Magnetofon Panasonic RQ227SD

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#16 Příspěvek od ok1hga »

konosuke píše:No jo...a B63 stereo nám zatrhl třídní nepřítel
součástí mé sbírky je ale i Tesla B200

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

xsc píše:Já měl National RQ203 s velmi svéráznou mechanikou (bohužel kufřík k němu nebyl...) ...Až na to, že se rozpadl ovládací knoflík a musel jsem vyměnit motorek, tak přežil doteď.
Kdysi jsem nouzově nahradil točítko ovládání na RQ203 konflíkem s kleštinou 6 mm, než se našel člověk, který dokázal vyrobit a složit ze tří kusů hliníku knoflík podobný originálu. Byl jen podobný, musel však mít větší střed, protože se do něj musela vejít 6 mm kleština z toho knoflíku. Tisícihran jsme zkrátka vyrobit neuměli. Na motorek došlo také, po letech se měnila hlava (za ALPS náhodně koupenou ve výprodeji v Přerově) a možná někomu ještě dnes hraje. I když jeho elektroakustické parametry sahaly kazeťáku Tesla A3 sotva kousek nad kolena, a jeho věčná chuť na nové baterky lezla na nervy...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#18 Příspěvek od konosuke »

á trojka...hmm dodnes nepochopím proč výrobce tu nemožnou briketu AC/DC adapter nevložil elegantně do bateriového prostoru jak Uran či Pluto...tohle řešení by nepoužil snad ani průměrný kutil - bastlíř...absence autostopu, pozitivně však hodnotím dva protiběžné setrváky, japonce Sencor, JVC a Hitachi za chůze a pohybu stroje kňouraly že hrůza, baterie byly jenom zínkouhlík ze Slaného, že a sháněly se různě
RQ227 postrádal slušný audio výstup podle evropských zvyklostí (DIN) tak se nahrávalo v nouzi z přípojky pro ext.sp. nahrávky byly vzácné a nedostupné kritéria jakosti mírné tak to moc nevadilo
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od xsc »

Hill píše:Kdysi jsem nouzově nahradil točítko ovládání na RQ203 konflíkem s kleštinou 6 mm, než se našel člověk, který dokázal vyrobit a složit ze tří kusů hliníku knoflík podobný originálu.
Tak to zjevně byla standardní vada. Problém byl, že díl, který knoflík ovládal, byl z dost měkkého materiálu, ve kterém se časem vybrousily zuby a některé polohy tak šly dost ztuha (jiné zas až moc lehce), což knoflík z umělé hmoty neutáhl. Já to tehdy taky nahradil Tesláckým knoflíkem, ne kulatým, ale zespod zbroušenou šipkou. Je tam doteď a i kdybych někde sehnal ten původní, už by tam nešel - mnohohran se tím knoflíkem časem odrbal na vcelku běžnou hřídel.
Na baterie jsem to moc neprovozoval, ale jednu skvělou vlastnost to mělo - přepínání baterie/síť bylo řešeno přes relé. Když mi to v dobách dávných na chmelu chtěl učitel vypnout, samozřejmě to vytáhl ze sítě. Ozvalo se cvak a jelo to dál :-)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#20 Příspěvek od ok1hga »

malá ukázka . . .
Přílohy
20150724_213639.jpg
(196.34 KiB) Staženo 45 x
20150724_213631.jpg
(186.44 KiB) Staženo 57 x
20150724_213618.jpg
(198.15 KiB) Staženo 45 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#21 Příspěvek od konosuke »

pěkná sbírečka...National s točítkem prodával Tuzex tedy not for casual customer, RQ227 běžný obchod Elektra kdo měl v kapse 3200 Kčs, B200 s rádiem to je opět jedna rarita
Naposledy upravil(a) konosuke dne 25 črc 2015, 08:34, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

...a hrající K10 jsem nedávno poslal Zdeňkovi, pořád ještě shání něco tranzistorového od Tesly, i když hlavně jako dekoraci...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#23 Příspěvek od konosuke »

K10 posloužila jako doporučená kazetopásková paměť starého počítače IQ151 pro výuku jazyka Basic kdežto čb monitor byl běžný sériový TV Merkur 31 cm, tak se kdysi začínalo AD1986-87
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#24 Příspěvek od xsc »

konosuke píše:pěkná sbírečka...National s točítkem prodával Tuzex tedy not for casual customer, RQ227 běžný obchod Elektra kdo měl v kapse 3200 Kčs, B200 s rádiem to je opět jedna rarita
Asi nejen Tuzex, když jsem k němu měl účtenku za Kčs. Ale byl to typ bez rádia, ten s rádiem jsem viděl snad jen jednou.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#25 Příspěvek od Hill »

konosuke píše:K10 posloužila jako doporučená kazetopásková paměť starého počítače IQ151 pro výuku jazyka Basic kdežto čb monitor byl běžný sériový TV Merkur 31 cm, tak se kdysi začínalo AD1986-87
Začínalo se daleko dřív, K10 sloužila pro ukládání dat už u ZX81, ten se k nám dostal počátkem roku 1982 a hned po něm následoval gumák ZX Spectrum, napřed se 16 kB a brzy nato se 48 kB paměti. V roce 1985 už bylo i Plusko se 128 kB... a nesloužila jen K10, všechny typy kazeťáků, které se k nim používaly, snad ani nejde spočítat.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“