Elektrická sekačka- nerozeběhne se. VYŘEŠENO

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#16 Příspěvek od fredis »

Aby se kuličky mohly přeházet, musela by být klec KO. A v tom případě by to pěkně v ložisku hrkalo :wink: .

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#17 Příspěvek od Atlan »

Co pri kosacke nemusi byt pocut.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#18 Příspěvek od fredis »

Když s tím bude točit rukou? No hluchý asi ne.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#19 Příspěvek od tatramacek »

Ten komutátorák je v něčem dobrej :P
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od Michal22 »

Tak hlásím, že sekačka už zase běží.
Ale až vám řeknu proč nejela, tak mě to neuvěříte (nebo s o mě budete myslet cokoliv...):
Protože jsem na to neměl čas, tak jsem se k tomu dostal až dnes. Vyměnil jsem rozběhový kondenzátor (pro jistotu), zkusil jsem sekačku zapnout jen tak, běžela. Namontoval jsem nůž, sekačku vytáhl na zahradu a stejný problém jako na začátku. Tak jsem pátral dál a nakonec je problém v tom, že spodní unašeč (který drží nůž a zároveň má funkci ventilátoru) mírně napraskl a tím se po přitažení nože dostává až ke kleci motoru. A brzdí hřídel. Takže jsem do unašeče přidal dvě podložky a už to frčí...
No co vám mám povídat 8O
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#21 Příspěvek od fredis »

Dost dobrý! :lol: Hlavně že se zadařilo.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#22 Příspěvek od fredis »

Já jsem teď dotáhl ze SD motor ze sekačky, byl jako nový a tak mi to nedalo. Je to typ 3APC80-2s. Má 2x C 8uF. Po zapnutí se někdy rozběhl, někdy ne. Pokud běžel a dal jsem ruku na mřížku, výrazně snížil otáčky. Změřil jsem ty kondy a oba mely kapacitu do 100 pF :roll: . Po výměně si jen sviští :lol: . Překvapilo mně, že se vůbec někdy s takovýma hodnotama rozběhl. Teď ještě najít kupce :wink: .

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od Michal22 »

No vidíš, já kuchal doma o víkendu čerpadlo od bazénu, tam byl 12µF kondík, čerpadlo se nechtělo rozběhnout. Měl jsem po ruce 10µF, co jsem kupoval právě do té sekačky, tak s ním to běží. A když jsem ten původní 12µF změřil, tak měl 4,7µF. I takový pokles stačil. Ale je pravda, že čerpadlo je pořád zaplavené, takže se vždy rozbíhá do zátěže.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#24 Příspěvek od fredis »

Jo, jasně. Ale tys měl ještě zbytek 4,7 uF! :lol: Já už nic :roll: . A přece se točil(í). I když jen občas..

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#25 Příspěvek od petrfilipi »

Minulý týden jsem měl na sekakče (Mountfield C390, 1,3kW) podobný problém. Občas se rozjela, občas ne. Když se slyšitelně kousla, tak už se nerozjela, bylo nutné pootočit nožem.
Příčina chyby bylo sjeté brzdové obložení. Následkem toho se segment brzdy dostal dále než by měl a jelikož mezi statorem a segmentem je takový tvar zubu, aby se to standardně zase odbrzdilo, tak v tomto případě to vyjelo už tak daleko, že se to mechanicky kouslo.
Nový motor stojí dle servisu okolo 2.000 Kč. Tak jsem z dubového dřeva vyrobil dva malé měsíčky, zalepil je polyiretanovým lepidlem do víka a sekačka chodí (a brzdí) jak má. Ještě jsem se jako hloupý ptal v servisu Mountfieldu, zdali nemají nové brzdové obložení. Pán na mě koukal nějak divně. Na to se ho asi dlouho (možná ještě nikdy) nikdo nezeptal.

PF

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od forbidden »

Pán ti chtěl prodat novou sekačku a ty se ho blbě ptáš na obložení s výrobní cenou 5,- :lol: Běž mu nabídnout, že mu ty dubový půlměsíčky budeš dodávat za 200,- on je může prodávat za 500,- :wink:

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#27 Příspěvek od petrfilipi »

No jo, ale to bych na dubový půlměsíčky musel mít prohlášení i shodě. Ale zase by to bylo eko. A vo tom to dneska je.

PF

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#28 Příspěvek od foxrider »

petrfilipi: Podobná záležitost se mi stala, ale jeden segment úplně odpadnul, taky se to mechanicky kouslo. Náhradu - obou současně - jsem vypiloval z tlustého sklotektitu a zalepil epoxidem.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“