Bezpečnostní trafo 12V, toroid?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#16 Příspěvek od Neniu »

Tak musím uznat, že se člověk občas plete. Jako třeba já v tomto případě.

Podařilo se mi najít dokumentaci jen od trafa ST-3/R.1 což je novější varianta, ale je to skutečně ochranné oddělovací trafo. Proto předpokládám, že i původní verze trafa bude stejná, podle všeho se totiž liší jen provedením primárního vinutí (1x 230 proti 2x 110 V).
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#17 Příspěvek od Neniu »

Atlan píše:Urcite to tu znacku ma dvojita izolacia oddelovacie trafo, dokonca novsie prevedenie ma kostricku rozdelenu pre primar a sekundar. Ak je v poriadku ziarovka trafo odobera tusim 120mA a do serie s primarom je zaradena cievka rele premostena jednou diodou koli usmerneniu, odpor vinutia je asi 60R
Tady nešlo o to, jestli je to oddělovací trafo ale o to, jestli je to "bezpečnostní oddělovací trafo" v čemž je trochu rozdíl, ačkoli ne moc veliký.

Jinak žárovka v návěstidle je 12 V / 21 W, čili ten proud bude o něco málo větší než je 120 mA :D

Ačkoli, teďka mi dochází, že asi mluvíš o proudu v primáru a tím pádem s tebou budu souhlasit.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#18 Příspěvek od Kvicala_r »

Tak v Janča mi nabídli od elektrokov Znojmo . Navíc za cenu nižší, než elektrokov samotný. Alespoň podpořím českého výrobce a mám jakousi záruku kvality..

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#19 Příspěvek od foxrider »

tady je ST/3R.1
Přílohy
Fotografie1211.jpg
(100.71 KiB) Staženo 69 x
Fotografie1212.jpg
(82.99 KiB) Staženo 49 x

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“