Výroba DPS přežehlením toneru - výběr tiskárny

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#16 Příspěvek od Honza_dy »

rehakmatej: Přesně jak píše hafca!

otakarv: Ten člověk co mě na tuto metodu navedl psal, že používá silnější alobal. Já takový nemám k dispozici, tak jsem zkusil tenký z kuchyňské roličky a šlo to normálně. Možná je to o tom, že ten tlustější nemá tendenci se tolik mačkat, toho tenkého se musí kus odmotat, aby člověk našel rovné místo. Menší nerovnosti nevadí, laminátor ho krásně vyžehlí.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#17 Příspěvek od hakamusai »

není myšleno tím silným něco jako tohle ?

Uživatelský avatar
spacewolf
Příspěvky: 208
Registrován: 20 črc 2015, 02:00

#18 Příspěvek od spacewolf »

Mohl by někdo pro nas blbe co to jeste nezkouseli popsat podrobněji hafcuv postup? "Izolepou na ten prvni cestou do tiskárny" nejak nepobiram.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od hafca »

Nevím jak to popsat. Předloha je vytištěná někde na A4. Motiv překryji o něco větším něčím na co budu tisknout. A to je potřeba nějak k té A4 připevnit, jinak se to v tiskárně ztratí. No a to dělám isolepou, kterou lepím napříč té A4 a na straně, ve směru vstupu do tiskárny.
Moc vyvětlovat neumím, jak se ukázalo, tak raděj ještě obrázek. Šipka ukazuje, kudy do tiskárny.
Přílohy
Schránka01.jpg
(38.92 KiB) Staženo 28 x
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#20 Příspěvek od Charos »

Ad hkamusai:
To je on, někdy se mu taky říká "na grilování", je zřetelně silnější, pevnější (a dražší) než ten obyčejnej.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#21 Příspěvek od Honza_dy »

Dneska jsem jeden plošňák dělal. Na prvním obrázku je předloha vytištěná na alobalu, na druhém pak výsledek. Bohužel se mi alobal podařilo dost pokrčit, takže i po projetí laminátorem byly některé čáry místy přerušené. Nebyl čas dělat novou předlohu, tak jsem raději všechno přetáhl centropenkou. Z toho důvodu jsou některé spoje hrbaté. Nicméně se vše přeneslo na desku a i ty nejtenší čárky nezůstaly na předloze, takže je to pro mě pořád o 100% lepší výsledek než při použití papíru. Nevýhodou je nutnost vlastnit laminátor, bez něj to nejde.
Musím koupit ten silnější alobal :oops:

Obrázek

Obrázek

Spacewolf: tady je postupů, jen si vybrat...

Ještě k tomu přilepování na podkladový papír, já používám papírové nálepky. Izolepy bych se vzhledem v vysoké teplotě v tiskárně bál.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od otakarv »

No teda Honza_dy paráda. Ten laminátor je potřebné nějak upravit nebo se používá tak jak se koupí?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od hafca »

Honza_dy píše:...Ještě k tomu přilepování na podkladový papír, já používám papírové nálepky. Izolepy bych se vzhledem v vysoké teplotě v tiskárně bál.
A jaký je rozdíl mezi lepidlem na papíru a umělé hmotě? Používal jsem různé druhy isolepy a přežily všechny. Přežily i cestu v laminátoru kde mám teplotu cca 200℃, protože jsem neměl termostatickou pojistku na optimálních 180℃.
Můj laminátor jsem musel upravit jednak na vyšší teplotu a taky mechanicky. Vstupní i výstupní štěrbina byla malá a deska jí neprošla. Ale byl z frcu za padesát, tak mi to nijak netrápilo. :D Navíc tam mám přepínač a tak může sloužit i k původnímu účelu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#24 Příspěvek od Honza_dy »

hafca: Používám nálepky od začátku. Nic plastového jsem do tiskárny nikdy nestrkal právě z důvodu nedůvěry ke kombinaci plast + vysoká teplota. Pokud to tobě funguje, je to jen dobře.

otakarv: Koupil jsem levný laminátor. Podle obrázku to bude asi tento a používám ho bez jakékoliv úpravy přepnutý na 125mic.

Uživatelský avatar
spacewolf
Příspěvky: 208
Registrován: 20 črc 2015, 02:00

#25 Příspěvek od spacewolf »

Hafca: A takto upraveny papiry vkladas do tiskárny nebo do laminatoru? Nejak furt nepobiram proč tisknout znova na papír z druhé strany kdy prvne natisteny spoj je mezi listama papíru.

Chápal bych kdyby se to prilozilo na kuprextit a vlozilo do laminatoru.
K tomu laminovani/ ohřívání - ten toner něčím potirate aby se na kuprextit prilepil?

Nezkousel někdo tisknout mastnou stranu archu nálepek po odlepení napepek?

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#26 Příspěvek od danhard »

Ten první průchod je na to, aby věděl kam se mu motiv natiskne.
Na to místo přilepí přenášecí folii a vytiskne znovu.
Přenášecí folii přilepí na tišťák a nechá projet laminátorem.
Odloupne přenášecí folii a strčí to do leptadla.
Až se to vyleptá, otře toner acetonem.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od hafca »

danhard mi předběhl a ušetřil část vysvětlování. :wink:
Už po několikáté píšu, že tisknu na podklad ze samolepících štítků. Ty moje jsou cca 12x11cm a to jaksi do tiskárny nedostanu. A jak dostat do tiskárny A4 alobalu, to si nějak neumím představit. Proto to dělám takhle. Nakonec i folie z GESu nebo odjinud je docela drahá na to, abych jí tam pustil jednou kvůli malé DPS a zbytek vyhodil. Jinak jsem zkoušel tisk i na podklad ze samolepících tapet nebo fólií, který jsem dostal v reklamním studiu a fungovalo to taky.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#28 Příspěvek od Honza_dy »

spacewolf: Tady to máš i s obrázky a tady dokonce video!

Dobrej machr je tenhletýpek :)

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#29 Příspěvek od hakamusai »

hafca> to se netiskne na celou A4 kvůli malýmu DPS.I ta fóĺie z GESu se ustříhne podle potřeby a natiskne se.Dá se použít i několikrát.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od hafca »

To bylo vysvětlení pro spacewolf, já to vím a taky to tak dělám. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“