Na autorádiu pořádně nic nenaladím. Výměna schnilé antény.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#16 Příspěvek od dvorak »

Stejné to mám u Mondea. Když jsem ho před časem v bazaru koupil,byla připojena pouze ta anténa v zadním vyhřívaném skle (to jsem ale nevěděl) a příjem byl slabší.
Vyřešil jsem to tak, že pomocí redukce jsem tuto anténu připojil do druhé zdířky na radiu (FORD 5000 RDS) . Po čase nastaly opět problémy s příjmem (především na AM) . Jak jsem později zjistil , byla příčina v přežvýkaném ant. kabelu v pátých dveřích následkem otevírání. Do té doby jsem se mylně domníval, že signál přijmám pomocí prutové antény na střeše. K mému překvapení však vůbec nebyla na radio napojena. Teprve pak jsem se někde dočetl, že jsou zde antény 2 - na střeše a v zadním okně.
Prohmatal jsem prostor pod kaslíkem spoliujezdce a nahmatal jsem kabel s koncovkou ! Obě antéíny jsem připojil do těch správných zdířek (vyhodil redukci), opravil ty přežvýkaný dráty. Takže 7 let jsem měl připojené radio na zadní okno, přičemž o existenci této antény jsem neměl vůbec tušení a myslel, že přijímám antenou na střeše.

Jinak k tomu základnímu problému kolegy - souhlasím s tím, že problém může být v neukostřeném stínění kabelu u antény. Vzpomínám si, že jsem to kdysi u Škodovky řešil pomocí přípojného drátu na kostru, protože stínění bylo napojeno jen na konektoru, ale ne na podložku pod antenou.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“