Postesk nad slonem e-shop

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jiriS »

Bleskpeněženku jsem si založil právě na tyto nákupy. Dokonce se mi ji podařilo i použít (moje angličtina), ale zboží zatím nepřišlo (17.2.nákup).
Ve výpisu jsem ale našel jednou zamítnutou platbu (pay-pal ve výši 24,89Kč), podruhé, 23.2. provedenou, plus platby za zboží.
Předpkládám, že je to poplatek za systém plateb, nebo se mýlím?
Je možné platit i bez tohoto poplatku? Levné věci tak dost prodražuje, ale asi je bezpečnější?
Zatím v tom plavu a tápu.
Jirka

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#17 Příspěvek od Honza_dy »

Od farnella se dá přece objednávat pres rothsware pěkně na dobírku.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#18 Příspěvek od Kvicala_r »

JiriS Standardně se k platbě nic nepřipočítává - prodejce, pokud deklaruje že je možno paypal použít si těch 5% už zahrne do ceny prodejní.

Pokud si od priodejce platbu paypal vyžádáš přesto, že pro něj není standardní - pak většinou posíláš peníze na "mail" prodejce a věšinou avízuje, že cena se o nějaké to procento navýší skrz poplatek paypal službě.

Jediné co se děje, že při registraci na paypal (nebo změně karty) provedou kontrolní stržení 50Kč (alespoň to tak bývalo), že je to skutečně navázáno z Tvého účtu. Těchto 50Kč pak můžeš použít pro zaplacení prvního nákupu(nebo vrátí na účet)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Je to na overenie, ze karta je skutocne tvoja. Musis na webe PayPalu zadat kod, ktory najdes pri informaciach o tej platbe v tvojej banke.

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jiriS »

Díky moc,
tedy v platbě 24,79 je uvedeno: PAYPAL>35314361234 LU a šestimístné číslo platby.
U platby za zboží cca 125,-Kč je: PAYPAL *MEONTECH>35314361234 LU a jiné šestimístné číslo.
Platbu paypal jsem si vybral, jestli to bylo vynucení opravdu nevím a ani nevím, jak to poznat. Ono toho bylo najednou poměrně dost, musel jsem se registrovat jak na e-bay, tak paypal a překladač gůgl mi připadá poslední dobou nějak horší (naštěstí datasheetů, už trochu rozumím).
Takže jestli jsem to pochopil, měl bych se dostat nějak na registraci paypalu a tam zadat ten první kód?
Jirka

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#21 Příspěvek od lesana87 »

Těch 24,79 je jeden US dolar, ten to zkusí strhout vždy, když se k PayPalu přidá nová karta. Ono ho to ve skutečnosti nestrhne, jen zablokuje a do měsíce by to blokování mělo zmizet.
To ověření na vyšší úroveň se dělalo jinak. Někde v menu na PayPalu se vybralo, že chceš vyšší úroveň ověření a ono ti to strhlo, mám pocit, 50Kč. A pak tam byla kolonka, kam se vepsalo to číslo transakce z banky a tím se vše potvrdilo. Pak už bylo možno i platby přijímat a stahovat do své banky.
Snad nepíšu úplný blbosti, je to přece jen už nějaký pátek. :oops: :)

Pokud posíláš někomu peníze PayPalem přímo na email, tak jsou dvě možnosti, je to platba za zboží, ta je zadarmo, nebo posíláš peníze někomu známému a tam je poplatek. Vybírá se to, když zadáváš údaje k platbě.

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od jiriS »

Díky za info, právě jsem prohledal paypal, ale právě žádnou kolonku jsem nenašel.
Takže to nebudu zatím řešit, uvidíme.
Každopádně díky.
Jirka

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od jiriS »

Ono to půjde, jen ty začátky jsou těžší.
Jirka
Edit: Teď mi dorazila zásilka, po dvaceti dnech- to odpovídá. A dokonce musím pochválit poštu českou, i když bylo chybné PSČ.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#24 Příspěvek od Hydrawerk »

Mají tam multimetr KAISE KT-2021 za 10 980 Kč (vč. DPH)
http://www.gme.cz/digitalni-multimetr-r ... 1-p722-472
Je asi stejný jako BRYMEN BM319S za 3736 Kč.
http://www.tme.eu/cz/details/bm319/auto ... en/bm319s/
Přílohy
kaise-kt-2021.jpg
(46.78 KiB) Staženo 4 x
BM319 Brymen.jpg
(43.1 KiB) Staženo 6 x

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#25 Příspěvek od monterjirka »

Trochu odbočím od e-shopů
"Kamenná prodejna "mamuta".
Našel jsem si cosi na jejich webu.
V prodejně jsem si připadal jako 🤐 - prodavač to v PC našel, ale v prodejně ne... A dovolil si to prezentovat tak, že to je moje chyba, že jsem přišel pro "zboží které podle webu mají", že jsem se e-mailem neinformoval jestli je opravdu mají.
Naštěstí je na druhém konci města prodejna konkurenční firmy!!!

Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#26 Příspěvek od marli »

Nebylo to v Plzni? Pokud ano, dále bez komentáře...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Jo, když je z Plzně, tak asi jo. :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#28 Příspěvek od tomasjedno »

A na to jsi přišel jak?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od PotPalo »

U mamuta kupujem už len osobne. Predtým som to objednával cez ich e-shop, aby som na pobočke nemusel čakať kým to nasáčkujú, ale odkedy je príplatok aj za odber na pobočke, tak to nemá cenu. Dám im do ruky zoznam a nech makajú, ja počkám.

eBay a PayPal:
Po zriadení účtu na PayPal je treba prideliť mu kreditku, z ktorej bude sťahovať čiastky pri platbách. (vlastne teraz už nie, PayPal sa dá dobiť aj prevodom z účtu)
S kreditkou (vlastne debetná karta, ale všetci to volajú kreditka...) to funguje takto: na PayPal dám "pridať kartu" zadám požadované čísla napísané na kreditke, potom sa z účtu ku ktorému je kreditka rezervuje 1,50 eur a 1 eur. Po pár dňoch sa 1,50 eur z účtu odráta, je tam ako platba PAYPAL a nejaké číslo, ktorým v PayPal potvrdím že je to môj účet. To 1 euro nezaúčtujú, a teda sa po asi dvoch týždňoch z rezervácie stratí (čiže sa neodráta z účtu). Odrátané 1,50 vrátia pri prvej platbe cez PayPal.

To že niekomu cez kreditku vybielili účet môže byť tým, že platil priamo kreditkou, teda napísal čísla z nej priamo predajcovi. Kto vie čísla z kreditky, môže z nej odrátať koľko chce. Preto je tu PayPal, je to sprostredkovateľ, aby predajca nemal k dispozícii čísla kreditky.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#30 Příspěvek od BOBOBO »

v Hradci to funguje stejně , prý jim přijde objednávka a oni díl bez smazání přidělí té objednávce . Asi ji mají před prodejen celého pytlíku stále na skladě .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“