Pohon brány CAME

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#16 Příspěvek od Charos »

A máš dobře nakonfigurované ty funkční přepínače na hlavní desce? Tím se řídí, jak se brána otvírá a zavírá, automatika... Máš návod?
V létě jsem měnil hlavní desku, ale to motor nechodil vůbec a destička DO byla v pořádku.

Uživatelský avatar
Johnsik
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2018, 01:00

#17 Příspěvek od Johnsik »

No prepinače som nemenil su tak ako poslednych 10 rokov. Ja som pouzival len červene tlačidlo na doske aby som naprogramoval DO ale vobec sa mi to nepodarilo praveze brana chodi hore dole bez prikazu. Manual mám ale vobec mu nerozumiet aspon ja som tam nenasiel postup na prvoinstalaciu.

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#18 Příspěvek od Simil »

Akú maš Elektroniku dosky.ZBX6,ZBX7,ZBX74,alebo ZBX78.Neodpovedal si na otázku,ako sa chová led na hlavnej doske.SVIETI,alebo bliká.Ak bliká,máš zle fotobunky.máš tam namontované optický snímač polohy /spomalenie asi 1m pred koncom zatvorenia/.Toto všetko sú dôležité veci,bez ktorých sa nedá identifikovať porucha.

Uživatelský avatar
Johnsik
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2018, 01:00

#19 Příspěvek od Johnsik »

zbx6, led nesvieti a su tam senzori pohybu ked prejdem nohou tak sa zmeni smer jazdy. Ked dojde brana na koniec drahy tak zopne cidlo a zastavi sa. Ale ako hovorim ak zapnem elektriku tak si chodi bez pouzitia ovladaca ako sa jej zachce. Neviem co este by som mal povedat.

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#20 Příspěvek od Simil »

Ak led nesvieti,znamená to,že snímače kontroli prekážky v dráhe brány sú zapojené správne.Ak snímač zakriješ,led by mala blikať,ak ho uvolníš led by mala zhasnuť.ak toto takto funguje,tak brána nemá príčinu sa sama otvárať a zatvárať.Musí zostať zatvorená.
Len nerozumiem tomu,čo si napísal tu: Ked dojde brana na koniec drahy tak zopne cidlo a zastavi sa. Ale ako hovorim ak zapnem elektriku tak si chodi bez pouzitia ovladaca ako sa jej zachce.
V tejto prvej vete / Ked dojde brana na koniec drahy tak zopne cidlo a zastavi sa. / máš elektriku vypnutú?A bránu zatváraš ručne potlačením?
Pretože v ďalšej vete píšeš/ Ale ako hovorim ak zapnem elektriku tak si chodi bez pouzitia ovladaca ako sa jej zachce./

Uživatelský avatar
Johnsik
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2018, 01:00

#21 Příspěvek od Johnsik »

ano brana je vypnuta lebo ak jej pustim štavu tak si zacne chodit ako sa jej zachce

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#22 Příspěvek od cabernet »

Skusil by som pohon nastavit do vyrobnych nastaveni. Vyradil by som nacas optozavoru a postupne zaucit pohon ako pri prvotnom nastaveni.
Moze ist aj o zavadu pohonu.

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#23 Příspěvek od Simil »

Skús ju vypnúť z elektriky,ofoť si nastavenie DIP prepinačov,/aby si to potom opetovne tak isto nastavil/,tak pri vypnutej elektrike s tymi prepinačmi par krat poprepínaj každý.Potom vráť pôvodné nastavenie,a zapni elektriku,čo to bude robiť.

Uživatelský avatar
Johnsik
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2018, 01:00

#24 Příspěvek od Johnsik »

skusim dik zatial

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“