Tablet - řešení napájení

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ten konektor nemusí být přesně originál a pokud to už někdy někdo měnil, stejně jich má ještě hrst doma, protože kupovat jeden nebo deset vyjde skoro na stejnou cenu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#17 Příspěvek od Standa99 »

Zatím jsem vždy použil ten utržený, nikdy nebyl tak zrasovaný. Tenhle případ vypadá, že se to na těch dvou krajních uvolnilo a muselo se to dlouho viklat, než se to ulomilo od těch zadních (to se zbytečně čekalo). Potom se asi utrhly ty datové+napájecí vodiče.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Michal22 »

MicroUSB jsem se naměnil už hodně. Sice to někdy je jednoduché, ale nemusí to být:

1. dělají se i o 180° otočené konektory, potom hrozí záměna pinů (+5V na GND).

2. kolikrát je i podobný konektor, ale má jinou délku, vzdálenost od desky apod. po zakrytování tam už třeba nejde dát nabíječka (konektor není slícovaný s dírou v krytu)

3. ta fotka za moc nestojí, ale občas bývají potřeba i piny D+ a D-. Jinak stroj nenabíjí. Tady to vypadá, že jsou plošky už utržené.

4. ale stejně je pak nejvíc problémů s UŽIVATELEM- jakmile si někdo takhle urve konektor, tak pro něj není problém jej urvat znova ( a má to kolikrát jednodušší, když už jsou utrhané fixační plošky, pouzdro konektoru už pak nejde pořádně přichytit na desku). Jestli tomu nevěříte, tak to zkuste začít dělal ve velkým, kolik volů (kteří si to urvou znova, i když je dopředu varujete) vám pak vyhrožuje ČOIkou a soudy...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od Zaky »

Nech si od těch volů dopředu podepsat papír, že jsou srozumněni s tím, že utržený konektor s poškozením DPS je nevratné neopravitelné poškození, jehož oprava se provádí s jejich výslovným souhlasem bez záruky, nemůže dosáhnout původní pevnosti a vyžaduje zvýšenou opatrnost při dalším používání, pokud s touto podmínkou nesouhlasí, oprava nebude provedena vůbec. Potom můžou vyhrožovat ČOI dle libosti a můžou si jít koupit nové zařízení, aby mohli urvat další konektor.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PotPalo »

Podľa fotky to na prvý pohľad vyzerá na jednoduchú opravu. Ale. Niesu tie kontakty náhodou pod konektorom? Vyzerá to tak. A tu je problém. To by chcelo asi horkovzduch. Alebo to prerobiť.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Geox
Příspěvky: 7
Registrován: 20 čer 2010, 02:00

#21 Příspěvek od Geox »

Děkuji za tipy - utržený konektor mám - piny tam jsou zachovány, ale mám spíš strach jestli tam není servaný vršek té desky - zkusím ještě jednoho místního opravce - i když bych dal raději přednost někomu kdo už má nějaké znalosti a praxi za sebou.

Do 100-150 km bych klidně dojel.

Když vidím kvalitu a úroveň některých profesionálů ze servisů tak je to žalostný pohled.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“