USB PIC programator - http://usbpicprog.org

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vaclav3
Příspěvky: 59
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#16 Příspěvek od Vaclav3 »

Zatím mi teda vše směřuje k používanému SW pro programování. Uvedená chyba se mi zobrazí již při načítání souboru boot.HEX. Při pokusu o načtení hex souboru z jiných projektů mi to tento problém nehlásí a nastavení sw je poměrně jednoduché, takže nevím, kde by jsem mohl udělat chybu. Můžete mi někdo kdo užíváte stejný sw + hw zkusit načíst zdrojový soubor (předpokládám že čínu K150 + DIY má doma spousta lidí), případně přivítám i jinou radu k vyřešení problému. Dík.

Uživatelský avatar
loloone
Příspěvky: 17
Registrován: 15 led 2014, 01:00

#17 Příspěvek od loloone »

preco nevyskusas iny SW, ja som to palil ve WinPic800
mas ke K150 externy zdroj 12v ?

pri programovani cez JDM treba invertovat MCLR

Kód: Vybrat vše

"In Piklab you can use this programmer as Direct programmer ==> JDM programmer with MCLR inverted."

Uživatelský avatar
Vaclav3
Příspěvky: 59
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#18 Příspěvek od Vaclav3 »

jiný sw jsem nezkoušel, protože jsem nenašel sw, který k150 podporuje. WINPIC800 K150 samozřejmě také nepodporuje...

Uživatelský avatar
loloone
Příspěvky: 17
Registrován: 15 led 2014, 01:00

#19 Příspěvek od loloone »

to bude nejaka hovadina, az to vyriesis, urcite daj vediet co to bolo...
predam DPS-ky na USBPICprog alebo AVR USBasp

Uživatelský avatar
Vaclav3
Příspěvky: 59
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#20 Příspěvek od Vaclav3 »

Zatím to vypadá, že číňan do ovládacího SW (DIY) do nabídky pro výběr procesorů dal i procesory, které tento SW nepodporuje. Tuto chybu mi to hlásí u všech PIC řady 18 xxx, pokud nastavím jako procesor PIC z kterékoliv nižší řady, tak to soubor boot.hex načte bez chybové hlášky. Nepomohla ani změna verze ovládacího sw. Proto jsem chtěl, aby to někdo zkusil na své instalaci stejného SW a programátoru. Pro programátor K150 jsem jiný SW nenašel.

Uživatelský avatar
loloone
Příspěvky: 17
Registrován: 15 led 2014, 01:00

#21 Příspěvek od loloone »

tiez som chcel kupit K150 na ebay... nakonec som sa pustil do stavby USBPICProg a vidim ze som spavi dobre :-)

ak nemas v PC serial port (RS232), popros niekoho nech ti to naprogramuje

ja uz predavam procaky s bootloaderom takze staci poskladat a rovno pripojit k USB
predal som asi 7-8 ks stavebnic asi polovicu som nahral ja a polovicu si nahravali samy a vsetky funguju... takze ta mozem znovu ubezpecit ze .hex je vporiadku
predam DPS-ky na USBPICprog alebo AVR USBasp

Uživatelský avatar
loloone
Příspěvky: 17
Registrován: 15 led 2014, 01:00

#22 Příspěvek od loloone »

loloone píše:mam este 3 volne DPSky

cena: 4,40 €

foto DPS tu
moj vyrobok tu
sorry, fotene telefonom... :-)

po dohode dodam ako stavebnicu - dosku+procak+ostatne suciastky
...procaky maju uz naprogramovany bootloader po zostaveni mozte rovno pripojit cez USB k PC



par poznatkov zo stavby:
bola to moja prva celoSMD DPSka, vsetko islo uplne bez problemov (az som sa divil) treba zacat klasicky od najmensich rezistorov a postupne naletovat vsetky suciastky nakoniec procak a xtal (jediny TTH komponent) a USB konektor, alebo mozete naletovat usb kabel priamo na DPSku, nezohnal som ledky SMD v puzdre 1210 dal som 1206

trohu "zamrzol" pri nahravani bootloadera :-( zhotovil som si na ten ucel trivialny JDM prog (je to len 1 tranzistor a par odporov, zenerku som vynechal lebo mam stabilizovany zdroj dc/12V) pod Win7 cez RS232 v programe WinPic800 mi to stale neslo ani za boha, skusal som aj dalsi soft ale stale nic... nakoniec so rozchodil stary stroj s WinXP a tam islo vsetko ako po masle... uplne bez problemov na prvy pokus.... nechapem to :-) asi mam nieco so serial portom RS232

programator fachci jak ma, uz som ho skusal na Win XP, Win 7 aj Ubuntu 14.04...
vdaka podrobnemu navodu je to fakt hracka

prajem vela zabavy pri stavbe :-)
predam DPS-ky na USBPICprog alebo AVR USBasp

Uživatelský avatar
Dan555
Příspěvky: 36
Registrován: 03 bře 2016, 01:00

#23 Příspěvek od Dan555 »

loloone píše:ved aj hento ide na jednostrannej doske....

aha Obrázek

ja bych este vypustil USB konektor (kabel na pevno)
Kde bych prosím sehnal schéma a dps (převrácenou, k nažehlení) tohoto jednostranného zapojení?

Uživatelský avatar
Dan555
Příspěvky: 36
Registrován: 03 bře 2016, 01:00

#24 Příspěvek od Dan555 »

Jeejda píše:Zkus napsat soukromou zprávu přímo loloonemu a poprosit ho, to vypadá že je to přímo jeho návrh desky.
Zkusím to.

Uživatelský avatar
stanleyv
Příspěvky: 123
Registrován: 21 led 2007, 01:00
Bydliště: Trnava

#25 Příspěvek od stanleyv »

Skús pozrieť tu:

http://usbpicprog.org/images/usbpicprog ... -0.3.2.pdf

má to 6 strán, tak si to odroluj. Len neviem, ale asi to nebude pre nažehlenie .......a obávam sa , že tiež nebude jednostranná ....

Uživatelský avatar
Dan555
Příspěvky: 36
Registrován: 03 bře 2016, 01:00

#26 Příspěvek od Dan555 »

stanleyv píše:Skús pozrieť tu:

http://usbpicprog.org/images/usbpicprog ... -0.3.2.pdf

má to 6 strán, tak si to odroluj. Len neviem, ale asi to nebude pre nažehlenie .......a obávam sa , že tiež nebude jednostranná ....
Oboustranná... :( A stranově nepřevrácená... Ani nevím, jestli vůbec lze PDF stranově převrátit...

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#27 Příspěvek od FHonza »

PDF (nejenom) stranově převrátíš např. v photoshopu, GIMPu

Uživatelský avatar
Dan555
Příspěvky: 36
Registrován: 03 bře 2016, 01:00

#28 Příspěvek od Dan555 »

loloone píše:DPS stoji 4,40 €
procak (nahraty bootloader) 6,50 €
komplet stavebnica 14,50 €
hotovy programator 20 €

ale procaky su momentalne vypredane :-( mam posledne 4ks dps a este 2-3 sady suciastiek

ked mas RS232 tak tento JDM prog funguje v pohode - 100% overene

Obrázek
tie USB prevodniky nacsinou nefunguju ale snad sa najde niekto v tvojom okoli kto ma programator alebo aspon desktop s RS232...
Tímhle programátorem naprogramuji i 18F2550?

Uživatelský avatar
stanleyv
Příspěvky: 123
Registrován: 21 led 2007, 01:00
Bydliště: Trnava

#29 Příspěvek od stanleyv »

Malo to ísť aj s týmto za pomoci programov napr: WinPIC, PICpgm a pod....

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#30 Příspěvek od gepard »

Vaclav3 píše:jiný sw jsem nezkoušel, protože jsem nenašel sw, který k150 podporuje. WINPIC800 K150 samozřejmě také nepodporuje...
Zdárec,
PIC Programátor Microkontroller USB ICSP - K150 jsem zakoupil na aukru - zde (stránky výrobce - zde), prodejce na tom aukru tam má odkaz na orig. ovládací program pro K150 - zde. Zatím jsem tedy "sůrně" potřeboval natáhnout program jen do 1 µP a to do PIC16F690. Tohle moje první nahrávání µP mě docela vyvedlo z míry, protože to prostě v té ZIF patici nešlo - zjistil jsem, že program nabízí nesmyslnou polohu PIC v té patici. Nakonec jsem zkusil možnost nahrávání přes ICSP - viz. zde a to proběhlo vč. závěrečného testu OK, µP fachá v obvodu jak má. Takže k tomuto prog. K150 doporučuji zakoupit, či ubastlit něco takového ZIF PATICE...
-- Gepard --

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“