S-700 Platinum, jakou sat anténu? (vyřešeno)

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#16 Příspěvek od Kvicala_r »

Co se týká toho satu - tak hádám řeknou, že to není zařízení od nich a funkčnost nemohou garantovat.
Nezbývá, než zkusit tu ICE. Myslím, že dokonce jednu ICE výměnu (novou) mám ještě doma. ani nevím, jestli jde ještě přihlásit - ale mohla by...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od hafca »

Šlo mi spíš o výměnu. Jestli ovšem za ní nechtějí jako za novou kartu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#18 Příspěvek od Kvicala_r »

Co já pamatuju poslední (a o skylink už se dlouo nijak nezajímám), výměny byly za 500,- ale tohle Ti potvrdí aktuální SAT-mistři, kteří to znají z denního chleba

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od hafca »

Tak to nemá cenu řešit. Nová stojí taky tak.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#20 Příspěvek od Kvicala_r »

Jenže nová už asi nebude ICE - Ale irdeto a s tím ty uni čtečky nemusí chodit vůbec...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

Kvicala_r píše:Co já pamatuju poslední (a o skylink už se dlouo nijak nezajímám), výměny byly za 500,- ale tohle Ti potvrdí aktuální SAT-mistři, kteří to znají z denního chleba
hafca píše:Tak to nemá cenu řešit. Nová stojí taky tak.
Výměna nebyla za 500,-, ale za 600,-Kč (a nic víc) - ale už ji těžko vymění, akce skončila.
A co se nové týká, karta sice nestojí ani 500,-, ale k tomu (aby ji vůbec rozjel), vysolí ještě 999,- za Registrační poplatek a ještě SERPO (nejnižší dělá 55,-/měsíc).
Ale pozor - ta nová (Irdeto M7) s největší pravděpodobností nepůjde zase ve starém sat. receiveru - takže rovnou koupit vše nové. Trochu drahý špás na chatu, na sem-tam podívání. Pořídit domů a občas převézt na chatu . . .
Skylink - Ceník 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od hafca »

Samý lepší zprávy. :cry: Teď už vím čemu se říká Danajský dar.
Ty poplatky a aktivace o tom jsem věděl. Jediný problém který zůstává je v tom, jestli si ten krám s tou kartou poradí. Našel jsem nějaká fóra, kde jsou upravené verze firmware s kterým by to mělo fungovat. Stahnout to ale jde jen po registraci, asi to budu muset podniknout. A když to neklapne, bude to na nový přjímač.
Doma jedou na UPC s internetem, tam odhlášení kvůli internetu neprojde.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#23 Příspěvek od BIDLO »

V tomto případě není co řešit. S TT to samozřejmě nepojede poněvadž CW už byl dávno odpojen a s úplně novou Irdeto M7 také ne poněvadž ta funguje pouze v origo Irdeto čtečkách. Tudíž jsou jenom dvě možnosti, buď rovnou novou kartu spolu s novým přijímačem anebo si prozatím nechat toho Showboxe a k němu sehnat starší ICE kartu, která pak samozřejmě bez problémů pojede i v tom novém, na Aukru je jich stále dost.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od hafca »

Našel jsem fóra, kde mají ke stažení různé verze firmware. A píší tam, že jim to novými kartami funguje. Ale jak je to doopravdy, to nevím. Všude chtějí registraci a když jí udělám, pošle mi to jinam a zase registrace. A na jedno se nedokážu ani zaristrovat díky podmínkám co tam mají.
Nechám to asi plavat, až došetří koupí si nějaký komplet a já budu mít o starost míň. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#25 Příspěvek od BIDLO »

Samozřejmě záleží na tom co máte na mysli pod pojmem nová karta. V současnosti se prodávají pouze tyto: http://www.eltasat.cz/satelitni-a-dvb-t ... dard-hd-m7 což jsou čisté Irdeto karty a ty samozřejmě v žádné UNI čtečce nepojedou ani kdyby byl fw ze zlata. Ale někdo za nové označuje i klasické Skylink Irdeto ICE čili Výměny které ale už na trhu s výjimkou různých bazarů nejsou. Ty v UNI fungují. Jsou to dva druhy karet ale lidi si je stále pletou. Tudíž doporučuji si ty fóra prostudovat podrobněji.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od hafca »

Jak tak koukám, je okolo karet pro mě nějak moc neznámých. Byl to dar podle hesla, mám to zahodit, tak si to vem.
Konečné resumé je, kašlu na to.
Dík všem za osvětlení téhle problematiky.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#27 Příspěvek od BIDLO »

Konečné resumé je, kašlu na to.

Vzdávat se hned při prvním menším problému který je navíc bez problémů řešitelný, tak to toho holt v životě asi moc nedokážete.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od hafca »

Řešitelný, ale za jakou cenu a na jak dlouho?
Kupovat na rok dekódovací modul za cca 800,- a víc, když po roce má SD vysílání skončit a bude potřeba stejně nový přijímač. Ono to není jen o problémech, ale i o penězích a úvaze do budoucna. Jestli teď investovat vlastně do všeho mimo starého přjímače ke kterému navíc není ani dálkové ovládání nebo koupit rovnou nějakou sadu za přiměřený peníz. To je oč tu běží.
A o tom, kolik jsem toho za celý svůj život dokázal, o tom by se dalo dlouze povídat, ale proč?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#29 Příspěvek od Eleman »

V tom případě koupit nějakou sadu a přijímačem s vestavěným dekodérem IRDETO, kartou, parabolou 80cm a monoblokem, případně 60cm a singl LNB.
V porovnání s tím co máš ušetříš za dekódovací modul a máš problém vyřešen do budoucna.
Pak je tady ještě jedna varianta, pokud bys sehnal (třeba na Aukru) kartu ICE, tak máš na rok vystaráno s původním přijímačem a po roce bys "jen" vyměnil přijímač za jiný (HD) s vestavěným dekodérem IRDETO, karta ICE v něm bude fungovat.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od hafca »

Koupě sady byla konečná varianta na které jsme se s mladým shodli. Jiné řešení je jen odsunutí problému o rok a peníze navíc.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “