.JPG
http://rayer.g6.cz/1tmp/DISP4.JPG

BTW s objektivem sem v pentax servisu dopadl tak, ze jen vymena plast. prstence bude za 2000 pokud se nepotentovalo neco dalsiho, no takze takove smisene pocity...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od RayeR »

Toz tu: http://rayer.g6.cz/hardware/galaxys3.htm#GLASS1

BTW sleduju, ze uz se mi pod sklicko dostalo par mikroskopickych zrnek prachu z okoli, holt to lepeni po cele plose ma sve vyhody, ale zatim to necham...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od RayeR »

Tak sem neska delal dalsi 2 sklicka, tentokrat na SGS4 a S Core LTE (pro kamose). Sundani bylo celkem v pohode, to uz umim, u toho Core LTE je sklo lepeny jen za kraje a je spojeny s touchem, u S4 klasicky lepidlo po cely plose. Tentokrat se to lepidlo neslouplo se sklem, ale zustalo na displeji, nicmene to slo rukou snadno odrbat pryc (vypada to jako silikon). Nasazeni sklicka na Core LTE probehlo celkem dobre, akorat se kvuli tomu konektoru touche musi rozdelat telefon. Vypada to jak novy. U SGS4 sem narazil na takovej spis estetickej problem, ze jak ma velkej displej, tak se pri zmacknuti to sklicko snadno prohne, dotkne se displeje a uprostred to vytvori takovou mapu/flek. Torznim zkroucenim telefonu se t ozas oddali a zas to zmizi. Asi by to chtelo nejak vydistancovat to sklicko dal od displeje, ale ty rezany samolepky sem nevidel ve vice provedenich/tloustkach. Mzona dat 2 pres sebe? Tak to necham na nem, jesi bude chtit jit do lepeni UVckem...
Pro Michal22, zabil sem s tim asi 3h...

UPDATE: tak sem dal 2 samolepky pres sebe a je to cajk...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od RayeR »

Tak jsem narazil na zajimavej problem s tim touchem u Samsung Galaxy Core 4G LTE. Kamos to vymeneny sklo zase rozsekal, tak sem mu objednal od jineho prodejce http://www.ebay.com/itm/161927027500?_t ... EBIDX%3AIT (protoze puvodni cinan xinxin-yrd ho uz nemel) a po vymene nastal problem, ze touch vubec nefungoval. Ten predchozi i po rozbiti sklicka stale fungoval, akorat oproti originalu mel prohozena tlacitka menu a back, ale to by tak nevadilo. Ten novy proste vubec nereagoval...

Napadlo me ale zkusit takovy experiment: do vypnuteho telefonu jsem pripojil puvodni touch s rozbitym sklickem a nabootoval. Touch fungoval. Tlacitkem sem telefon pouze uspal a pak sem touch prohodil za novy. A hadejte co - po probuzeni fungoval! Dokonce i tlacitka menu a back byla tentokrat spravne. Jenze to fungovalo pouze do restartu telefonu a pak zas nesel. Napada nekoho neco?
Mi pripada, ze pri plnem bootu se provadi asi nejaka init. sekvence, ktera s tim novym touchem neni kompatabilni a blokne ho. Zatimco pri pouhem probuzeni se asi obnovi jen nake registry, ktere jsou kompatabilni a touch funguje (nebo proste funguje s power-on defaulty). Druha moznost, ze by telefon nak overoval originalnost touche, mi pride dost divna, takove praktiky bych cekal jen u Apple. Otazka, jestli by treba pomohlo tam nahrat novejsi Android/Cyanogenmod nebo jesi je driver na touch soucasti nakeho bootkodu co se nemeni.
No kazdopadne na to upozornuju, ze pod stejne oznacenym vyrobkem muzete koupit ruzne veci a nemusi to vzdy fungovat...

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“