Vysavač ETA 2404- nejde čerpadlo. Vyřešeno vše

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#16 Příspěvek od ohryzek36 »

Asi jsem to vyřešil - stačilo prohrabat krabice s bordelem a najít starý (vadný) ventil - ty těsnění jsem v něm obě (dvě) našel - jedno (větší) je na výstupu a opírá se o něho mosazný píst ventilu, zatímco druhé je u vývodu pístu ven z ventilu a zajišťuje ho proti úniku vody - když jsem oba o-kroužky vytáhnul a položil vedle sebe, tak velikostně odpovídaly těm na fotkách. Nakreslil jsem ještě ventil v řezu (bez vstupu), aby bylo viděl, kde jsou.
Přílohy
ventil.GIF
(2.38 KiB) Staženo 22 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Michal22 »

ohryzku, díky moc. Tu práci z nákresem sis neměl dávat, stačilo říct, že druhý kroužek těsní výstup pístu ze spouště...
Takže zkusím objednat z Nadety tu sadu a pak budu měřit který je který.
Díky moc
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Michal22 »

Tak hlásím, že jsem opravu vysavače dnes dokončil- z Nadety mě došly "O" kroužky do spouště a filtry, tak jsem se na to vrhnul.
1. ve spoušti byly na tom posuvném ventilu dva menší kroužky. Nevím proč, ale dal jsem tam znovu dva. Dopředu jeden větší.
2. dále jsem vyměnil filtr a mikrofiltr, co se dalo ještě vyčistil.
3. odzkoušel.
Vše se zdá být v pořádku, nic neprokapává, spoušť krásně pouští tekutinu do trysky.
Tímto ještě jednou děkuji Ohryzkovi za rady, výkresy, sestavy apod.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“