Jaké krimpovací kleště na fastony?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvety
Příspěvky: 33
Registrován: 16 úno 2016, 01:00
Bydliště: Èeský Krumlov

#16 Příspěvek od Kvety »

Ahoj, zkusím po 6 letech oživit vlákno, zda jste se tøeba za tu dobu nesetkali s novými kleštìmi a hlavnì poradili s...

Totiž ještì jsem nikdy žádné krimpovací kleštì ani nedržel v ruce (proto prosím buïte na mì hodní), vše øeším kombinaèkami. A jak fastonù pøibývá, už mì to fakt nebaví :). Stejnì tak odizolování vodièù nožíkem. Do toho jsem se právì pøi hledání správných kleští dozvìdìl, že pokud možno tak necínovat konce vodièù, ale "dutinkovat".

Otázka tedy zní, zda odizolování a krimpování fastonù a dutinek zvládnou jedny kleštì - pokud ano a vlastnì i pokud ne, jaké na základì vašich zkušeností doporuèíte?

Dìkuji za rady.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Kup si tie Pro'sKit klieste z GME. Existuju do nich celuste na fastony aj na dutinky.
Na odizolovanie budes potrebovat nieco dalsie. Pouzivam male noznice na papier :D

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#18 Příspěvek od doktor365 »

Na dutinky používám takovéto https://www.elektro-hofman.cz/krimpovac ... -awg-12-6/

Odizolovaci https://www.elektro-hofman.cz/odizolova ... -awg24-10/

Na fastony mám dvoje na izolované a ne izolované fastony.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#19 Příspěvek od dred »

Nedávno som neodolal a za dvacku som si kúpil...sú celkom robustné a na to, že som predtým žiadne nemal, používal som kombinačky je toto iný level :lol:
Přílohy
crimp.png

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Toto nepochopim. Kupit nejaky neznamy cinsky smejd, ked u nas overeny a funkcny nastroj v kamennom obchode stoji rovnako? A este tam k nemu kupis aj dalsie celuste?

Ale nemas k tomu sadu pochybneho materialu...

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#21 Příspěvek od dred »

Kedysi som kúpil u nás v kameňáku krimpovačky na dutinky (Knipex veľmi podobné tým z prvého odkazu)
Jednou rukou som ich neotvoril, licňové drôty do 2,5 dutinky som trápil dvomi rukami...Jediná výhoda tunajšieho nákupu bola, že ich predavačka bez námietok vzala späť a vrátila mi peniaze. Tá ich totiž nevládala otvoriť vôbec a ani ďaľšie čo jej viseli za chrbtom na regáli :twisted: To bol potom odkiaľ šmejd ?

Neriešim čo si kto - kde kúpi. Je to každého vec... ale tovar z číny našimi priekupníkmi obohatený o 200 - 300% maržu u nás kupovať nebudem.
A konkrétne tieto faston-krimpovačky som vybral práve kvôli tomu, že sa cena približovala tej u nás a referencie kupujúcich na ich kvalitu boli len pozitívne.
...a čeľuste na ne dostať aj iné, ale tie mi netreba.

Uživatelský avatar
Kvety
Příspěvky: 33
Registrován: 16 úno 2016, 01:00
Bydliště: Èeský Krumlov

#22 Příspěvek od Kvety »

Èínu neberu, vezmu jeden z vašich typù. dìkuji.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“