Odstínění signálu mob. telefonu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

xcs- no jo, ale arduino se ptal asi proto, že by se asi chtěl schovat před velkým bratrem. Takže by nemusel svůj mobil nikam balit, jen by přepnul na režim Letadlo. Ono to vypínání má někdy i nevýhody- čím novější stroj, tím déle mu trvá, než se zapne a začne nějak fungovat. Navíc spousta všelijaké veteše typu Lenovo, Huawei, Asus apod. má sice papírově výborné parametry, ale reálně je to dost bída (k čemu je mě čtyřjádrový procesor, když komunikuje s pomalými paměťmi).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#17 Příspěvek od xsc »

Pokud chce uniknout velkému bratrovi a je dostatečně paranoidní, tak mu přepnutí do režimu letadlo určitě nebude stačit, když nestačí ani normální vypnutí. V módu letadlo to sice nevysílá, ale přijímač je aktivní, takže stále zůstává obava, že mobil může být na dálku aktivován.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Michal22 »

Já bych si s tím aktivním přijímačem nebyl jistý. Bohužel už dnes nemám přístup k měřící technice, abych to mohl potvrdit-vyloučit. Ale nějak mě uniká význam toho, že by bylo Rx aktivní a Tx vypnuté.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od xsc »

Význam to nemá. Ale pokud připustím, že je možné aktivovat vypnutý telefon, tak tím spíš to musím připoustit u telefonu zapnutého, byť v omezeném módu.
Jinak mi není jasné, jak byte chtěl měřit, jestli je přijímač aktivní.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od Michal22 »

xcs- normálně, pomocí CMU200. Tam vidíš, kolik dBm přijímač má. A jak se dá aktivovat vypnutý telefon (pominu-li budík)?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#21 Příspěvek od xsc »

Jak se dá aktivovat telefon, to už patří do konspiračních teorií. Princip je jednoduchý - ani po vypnutí se nevypne přijímač a je možné mu poslat "tajný" povel třeba k aktivaci mikrofonu. Z toho vychází potřeba těchto krabiček, jinak by každému stačilo telefon vypnout.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od Michal22 »

No já nevím, některé značky telefonů už nějaký pátek opravuji, občas jsem prostudoval i DS od PMU, které se v těchto telefonech používají. A tyhle PMU po vypnutí odstaví napájení Rx. Zatím jsem to viděl u všech, co jsem do hloubky prostudoval (většinou starší Samsungy, některé Nokie).
Tak mě tohle připadne dost přitažené za vlasy. Ale samozřejmě neznám všechno.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#23 Příspěvek od rezis »

Taky mi to přijde jako nereálné zapnout na dálku telefon, spustit v podstatě aplikaci a posílat data pryč....

Nicméně tato věta se mi líbí:
To, že nejsem paranoidní neznamená, že po mě nejdou
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#24 Příspěvek od Jimmi2 »

Tahle věta se mi taky líbí. A taky podle ní žiju :D

Nicméně jestli se nepletu, tak vypínání probíhá softwarově. Třeba by tam šel naroubovat nějaký virus, který by vypnutí jen předstíral :wink:

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#25 Příspěvek od ZVUK2000 »

Je to sice už nějaký čas. Měl jsem ericson a celý den byl štastný že nikdo nevolá. Večer kouknu na mobil a žádný signal. Mobil mobil byl položen na velký magnet z repráku. Když ho sundal tak mobil naběhl :D

Uživatelský avatar
arduino2015
Příspěvky: 158
Registrován: 30 led 2015, 01:00

#26 Příspěvek od arduino2015 »

Já se k tomuhle dostal diskuzí s kámošem, vlivem toho, jak nyní na web unikl ten "policejní" špiclovací software od Hacking Teamu.

Údajně dneska není problém se někomu nacpat do kompu/mobilu/wifiny, a klidně šmírovat a kopírovat si data.

Je otázka, zda jsou to Urban legends, anebo ne... ale nedivil bych se. :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

Technicky to problém není, je spíš otázkou PROČ by to státní ouřady a služby dělaly zrovna u tebe - nebo u někoho dalšího. Ono to totiž znamená, že ty stažený data musí taky někdo vyhodnotit - a to stojí práci a peníze. Takže taková technika se nasazuje jen tam, kde O NĚCO JDE - typicky pašerácký gangy, ať už pašujou perník, koks nebo lidi, velká korupce - pokud je politická vůle ji řešit (netěšme se zdánlivou pravdou, že Rath, Kotek a Pancová byli jediný ...!!!) a podobně.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
arduino2015
Příspěvky: 158
Registrován: 30 led 2015, 01:00

#28 Příspěvek od arduino2015 »

1/ šlo mi spíše o technickou reálnost takovýho podniku, než o obavy o můj telefon.

2/ to, že nejsem v hledáčku kdovíkoho neznamená, že mi někdo ten telefon nemůže vyluxovat jenom "pro zábavu" - plno virů jsou bordely, co jen mají znechutit uživatele. A to nemluvím o tom, kolik lidí si do mobilu nahraje správu bankovnictví, a, nedej bože, plánované tendence změnit mobily na platební karty.

Tam už by se komukoliv hodilo mít možnost dostat ze špatně zabezpečeného telefonu data, potřebná k získání přístupu k penězům.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#29 Příspěvek od kevin_mitnick »

Psal se rok 2002 a ja mel tenkrat jako pracovni mobil Nokii 3330. Byl vikend a ja chtel mit klid na nejake ty pohadky pro financak (tusim DPH, nebo danovy zapreni) a tak jsem mel mobil vyply a hozeny na stole. Najednou z repraku u PC zname pindani mobilu, pak se rozsvitil displej, nabehl prichozi hovor z utajeneho cisla a telefon zacal zvonit. Mirne v soku jsem zvednul telefon a na druhy strane spoluzak a dobry kamarad, co delal u operatora na sprave site a radiodizajnu. Kdyz jsem se ptal jak to udelal, tak mi rekl, ze je to "standardni neverejna sluzba site", ze je to naprosto normalni a ze operator ma moznost zapnout i vyply mobil a poslat na nej volani nebo SMS. Pry se to v nekterych zemich vyuziva pro zasilani varovnych hovoru a SMS treba pri prirodnich katastrofach...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“