Varování: Zkontrolujte si váš přívod vody k nádržce WC

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#16 Příspěvek od Artaban001 »

čím máš v potrubí vyšší tlak, tím líp ten ventil zavírá. U některých ventilů slabší tlak vody nenafoukne mebránu a tím se nezavře - Plovák u většiny ventilů ovládá jen jehlu, která zavírá malý otvor v membránce. Pokud ten otvor je uzavřen, tlak vody nafoukne membránu a ta ucpe výtok vody. Pokud jehla povolí, z dírky unikne tlak, membrána splaskne a výtok se uvolní. U jednoho typu ventilu je to tak 🤐 řešený, že nízkej tlak propustí.. A navíc když povolí ten ventil, tak jediná škoda, co se Ti stane, že se Ti natočí kubíky na vodoměru, protože všechny záchody, ve kterých jsem se hrabal měly přepad do mísy..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Ano, musi tam byt isty tlak, aby to zatvarlo spolahlivo - ale nemusi byt plny. Nevadi, ked praskne nieco vnutri nadrzky, ale ked praskne rurka/hadicka od kohutika k nadrzke - ako vidno na prvej fotke...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od Zaky »

Jak vidno, chtělo by to dvouplášťovou hadici, jejíž meziprostor by byl zaveden do nádržky, při prasknutí vnitřního pláště by začal protékat záchod, čehož by si uživatel všiml a byl by uchráněn před vyplavením. Je to značně snazší, než jakýkoli aquastop a zcela pasívní.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

A nebo tu hadičku jednou za 3 roky vyměňovat. (za ty ušetřený starosti to snad stojí) Dal jsem si tu práci a zjistil jsem z internetu, že se to stalo dostkrát..
Dokonce jsem slyšel z jiný branže: Známá chtěla dělat revizi plynu a revizák ji sdělil, že si má nechat vyměnit ten pohyblivý přívod. Že na ten její již nejde udělat revize, protože je již zakázán.. Tak na to taky dejte pozor..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Tie plynove hadice maju aj papierovo obmedzenu zivotnost - po niekolkych rokoch sa musia vymenit.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#21 Příspěvek od konosuke »

pancéřová hadička, ale stejně přívod do WC rezervoáru zamykám v nepřítomnosti točítkem co by kdyby...
Přílohy
h.jpg
(20.25 KiB) Staženo 59 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#22 Příspěvek od Sandal »

rnbw píše:Mam ten kohutik pri WC nadrzke privrety - napusta sa to sice dlhsie, ale je to tichsie, namahanie privodu je mensie a keby to nahodou prasklo, tak to bude tiect pomalsie.
Řekl bych že namáhání přívodu není menší ale větší.Když je zavřenej plovákovej ventil tak je v hadici tlak jako v potrubí.Pokud je plovák otevřen bude tlak výrazně nižší než v potrubí a oto víc čím bude ventil na přívodu víc přivřený.Při zavření plovákoveho ventilu dojde prudkému nárůstu tlaku v hadici.
V ostatním s tebou souhlasím.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#23 Příspěvek od Artaban001 »

A stejně by se tím "roháčkem" mělo sem tam otočit, aby pak nezamrzl kamenem..

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#24 Příspěvek od konosuke »

plastovej ventil roháč je k ničemu, propouští vodu jedná radost, mosaz je mosaz
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Inak ked clovek byva v byte, tak darmo ma vsetko v dobrom stave - ked nad nim byva dalsich x ludi...

U nas praskol niekomu tiez tento privod do WC, ale nastastie nie nado mnou, ale na druhej strane. Aj tak mi po jednej stene tiekla voda. Nastastie nevznikla ziadna skoda, v miestnosti nebol nabytok, len som vyhodil par premocenych kartonov.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#26 Příspěvek od Jodr »

Nám se přihodilo, že tlak vody vysunul opletenou hadičku z roháčku u bidetu. Samozřejmě potopa v celém baráku, naštěstí máme bungalow a barák byl pojištěný týden předtím. Odnesly to dřevěné podlahy ve všech místnostech! Pro jistotu jsem všechny hadičky přichytil drátem k roháčku, aby se to neopakovalo. Pokud odjíždíme, zavírám pro jistotu hlavní přívod (rozvaděč v tech. místnosti).
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#27 Příspěvek od Charos »

Možná trochu OT:
Měl jsem opletenou hadičku k WC, časem (max. 3 roky) zoxidoval a začal se trhat oplet (vypadal jak hliníkový) a hadička nadouvat. Než jsem koupil novou, tak jsem měl trochu staženo... :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Niektore tie opletene hadicky su dost pochybne.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od ZdenekHQ »

Co takhle na to navléct silnější trubku, nahoře uzavřenou (třeba PUR pěnou) a dole po redukci svedenou do splachovací roury či odpadu?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#30 Příspěvek od Artaban001 »

To tam můžeš dát zrovna hydraulickou hadici ;-)

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“