Homecast S8000 CIPVP

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#16 Příspěvek od scorpions-cz »

Honzo a proč by se Diseq musel rušit? Vždyť to musí chodit i když bude v menu zapnutej a nastavenej.Samozřejmě to pojede jen na tu družici na ktreou bude nastavena parabola.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jova1 »

Já mám skoro ten samý přijímač a chytám na něj skylink, takže to zkus nasměrovat na Astru 23,5°E. Jak už bylo řečeno Očko, čt24 jsou zdarma.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#18 Příspěvek od kokun »

scorpions-cz píše:Honzo a proč by se Diseq musel rušit? Vždyť to musí chodit i když bude v menu zapnutej a nastavenej.Samozřejmě to pojede jen na tu družici na ktreou bude nastavena parabola.

Asi nemáš pravdu - ten Diseq přece přepne na druhý (chybějící) LNB pro druhou družici. LNB není (chybí) - nemůže být signál.
Proto jsem tím chtěl vyloučit příp. neprůchodnost.
Když ho vyruší (bude neaktivní), tak má zaručeno, že mu přijde signál z LNB do receiveru 100%-ně, pokud zaměří správnou družici. A pokud bude používat pouze single LNB (tím pádem pouze 1 družici), tak bude i lepší, když nebude aktivní.

Taky jsem si vyhledal, o jakýže to receiver se jedná: homecast-s8000-cipvr-dalsi-hdd-model-na-trhu/ .
Přestože je to už poměrně starý model (cca 10 let), i tak ještě dnes (s kartou Skylink ICE) bude funkční. Navíc má možnost nahrávání pořadů (PVR v modelu).
A protože je dvoutunerový (bertik píše "Přijimač má 2 vstupy pro 2nezávislé hlavičky." :lol: ) - tak může být problém i v tom, aby měl správně naprogramovaný IN pro daný tuner.
I tady může být problém, proč nemá signál - to vyhledávání družice (s tímto receiverem) rovněž komplikuje :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#19 Příspěvek od scorpions-cz »

Honzo,jasně že jsem předpokládal,že má singl LNB. A věř že to opravdu nevadí. Při přepnutí programu sat. přijímač vyšle signál pro Diseq na přepnutí na daný LNB. No a pokudd tam Diseq není ,nemá se co přepínat.
Běžně to tak dělám zákazníkům. Když někdo mi přinese přijímač na naladění a doma chytá pouze A3 tak musím Diseq zapnout abych to u sebe naladil a většinou ho nevypínám.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#20 Příspěvek od kokun »

Jj - já si neuvědomil, že Diseq je vlastně až v tom monobloku, . . . :oops:
Je fakt, že já už dělám tyto věci spíše sporadicky - už jsem vyšel ze cviku.
Ale stejně, když ho vypne, určitě nic nepokazí :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#21 Příspěvek od BIDLO »

Pokud bude mít v menu nastaven Diseq na 23,5E třeba 2 nebo B tak mu to na singl LNB určitě nepojede, je opravdu lepší to vše nejdřív vyrušit.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#22 Příspěvek od scorpions-cz »

BIDLO a proč by to nejelo??? že je jepší to vyrušit v menu o to se nehádám,ale vím určitě že to pojede. A nebo mi napiš důvod proč by to nejelo.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#23 Příspěvek od BIDLO »

Zkušenosti z amatérské praxe. Měl jsem už v ruce modely se kterými to u LNB singlu prostě bez vypnutí Diseq ani neťuklo a to bez ohledu na to jestli tam bylo A nebo B nebo cokoli jiného. Je to u každého typu jinak a proto máš můj obdiv. Tvrdit na dálku že třeba zrovna u tohoto to 100% pojede, pokud ho navíc neznám, bych si netroufnul ani náhodou. Ptáš se proč? To je právě ta praxe, většinou tě časem naučí namísto "hurá odpovědí" vyjadřovat se pak opatrněji. Víc bych se v tom nepitval.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#24 Příspěvek od bertik »

Hezky se tu učím,ale stejně nevím co je to Diseg

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#25 Příspěvek od scorpions-cz »

uzavřem to. Živím se montáží satelitů víc než 15 let.Zatím jsem se s tím nesetkal. Kdybys mi napsat u kterýho to nešlo ,rád bych to vyzkoušel.jinak nevidím důvod proč by to nemělo chodit. Jak jsem psal při přepnutí programu dojde k vyslání příkazu DiSEq asi( 54mS dlouhý příkaz ) DiSEq provede tu instrukci a pokud tam není není co provádět. Dál už je signál nerušen. Některý přijímače umožňovaly v menu nastavit opakování DiSEq příkazu třeba 3x.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#26 Příspěvek od scorpions-cz »

bertiku DiSEq je komunikační protokol (kodovaná digitální instrukce) kterou vyšle satelitní přijímač pro dané zařízení. ať už je zařízení DiSEq fyzicky součást monobloku a nebo jako samostatné 2 nebo 4 vstupové přepínače . DiSEq 1.0 umožňuje přepínání mezi 4 LNB. Je toho víc vyšší verze potom umí otočit motorem na požadovanou družici apod.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#27 Příspěvek od BIDLO »

Napsal bych rád ale kdybych si to pamatoval, prošlo mě toho pod rukama už dost.

bertik: až ti přijde ovladač a pokud budeš mít zájem tak můžem pokračovat.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#28 Příspěvek od bertik »

Zdravím,no to jsem celej já,ovladač jsem objednal,přišlo potvrzení objednávky a za chvílku dalšímail,že ho momentálně nemají skladem,ale že ho naskladní a ihned přednostně pošlou. Tak musím čekat,nedivím se,je to starý a tak se nedá nic dělat. Až ho budu mít doma tak se okamžitě ozvu. Jinak zatím děkuju za ochotu pomoci.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#29 Příspěvek od bertik »

Zdravím,tak jsem před chvilkou dostal mail,že ovladač už je odeslaný. Ti ssebou ale mrskli,no jo no kšeft je kšeft,a zase se někde zbavily ležáku.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#30 Příspěvek od BIDLO »

To nemusí být, záleží zda-li ti poslali originál anebo náhradu s názvem General. Originál mají jeden jak koukám: http://www.dalkove-ovladace.cz/do-pro-s ... dac-p-1984 a těch generalů dokonce deset.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “