Potřebuji VN trafo do staré TV Philips

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#16 Příspěvek od danhard »

Nebyl, ale až se tam příští týden dostanu.
Adresu dej do sz.
Ono by asi satčilo i trafo z Merkura s 14kV.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

satam
Žádné trafo, ani Philips, ani OTF, ba ani žádné jiné (z bar. telky!), s odděleným primárem a sekundárem, ti nedá z toho sec. vinutí 30kV~. Prakticky to bývá tak cca 4kV~ :cry:
V tvp se těch 27÷30kV= docílí teprve zapojením VN násobiče k tomu sekundáru!

Trafa která dávají přímo těch cca 30kV= na výstupu jsou tzv. "split", avšak jsou to ta (většinou) černá, zalitá - takže žádný oddělený primár od sekundáru.

Sám jsi tu dal foto trafa: "VN trafo Philips.JPG" - avšak není to žádné trafo Philips, ale trafo z nějaké rumunské, či maďarské Č/B telky (DIAMANT, STANDART, ELEKTRONIK xx, MÁTRA. . . ?) :cry:
Trafa z Č/B tvp však dávají podstatně nižší VN - tak do cca 16kV~ (dle typu) :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#18 Příspěvek od satam »

kokun
Máš pravdu až na dvě věci:
Záleží na tom, kolikastupňový je násobič, takže ty 4kV můžou být i podstatně víc. Z tohoto pohledu by asi opravdu lépe vyhovělo VN trafo z čb TV, i když není problém (snad) ani použití násobiče.
Fotku vlastní nemám, je stažená z netu jako fotka VN trafa Philips a dle mých vzpomínek z let devadesátých se hodně vzhledu toho Philips trafa blíží.
Jinak jak jsem uvedl, pouze jsem se uvolil ke spolupráci na sehnání trafa, které pro mnou uvedený účel použití bude příslušně upraveno. V podstatě se jedná hlavně o to, aby mělo VN vinutí, jehož navinutí v amatérských podmínkách je přinejmenším obtížné, ne-li nemožné.
Ale už tu dost dlouho mlátíme prázdnou slámu, mně bude stačit jedno z těch traf od danharda. Píšu mu SZ.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“