Skylink-několik stanic se zasekává

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
emo53
Příspěvky: 259
Registrován: 27 črc 2009, 02:00

#16 Příspěvek od emo53 »

stasek,
mal som osobne raz takú príležitosť vyskúšať kvalitu zariadení na Digi, kedy kamarátovi v podstate nešlo nič, hlásilo slabý signál. Postupnou výmenou konvertora, prijímača a potom súčasne oboch som mu ako laikovi dokázal, že tie zariadenia boli úbohé.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#17 Příspěvek od stasek »

No, nechybí tam nic, jenomže je tady jedno ale: u dalších balíčků, které by mě zajímaly je uvedeno: Pro příjem programů v HD je třeba mít HD přijímač. Totéž pro programy MPEG-4. Jelikož bych musel koupit dva nové televizory, nepřipadá pro mě Skylink v úvahu. Protože ten základní balíček obsahující naše programy by mi nestačil. Narozdíl od programů sportovních, které mě vůbec nezajímají bych potřeboval programy dokumentární jako napřDiscovery apod. A to je vše vysíláno pro mě v nepřijatelné formě, alespoň tak jsem to pochopil.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#18 Příspěvek od kokun »

No, moc dobře jsi to nepochopil.
To neznamená, že když se některé programy (už teď) vysílají v MPEG-4, takže je nemůžeš zobrazovat na starších (CRT) televizorech.
Pro jejich příjem je sice nutný "HD-čkový sat-rec", vysílání i příjem bude taky v HD - pouze zobrazení na takových tvp bude jen v SD. Takže nové tvp (teď hned, bezprostředně) mít nemusíš.

Programů vysílaných v MPEG-4 ale stejně rapidně přibývá a v krátké budoucnosti se bude týkat i těch "našich programů."
Už teď se např. vysílají v obou rozlišeních a od r. 2016 to bude jen v DVB-S2 (převážně v HD rozlišení) :cry:

EDIT:
Taky přijímám sat DIGI - ale na rozdíl od tebe, právě kvůli sportu (fotbal Premier League nepřenáší žádný jiný provozovatel).
Ale není žádný problém přijímat přes Skylink dokumentární programy, které zajímají tebe. Existuje např. balíček FLEXI 7, kde si vybereš (k zákl. balíčku DIGITAL) dalších 7 programů, které zajímají právě tebe.
A řešení je i na příjem různých programů na 2 tvp - pořízením tzv. NEXT karty.
Finančně to ale vychází dráže, než příjem DIGI - je to ale vyváženo vyšší tech. kvalitou.
Naposledy upravil(a) kokun dne 08 úno 2015, 23:56, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
emo53
Příspěvky: 259
Registrován: 27 črc 2009, 02:00

#19 Příspěvek od emo53 »

stasek,
však Digi tiež vysiela v HD, možno Ti nedávno vymenili prijímač za HD-čkový a zdvihli aj mierne mesačnú platbu

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#20 Příspěvek od stasek »

Díky za informace, ne že by mě nevyhovovala skladba pořadů na DIGI, ale vadí mi, že se v závislosti na počasí často vyskytují výpadky signálu našich stanic, případně takové rozpadání obrazu na čtverečky , zkreslování zvuku apod. Nejvíc se nakrknu, když se to stane na konci filmu a já nevím, jak to dopadne. Pokud tyto problémy na skylink nejsou, tak bych chtěl k nim přejít.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

Tyto problémy nemusíš mít ani na DIGI - zřejmě nemáš přesně nasměrovanou parabolu. U "silnějších" transpondérů se to neprojevuje, ale u "slabších" už ano. A právě to poznáš, když se zhorší počasí (družice je zastíněna mraky, . . . ). Nemáš dostatečnou "rezervu" signálu :cry:

Kontrolu si lehce provedeš doma z křesla u televizoru.
V Menu - Inštalácia - Nastavenie anteny - jsou dvě stupnice:
Úroveň a Kvalita. Ukazují údaje v procentech.
Na "kostičkování-zamrzání" má vliv především velikost sig. Kvalita - čím více % , tím lépe. Zjistíš, že pro různé programy mohou být tyto hodnoty rozdílné. U programů, na které si stěžuješ, máš zřejmě tyto procenta nízké-nedostatečné.
Dle těchto stupnic můžeš donastavit nasměrování paraboly - zvýšit ty % a bude po "zamrzání-kostičkování" :wink:

Problém je tedy u tebe a nevyřeší ho ani Skylink. Pokud bys měl stejně nesprávně nasměrovanou parabolu i na tady, byl bys na tom stejně. Jde o to, že na nasměrování paraboly jsou kladeny podstatně větší nároky, než na antény pro pozemní příjem.
Zatímco u terestriálu kolikrát nevadí odchylka v i desítkách °, tak u sat. příjmu je 1° už moc :roll:
Naposledy upravil(a) kokun dne 09 úno 2015, 13:45, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#22 Příspěvek od stasek »

Tak to by bylo skvělý, jenže jsem skeptik. Dcera má stejného provozovatele a problém se jí občas objeví stejný, jen ne tak často jako mně. Telefonovala provozovateli a bylo jí řečeno, že je to normální, že s tím nelze nic dělat.
K tomu nastavení, mám strach, abych to nerozjebal. Když nám to před lety instalovali, tak měl technik měřák a úroveň nastavení měřil přímo u té paraboly na tom černým čudlu. Ale zkusím nejprve podle rady zjistit úroveň toho signálu. Musím pohledat manuál, jak se to dělá. Zatím vřelý dík.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

Žádný manuál nepotřebuješ - máš to napsáno přímo na obrazovce!

