Osvit DPS

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pdp7
Příspěvky: 210
Registrován: 15 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od pdp7 »

Ahoj tak jsem nevydrzel cekat na ledky a koupil jsem 80W rtutovku. Z tema fotokuprextitana z gme je to tak ze musim svitit tak 7-8 minut ze 25cm min je malo. Samozrejmne jsem ze zacatku svitil kratsi domu a vyvojka mela problem. Nejaky cesticky sice videt byly ale nic se neodplavovalo. Dal jsem znova svitit a druhy vyvyjeni uz slo ale najednou jsem videl cesticky dvojmo :D No treti desticka uz snad vyjde dobre zatim jsem pos*al dve.

Uživatelský avatar
hrivan
Příspěvky: 125
Registrován: 15 lis 2011, 01:00
Bydliště: Louny

#17 Příspěvek od hrivan »

Ahoj
kdyby si četl pozorně,tak jsem psal,že pozitivní osvěcuji 10min,když přetáhneš tak se nic nestane.Špatně osvícené desky nemusíš vyhazovat,po očištěné od fotorezistu si kup v GME fotocitlivý lak a desky se dají znovu nastříkat a vyvolat.Nevýhoda je,že ten lak stojí asi 200Kč,ale vydrží na hodně desek.Chce to si s tím vyhrát.Jdnodušší bylo koupit tu UV zářivku.

Uživatelský avatar
Jeejda_teda_puvodne
Příspěvky: 142
Registrován: 08 dub 2012, 02:00

#18 Příspěvek od Jeejda_teda_puvodne »

Naposledy upravil(a) Jeejda_teda_puvodne dne 25 říj 2016, 20:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#19 Příspěvek od Victronix »

Takhle to mám udělané já.
Obrázek
Jak už jsem psal tady,
mám tyto LED:
380 až 400 nm, 300 až 400 mcd při 20 mA, 90° úhel vyzařování.
Univerzální desky jsou koupeny taky na e-bay. Byla to drbačka, ale za dva dlouhé večery jsem to měl sfouknuté.
Jako zdroj je použit spínaný zdroj pro notebooky - 12V 50W. Na fotce jsou vidět ještě dva drátové odpory.
Celé je to vloženo do šasi od starého skeneru.
Doba osvitu 55s u desek z GME.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#20 Příspěvek od petrfilipi »

Ještě přikládám fotky mé osvitky - z 25cm osvětluji 25 minut, ale je to asi málo - na DPS (používám ty z GME) vidím 3 stupně osvětlení - místo kde není ani průhledná fólie, místo kde je průhledná fólie bez cestičky a pak samotná černá cestička.
Nebo by bylo dobré namísto mé 5W UV LED použít 10W. Taky jsem si koupil fresnelovu čočku velikosti A4, abych "zrovnoběžnil" paprsky z LED - ale tu jsem ještě nepoužil.
Lampa je strčená do L profilu, připevněném na zadní sraně zdroje Diametral P230R51D. Na horní straně zdroje mám pak obyčejné dvojsklo 5+5mm, mezi nimi DPS a předlohu. Díky kloubové lampě mohu lehce nastavovat vzdálenost od DPS.
Cuprextit na 2. obrázku slouží pouze jako mechanická ochrana UV LED.
Chladič jsem musel načernit, protože jinak odrážel paprsky odražené z DPS znovu na DPS, ale o kousek dál než měly být.
Uvažuji teď o osvitce s UV trubicemi - 4x8W.

Petr Filipi
Přílohy
Osvitka-2.jpg
(183.67 KiB) Staženo 35 x
Osvitka-1.jpg
(244.57 KiB) Staženo 33 x

Odpovědět

Zpět na „Poradna“