UZ čistička TESON 1 UC 005, feritové jádro E (vyřešeno)

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#16 Příspěvek od danhard »

BU208 by byla na prd, má malou betu i proud.

Můžu Ti nechat SU169, nebo BU626A.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#17 Příspěvek od Killroy »

O těch BUX47A v Hadexu vím.

Danhard: dík za nabídku a případně se ozvu.

Jinak tady mám mj. dvě štangle plastových BU25xx v TO247 a v šuplíku ještě hrst různých dalších do CRT rozkladů. Nikdy už je nebudu potřebovat a tak si možná zkusím pohrát i s tímhle. V podstatě nejde o nic a když to nevyjde, tak to poletí. Jsem doma, času mám dost..

Spíš by mi zajímalo, jak s tím dopadl tehdy bu2520. Zda to zkusil s tím jádrem nebo jak..

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#18 Příspěvek od bu2520 »

Jádro jsem nesehnal ( ani jsem se moc nesnažil, respektive mi byla nabídnuta celá TV a to mi přišlo jak kupovat pivovar kvůli jednomu pivu) Zkoušel jsem ho slepit, moc to nepomohlo jen o něco se zvýšilo napětí pro timery a tak čistička leží ve skladu a čeká. Na co to ještě přesně nevím , jako mnoho dalších věcí :D

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#19 Příspěvek od danhard »

Opakuji, že tranzistory z TV rozkladů se tam nehodí, mají malou betu a velké Ucesat.

Pokud chceš moderní bipoláry, tak mám BUF420A.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#20 Příspěvek od Killroy »

Ale já jsem je tam nedal a ani jsem je nezkusil. To byla úvaha, kterak využít něco, co nejspíš stejně skončí na smetišti dějin..

Takže dál - osadil jsem 2x BUX47A a jádro E55 z trafa 9WN 660 28. Bez mezery to vůbec nejede, anebo neznatelně. Po proložení na cca 1,5mm se to rozběhlo. Zkoušel jsem to jen krátce, nejvíc asi 5minut. Teplota konců je přijatelná (na dotek ruky).

Další věc je to, že po sestavení - tzn. nasazení té nádoby s UZM na tu spodní část s elektronikou, se to celé rozhodí a neběží to. Přizvednu kousek a začne. Položené vedle to jede taky. Vadu v kabeláži nebo tak něco jsem vyloučil.

To původní jádro mělo mezeru pouze na středním sloupku, já ji mám všude. Nejspíš budu muset ty střední sloupky zbrousit na mezeru a laborovat dál..

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#21 Příspěvek od danhard »

To by nemělo vadit, jen ta mezera by měla být poloviční.

To je ta polská pračka, bílá hranatá vanička asi 10x20cm ?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#22 Příspěvek od Killroy »

Ne ne, tohle je Tesla Vráble TESON 1 UC 005 AJ1, cca 1985. Vyráběli je v různých verzích, 1L, 4L, 10L.
Přílohy
tesla-teson1.jpeg

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#23 Příspěvek od Killroy »

Tak po různých pokusech s mezerou +/- na jádře z 9WN 660 28 jsem skončil cca u 1 mm prešpánu, čistička běží a stabilně vrní i sestavená. Něčeho lepšího nejspíš už nedosáhnu. Vlastně ani nevím jak správně by měla jet, nikdy jsem tenhle typ jako funkční neviděl.

Jádro je stažené a teplota konců je přijatelná. Na UZM jsem naměřil nějakých 37kHz. Zatím to tak běželo beze změny cca 10 minut a teplota konců zůstává na udržitelnosti ruky.

Nalil jsem horní hladinu a krásně se chvěje. Do vody jsem přidal kousek tablety do myčky a kapku saponátu. Zkusil jsem vyčistit brýle, zlato, mince a nějaké drobné nářadí. Myslím, že to čistí velice slušně. Pokud nechám prsty v roztoku, tak za několik vteřin to začíná být pěkně nepříjemné.. :D

Můžu napsat, že jsem rozchodil letitého kostlivce..

bu2520: kdybys potřeboval ½ toho jádra z 9WN 660 28, tak je tady.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“