C++ minimálka?

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Ten program je na urovni slabeho studenta zlej strednej skoly:
1) zbytocne je v C++, taketo veci sa robia v cistom C
2) kod nema ziadnu strukturu
3) kod nie je spravne formatovany
4) je uplne zbytocny

To ked niekomu posles ako ukazku svojho kodu, tak to hned vymaze aj so zivotopisom.

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#17 Příspěvek od Wolfik »

arduino2015...sháníš práci v oboru, co jsi vystudoval, nebo jak? Co máš vystudováno (sš, učnák, vš, voš)?

Uživatelský avatar
arduino2015
Příspěvky: 158
Registrován: 30 led 2015, 01:00

#18 Příspěvek od arduino2015 »

SŠ elektro, ale chci si rozšířit vzdělání. Formální vzdělání o programování nemám, toto je začátek od nuly.

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#19 Příspěvek od Wolfik »

no jestli chceš v tom pracovat, tak se máš hodně co učit a jinak hodně štěstí...je v tom docela konkurence :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Dobrych programatorov je malo.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Ještě víc je těch přeplacených.

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#22 Příspěvek od Wolfik »

rnbw píše:Dobrych programatorov je malo.
v C/C++ ano...pokud ale zadavatel spěchá na řešení, tak přijme jakejkoliv bastl splácanej v Javě/C#. A to umí jakejkoliv absolvent IT vejšky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Je jedno, ci je zly program v C++ alebo v Jave.

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#24 Příspěvek od frpr666 »

Někde jsem četl, že IT je tak široký obor, že si tam každý může najít to svoje. Nemusí ani nutně jít o kompilované programy.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#25 Příspěvek od mtajovsky »

frpr666 píše:Někde jsem četl...
Ono je to dnes tak, že většina business aplikací, možná většina všech aplikací, je na Javě. Některé aplikační servery (WebLogic, JBoss) jsou přímo pro Javu určeny. Mohutná aplikační gateway pro mobilní operátory od bývalé firmy Logica-CMG (dnes Acision) je celá v Javě. U AT&T běhá na farmě 60 serverů. Po letech masochismu programování GUI aplikací ve WinAPI, OWL a MFC jsem dospěl k závěru, že např. pro Win platformu nemá dnes valný smysl programovat GUI jinak než v .NET. Managovaný kód navíc vylučuje velké množství chyb programátora.

Takže bych řekl, že s rostoucí výkonností počítačů se zmenšuje doména kompilovaných programů na oblasti, kde je třeba reakce v reálném čase nebo rychlý start aplikace a pak samozřejmě MCU.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Java sa tiez kompiluje. A da sa kompilovat aj do strojoveho kodu (vid GCJ).

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#27 Příspěvek od frpr666 »

Velkou výhodou mladých lidí je, že mají dostupné technologie, které před 20. - 25. lety běžně nebyly. Díky Internetu lze rychle ziskat informace a posunout se vpřed. Vzdělání v oboru je samozřejmě důležité, ale není to limitující podmínka.
PS. Naopak jsem slyšel story o programátorovi, který jednoho krásného dne práci nechal a šel dělat do lesa s motorovou pilou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Informacie sa ziskat daju lahko, ale treba ich vediet hladat a nasledne spravne vyhodnotit (na webe je kopa nezmyslov) a pouzit. Vacsina ludi s tym ma problem.

Uživatelský avatar
arduino2015
Příspěvky: 158
Registrován: 30 led 2015, 01:00

#29 Příspěvek od arduino2015 »

frpr666 píše:Velkou výhodou mladých lidí je, že mají dostupné technologie, které před 20. - 25. lety běžně nebyly. Díky Internetu lze rychle ziskat informace a posunout se vpřed. Vzdělání v oboru je samozřejmě důležité, ale není to limitující podmínka.
PS. Naopak jsem slyšel story o programátorovi, který jednoho krásného dne práci nechal a šel dělat do lesa s motorovou pilou.
Pokud je zabezpečenej, tak je to pro něj dobrej relax. Plno lidí je rádo, že je rádo, za práci co maj, a proto si toto netroufnou udělat (proto je takyx tolik prací tak blbě placeno, aby si dělňasové moc nenašetřili a nemohli si proto dovolit měnit pracoviště).

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#30 Příspěvek od mtajovsky »

rnbw píše:Java sa tiez kompiluje...
Jo, "kompiluje" do byte kódu, který se ale nakonec stále interpretuje. O pravé kompilaci do strojáku vím, ale vzhledem k run-time optimalizacím dnešních JVM pochybuji o nějaké výhodě. Osobně jsem se s ní ani na projektech nesetkal.
frpr666 píše:Naopak jsem slyšel story o programátorovi, který jednoho krásného dne práci nechal a šel dělat do lesa s motorovou pilou.
Několikrát jsem takové nutkání už měl. :)

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“