PC se náhodně restartuje- cca 1 denně

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

Grafika je Geforce 8400GS.
Našel jsem na jejiích stránkách podle typu nejnovější ovladač, doufám že dobře (nynější verze 6.14.13.4052).
Tak uvidíme.
Ale teď domů.
PÁTEK!!!
:D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#17 Příspěvek od serviceman »

Starý driver napřed v Programech odinstaluj, pak restartuj, a pak teprve instaluj nový.
Pokud v Programech není a v počítači je jen samotný videodriver, odinstaluj jej napřed v Device Manageru, nebo použij Displey Driver Uninstaller. Jde o to, aby se staré soubory opravdu vymýtily ze systému, což XP standardně nedělají a ponechávají je. Teprve Win 8 a možná i 7 to nabízí.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Podobnou havárii jsem viděl, když měla grafika vadnou paměť a přepla se do většího rozlišení při startu W7. V nouzovém režimu to běželo bez problémů.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Hejnicek »

Nechci te strasit, ale tak jak to popisujes v 1. prispevku a ve 3. prispevku ty ikony, taky mi to delal jeden pocitac. Nekdy zustal Windows po delsi dobe sekly a nereagoval na pokyny mouse. Obvykle byl samovolny restart doprovazen takovym zaknucenim.
Vadny HDD. Data slo zkopirovat. Po vymene vse OK.
ZAZALOHUJ radsi!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Já bych si tipnul, že je grafika na vyhození nebo na opravu připájení její pamětí. V každém případě bych jako první věc udělal odinstalací ovládačů pro ni a po restertu i jejich tvrdé smazání z místa instalace (podadresář).
Potom bych zkusil spíše starší (ověřený) ovládač a až teprve potom tam dal místo NV např. ATI, kdyby to i tak nešlo.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od Michal22 »

Jen přihodím jednu (nevím jestli důležitou) doušku- tenhle MB má integrovanou grafiku. Ale ta fungovala jen asi dva roky, potom lehla úplně (předtím se objevovaly vodorovné proužky v obraze). Proto jsem koupil tu Geforce.
Může to nějak souviset s nynější závadou?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od xsc »

Nejspíš bude načatá ta GeForce. Zvlášť pokud je to pasivně chlazená varianta, tak se časem usmaží ve vlastní šťávě. Změna ovladače podle mě ničemu nepomůže, to by to padalo už od instalace. Docela dobrým testem bývá zkusit na ní pustit nějaké akcelerované video a zároveň se třeba přes Speedfan podívat na teplotu jádra. Mám takhle několik mrtvých GeForce 9500 z práce, po ~5 letech jsou na vyhození.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“