Koupím obrazovku na Tektronix 475

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jef111 »

To je jedno, dotaz jsem poslal a uvidíme až budou zpátky z dovolené. Nedoufám v nic, já jsem ten dotaz tady myslel spíš tak že jako kdyby se někomu náhodou válel doma třeba vrak toho skopu nebo tak něco :-)
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#17 Příspěvek od fredis »

Jo, chápu. Tu obrazovku neudělají určitě, mám vlastní zkušenost s nějakou TV obr ruskou. Navíc ta televizní je proti osciloskopické vlastně úplně jednoduchá.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#18 Příspěvek od fredis »

Právě že jsou jen "destičky" a složitá soustava systému obrazovky. Obrazovka má elektrostatické, ne elektromagnetické vychylování. Cívky jsou jen korekční a na nastavení rotace obrazu.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#19 Příspěvek od danhard »

U 475 jsou vertikální vychylovačky jako zpožďovací linka, obrazovka z 465 by tam šla jen za cenu rekonstrukce.
Obrazovky z 465 mám.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jef111 »

Mají ty obrazovky aspoň podobnou kapacitu vychylovaček? Aby bylo možný zachovat šířku pásma... Nikde jsem to nenašel.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#21 Příspěvek od danhard »

Kapacita vychylovaček neurčuje mezní frekvenci obrazovky :)

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od jef111 »

danhard píše:Kapacita vychylovaček neurčuje mezní frekvenci obrazovky :)
Pokud je tato kapacita v kolektorech koncových tranzistorů tak mi společně s kolektorovými odpory tvoří integrační článek a jeho časová konstanta určuje mezní frekvenci zesilovače.
Samozřejmě že segmentované destičky respektive zmíněná "zpožďovací linka" jde z principu podstatně výš díky menší délce segmentů. Vzhledem k tomu že obrazovka ze 465ky bude mít klasické desky, nejspíš to nemá smysl vůbec řešit... Pokud ten skop nebude mít šířku pásma o moc větší jak 100MHz tak na nějaké harakiri s obrazovkou kašlu, protože takových skopů je dostatek.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#23 Příspěvek od danhard »

Mezní frekvence je daná dobou průletu vychylovacími destičkami.
Obrazovka z 475 se konstrukčně od 465 liší jen těmi vertikálními vychylovačkami.

Repasovaný a seřízený Tek 475 jsem prodával za 5kKč před týdnem.

Uživatelský avatar
reese
Příspěvky: 116
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: Mostecko

#24 Příspěvek od reese »

danhard:U 475 jsou vertikální vychylovačky jako zpožďovací linka,

Vertikální vyhylovací destičky jsou součástí obrazovky pos. V1380 a další díl je zpožďovací linka pos. DL380 jejíž funkce je všeobecně známá. Nevím jak vertikální vychylovačky jsou jako zpožďovací linka? Lze to nějak vysvětlit? Dík reese

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od jef111 »

Už jsem to nakousl o příspěvek výš. Destičky jsou rozdělené na úzké segmenty které mezi sebou tvoří kapacitu. Tyto segmenty jsou zapojené na odbočky z cívky uvnitř obrazovky a tato kombinace tvoří LCčlánky které vhodným způsobem zpožďují signál resp. posouvají fázi aby se vychylovací účinek jednotlivých segmentů sčítal. Totiž u klasických vychylovaček je zapotřebí poměrně velké plochy tedy délky vychylovaček a pokud se perioda signálu blíží době průletu elektronů mezi vychylovačkami tak elektrony už není možné správně vychylovat.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#26 Příspěvek od danhard »

U Tek475 jsou na obrazovce vyvedeny jen začátek a konec té "zpožďovací linky" která je uvnitř obrazovky a má zpoždění dané dobou průletu vychylovačkami. Na vyndané obrazovce je to vidět.
U 120MHz Philips PM3260 jsou vyvedeny 4 segmenty a z venku jsou propojeny cívkami 144uH, které s kapacitou segmentů dělají zpoždění.
http://frank.pocnet.net/sheets/011/d/D1 ... 7_1988.pdf

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“