Bankovní pin

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#16 Příspěvek od stevo59 »

Neviem, ako je to v iných bankách, ale v nastaveniach karty je možnosť bezdotykové operácie zakázať. (karta MAESTRO, SLSP).
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#17 Příspěvek od Kremik »

Taky jsem dostal bezdotykovku bez jakehokoli predchoziho varovani. Civka je po obvodu a ma 5 nebo 6 zavitu. Prerusil jsem je vsechny, a ani to neni skoro videt. Karta funguje na chip vesele dal. Jen obcas me nejaka snaziva pokladni presvedcuje ze mam bezdotykovku, a nemusim ji do ctecky strkat.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Lukas-Peca »

Podle mě je lepší používat bezdotykovou a minimalizovat tak riziko vyzrazení PINu, než používat kartu klasicky a ukazovat tak PIN v každém obchodě. Když někdo šlohne bezdotykovou, vybere to po pětikilech, pokud vezme klasickou a okouká při tom i PIN, vybere celý limit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Ked zadavam pin, tak si klavesnicu zakryvam penazenkou v druhej ruke.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#20 Příspěvek od Artaban001 »

Lukas-Peca:
Každá druhá transakce do 500KČ se autorizuje PINem (MAXkarta Maestro). Takže Ti ji po pětikile nevyberou, dokud neprolomí pin.
pokud se Ti nechce nic lepit na kartu, natož ji něco navrtávat, noste ji v krabičce od Energitu. Samotná karta funguje jen do pár CM od čtečky, takže pokud nenosíte kartu v zadní kapsi kalhot, tak ji nikdo nepozorovaně nenaskenuje..

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od PavelFF »

Už někdo někdy zdokumentoval nelegální stržení peněz z bezdotykové karty? Třeba v metru či tramvaji? A pokud by to někdo udělal, bude nedohledatelný? Jestli to není tak trochu přehnaná obava.

Mně tedy možnost bezkontaktní platby velmi vyhovuje. Pokaždé, když si kupuju pár rohlíků něco k tomu za 35 Kč, by se mi nechtělo mačkat PIN. Mohl bych samozřejmě platit hotově jako v minulých dekádách, ale za rizikové považuji spíš výběry z bankomatů než oskenování mé kapsy. Falešných bankomatů bylo prokazatelně zaznamenáno určitě víc.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od PotPalo »

Mechanicky ničiť kartu je blbosť. Neviem ako inde, ale v ZUNO sa dá bezdotyk vypnúť cez IB. Platba max. 20 eur, a po 60 eurách to vyžaduje platbu s pinom. Ak chcete mať bezpečno, nastavte si denný limit pre výber/platbu kartou napríklad na 20 eur. :lol:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Bernard »

Vhodná se mi zdá kontrola mobilem, nechávat si posílat SMS po každé transakci. Tak se dá zjistit se zpožděním řádu sekund, že se událo něco nekalého.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Neviem ako u vas, ale u nas tie transakcie bez pinu niekedy trvaju aj par dni, kym sa objavia vo vypise.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

U nás i s pinem .

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od PotPalo »

Bezkontaktne je to v niektorých predajniach "offline", o platbe tam len tak skoro SMS nepríde. Neviem ako majú v tomto prípade vyriešené zablokovanie karty/účtu, kedy sa tie údaje v terminále synchronizujú so "základňou".
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od ZdenekHQ »

Odepsaná částka se mě projeví na výpisu taky až za pár dnů, do té doby je totiž pouze na seznamu blokovaných částek, pokud bych to chtěl reklamovat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“