akumulátor se 3 vývody

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od forbidden »

jawaelektro píše:Je to balanční konektor k nabijení 8-)
A co se balancuje na jednom článku?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#17 Příspěvek od fredis »

To by mě taky zajímalo :cry: . Doufám, že nám to jawa vysvětlí.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jova1 »

No ono mezi námi není moc co řešit. Chce to strhnout tu papírovou izolaci a podívat se co je pod ní. Klidně to číňan mohl složit ze dvou článků 3,7V, nebo tam být vyvedeno cokoliv jiného.
Bohužel tazatel nereaguje aby to alespoň nafotil z boku, tak tyhle debaty nemají valný smysl.

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#19 Příspěvek od 007 »

Pokud se mi dostane do rukou přístroj s podobnou "mrtvou" baterii (vetšinou tablety a navigace) , tak starou baterii opatrně rozeberu, bývá tam prťavej tišťáček. Označím si polaritu clánku na tišťák, odpojím starý článek a připojím nový. Články scháním v modelářských e-shopech, tady by mohl vyhovět článek z mikrovrtulníku. Chce to jen trochu opatrnosti při připojování nového článku na stávající tištáček, přepólování nebo zkrat končí dýmem.
Některá ochranná elektronika na těch tištáčkách se po odpojení a připojení článku "neprobudí" a na konektoru není napětí. Pak postačí připojit na konektor ve správné polaritě asi 4V a baterie ožije.
007

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#20 Příspěvek od FERYACT »

To Michal22.Vracím se k tvé odpovědi z 25.2.t.r.Překvapuje mne že po nabití mimo oficiální nabíječku vydrží akumulátor skoro třikrát déle.To je pro mne záhadou.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od Michal22 »

Feryact- můžeš mít nějakou závadu v telefonu, kdy nabíjecí obvod odpojí baterii dřív než je nabitá do plna. Taky se dělává (minimálně dělávala) kalibrace nap. referencí- jako servisní zásah. Dělal jsem to na Nokiích (tam se s tím dalo docela čarovat), tak i na Samsungu (tam to bylo dané od výrobce, bez možnosti hodnoty měnit). Ale obojí vyžadovalo docela drahé servisní vybavení. A nevím, zda se to ještě dnes dělá, záruky už delší dobu nedělám.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#22 Příspěvek od FERYACT »

Michal22.Pikantní je to že po nabití ss zdrojem baterie po dalším nabíjení nabíječkou postupně kapacitu ztrácí.Až budu mít čas jet vlakem tak si koupím novou baterku.

Uživatelský avatar
vava
Příspěvky: 56
Registrován: 20 led 2012, 01:00

#23 Příspěvek od vava »

jova1 píše:No ono mezi námi není moc co řešit. ...
Moje řeč. Taky myslím, že je to ze dvou Lipol (a ten popis na fotce platí pro jediný článek, na druhé baterce je předpokládám totéž). Stačilo by oměřit ty tři vývody - mělo by to dávat cca 4V+4V, mezi krajníma pak cca 8V, teda pokud jeden článek není zcela mrtvej. Paralelní kombinace článků je případě sluchátek nesmysl.
Pokud to jsou opravdu 2 lipolky sériově, pak hledej náhradu v každé dobré modelářské prodejně (náhrada= vejdou se tam).

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“