Jen stiskni tl. MENU (na DO) - . . .

EDIT
Odsměrování paraboly je častý problém, nastavení není "na věky".
Parabola má docela velkou plochu a silný vichr s ní dovede udělat své.
Navíc ještě ta kvalita výlisků u parabol DIGI :cry: :cry: :cry:
Já sám ji nepoužívám, mám svoji (instalaci jsem si prováděl sám - jako "samoinstalaci"). Protože o (ne)kvalitě parabol DIGI je všeobecná povědomost, tak jsem rovnou použil svoji a doteť jsem na ni nemusel šáhnout (cca 5 let).
Stejný problém máš určitě i u dcery :!:

K "zamrznutí" obrazu přesto čas od času dojít může, za velmi nepříznivého počasí (v létě silný lijavec-bouřka, v zimě za silného-hustého sněžení) - příjem signálu z družic nelze zaručit po 100% doby. A tohle se stane i u podstatně větších parabol (i u větších než 2m!) - natož u paraboly DIGI (Ø 70cm).
Na druhou stranu, kdo se dívá na telku, když se venku "čerti žení" - není to bezpečné už třeba kvůli úderu blesku (za té silné bouřky).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#24 Příspěvek od Jodr »

Zakladem je parabola o min prumeru 80cm, nekdy presto dochazi za nepriznivych podminek k vypadkum signalu, jak bylo receno, vysoka oblacnost, vydatny dest nebo huste snezeni. Vtip je v tom, ze to muze byt i na strane "dodavatele" signalu pro transpondery. Ani tem se neprizen pocasi nevyhne i kdyz maji mnohem vetsi paraboly. Kontrola nastaveni paraboly neni urcite od veci, vcetne kontroly pripojeni kabelu k LNB. Voda v kabelu pres neutesneny F konektor na LNB neni az takovou vzacnosti. Kvalita koaxu s bilym poreznim plastem je dalsi kapitolou...!

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#25 Příspěvek od BIDLO »

Navíc ještě ta kvalita výlisků u parabol DIGI

Ano, to je přesně ono. Digi totiž nedodává paraboly ale plecháče které jsou vhodné max. jako květináč na zahradu ale nikoli na příjem. Je to stejná "kvalita" asi jako ty jejich krabice kterým prý říkají přijímače. :(

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#26 Příspěvek od scorpions-cz »

Nejsem technik DIGI TV ,ale spoustu instalací jsem dělal. Ono když je ta parabola DOBŘE seřízena měřákem(včetně pootočení LNB) a né nějakým udělátkem,tak to chodí vcelku bezproblémů.Pravda je ,že v těch jejich boxech odchází kondíky ve zdrojí a to má na signál tyky vliv.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#27 Příspěvek od stasek »

Teď jste toho na mě pánové nahrnuli trošku moc. Začal bych tím, že jsem kontroloval podle Menu úroveň a kvalitu. Takže úroveň 75% a kvalita 75%, tam to poskakuje plus mínus 2%. Obraz vyhovující. Nevím, jesti ty hodnoty jsou dobrý, nebo ne. Bral bych to, když je třeba chumelenice, i když u nás ve Znojmě je to tedy vzácnost. Liják, to se občas stane. Ale ono to blbne i když je obloha modrá a jen fouká severozápadní vítr. Parabola drží, opatrně jsem zkoušel s ní pohnout a sedí pevně. Měřil jsem průměr a má něco málo přes 80 cm. Není rezatá. Teď bych asi měl vyzkoušet tu vodu, co je to LNB nevím a jestli můžu zkoušet něco s tím konektorem, tak to radši až zítra, teď žena kouká a kdybych do toho vrtal, tak by mě sjela. Taky je tady připomínka na ellyty ve zdroji. To v tom přijímači, co máme každý u své televize? To bych mohl zjistit, tak levej zase nejsem, dokonce mám měřák od Zajíce na ESR.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od otakarv »

stasek píše: co je to LNB nevím
To je konvertor který je na parabole uchycen držákem v jejím ohnisku, například takovýto. Ty F-konektory co jsou k němu přišroubovány koaxiály můžeš odšroubovat a zkontrolovat zda je vnitřní vodič koaxiálu čistý, nezoxidovaný a zda je dostatečně dlouhý aby po našroubování dosahoval na kontakty uvnitř konvertoru, také je důležitý kontakt stínění s tím F-konektorem.
Pokuď máš měřák na zjišťování ESR kondenzátorů pak můžeš v jednotlivých přijímačích co máš u každé televize změřit tyto kondenzátory co jsou ve zdrojích.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#29 Příspěvek od stasek »

Tak zrovna teď to vypadlo úplně, úroveň na 65% a kvalita 75%. Všechny české stanice. Ale třeba Discovery, nebo Nat geo bez problémů, přitom hodnoty příjmu stejné. Nevím, co si mám o tom myslet.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od otakarv »

Tak to je opravdu záhada když ti kvalitu ukazuje 75%. Vypíše ti něco jako třebas "není signál" nebo tak něco podobného?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “