Zrušili Facebook?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#16 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#17 Příspěvek od gepard »

... taky nejsem a nebudu.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Já jsem byl a už nejsem - Díky Bohu, že ten profil jde zlikvidovat..

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Stejně - cokoliv co se tam někdy postne jako text nebo fotka, tak mají s časovým i zeměpisným kódem uložený a zaarchívovaný "jako v kase", přiřazený k určitýmu identifikátoru a v podstatě kdokoliv bude v budoucnu mít dost velkej zájem na tom, aby mu to stálo za tyhle informace zaplatit - a bude mít na to zaplacení dostatek oběživa, ten ty informace o vás/nás dostane...

Xichtokníha je jedna obrovská bonzárna a na její význam v budoucnosti skoro nikdo nemyslí - až si budou například pojišťovny zjišťovat podle dat na Xichtoknize, jaký aktivity a kolik zdravotních problémů přiznává ten kterej ovčánek na svým profilu, nebo jaký problémy s ním sdílí dalších X hovádek - a podle toho pak budou dotyčnejm účtovat poplatky nebo pojistný za jejich pojistky, to se pak lidi začnou divit.


Ono už to koneckonců je dost aktuální OBČAS UŽ TEĎ, protože letos jsem se setkal s firmou, která lustruje "svoje" uchazeče o zaměstnání i na Xichtoknize a byl jsem zpovídajícím pracovníkem firmy při dotazovacím osobním pohovoru postavenej před přímou otázku, PROČ NEMÁM TAKY SVŮJ PROFIL NA XICHTU, když jako svoje zájmy v CV uvádím elektroniku a počítače. Na moji protiotázku jestli má svůj profil i on přišla odpověď "... samozřejmě, naše firma vřele doporučuje všem svým zaměstnancům, aby trvale udržovali svůj profil i status aktuální, aby s nimi firma mohla kdykoliv komunikovat i mimo jejich pracovní dobu..."

Z pohovoru nebylo z fleku nic, protože jsem na to zase odpověděl já, že díky, ale pro podobný účely pokládám za úplně dostačující znalost čísla telefonu toho kterýho pracovníka jeho přímým vedoucím a ještě tak personalistou firmy, ale že do žádný aktivity ve svým volným čase nehodlám vpouštět nebo zatahovat pracovní záležitosti - a už vůbec že si nehodlám kvůli pracovním záležitostem zakládat profil na Xichtu... A bylo to, požadavkům na zaměstnání jsem nevyhověl, přijmuli (jak jsem pozdějc zjistil), asi 23letýho frikulína s vylepaným zátylkem a vylízaným mozkem, trvale trčícího na Xichtoknize a sdílejícího kdejakou 3,14čovinu, kterej měl od ukončení střední školy do tý doby asi 6 zaměstnání a v žádným nevydržel dýl jak půl roku ...

Tož asi tak, borci a cérky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#20 Příspěvek od Artaban001 »

Ještě že u nás v práci se to tak nebere.. ;-)

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#21 Příspěvek od gepard »

Souhlas s EKKARem - před nějakým tím pátkem jsem v podstatě podobnou prasečinu slyšel od kámoše ... není k tomu co dodat! :guns:
-- Gepard --

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#22 Příspěvek od Wolfik »

na tyhle záležitosti má sloužit například LinkedIn. Jestli nějaká firma tohle vyžaduje (mít xichtoprofil), tak to vypovídá něco o její úrovni

Facebook je velmi užitečný, když víte jak ho používat.
Namátkově mám oblíbenou firmu, hudební skupinu, platformu...prostě něco co mě zajímá a mám jedno místo (xichtbook), kde mám centralizované aktuality (neplést s RSS). Navíc takhle lze přímo pokládat dotazy zainteresovaným lidem a odpovědi vidí všichni zájemci. Tohle mi přijde mrtě fajn, protože při usednutí za komp a odbytí úkonu "co je nového" nemusím proklikávat všechny záložky a zabíjet tím čas.
Skupinové konverzace, skupiny (místní motorkářskej gang chce podniknout výlet, tak proč jak idiot každému psát smsku, že? Zdravím svého otce), facebookchat, který zabil ICQ a další kecálky atd vše integrované do prohlížeče dostupné odkudkoliv.
Základem je mít pseudonym, žádné fotky nebo údaje o sobě a pokud máte přidané nějaké ty spolužáky, tak si zrušit viditelnost příspěvků o nich, takže pak nemáte zeď plnou sraček o tom, jak se kdo cítí a co sežral.

Je třeba k tomu nepřistupovat tím vaším konzervativním pohledem. To že z většiny mladší generace udělal bandu vymaštěnců stejně nezměníte. :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Hezké čtení, ale může tady některý zastánce FB napsat jednou větou na co je FB kromě blbého kecání?

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#24 Příspěvek od TAKJAN »

Nemám, nebudu mít, nejsem blázen, jsem konzervativní, silně.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#25 Příspěvek od Hydrawerk »

p32
No když to chceš vědět, tak prosím. Facebook je hlavně na hledání fotek spolužaček v plavkách příp. spodním prádle. Je to koníček, který nemusí bavít vyloženě každého.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Habesan »

Plovárna, chata, flaška destilátu...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#27 Příspěvek od pocitujlasku »

vy mate ale problemy :) ja tam napr. som, a vdaka tomu som v kontakte s ludmi z celeho sveta. Ale medzi priatelmi mam len osoby, ktore osobne poznam (spoluziaci, kamosi pracujuci v zahranici, rodina).
FB ma jednu velku vyhodu, ak mam chut na pivo, tak nemusim vypisovat kazdemu sms, ale proste napisem, kto ide na pivo a vzdy sa niekto najde :) na pive samozrejme mobily vo vrecku a nie v ruke.
Na pracovne veci mam linkedin, vdaka nemu som si nasiel byvaleho kolegu, ktory mi ponukol zaujimavu pracu.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Bernard »

Já tam sice nejsem, ale vypůjčil jsem si přihlašovací údaje od mladého člena rodiny, abych zjistil, o čem to je. Má to svůj půvab, hlavně v takové nezávazné, uvolněné a spíš oddechové formě komunikace. Na EB je to docela riskantní počin, napsat nějaký názor, protože reakce jsou převážně kritické, s tím se holt musí počítat. Třeba i ty, co přijdou teď. :wink:

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#29 Příspěvek od ZVUK2000 »

Hydrawerk píše:p32
No když to chceš vědět, tak prosím. Facebook je hlavně na hledání fotek spolužaček v plavkách příp. spodním prádle. Je to koníček, který nemusí bavít vyloženě každého.
To já preferuji raději živé maso než virtualní. :D
P.S. už máš ženskou :?:

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#30 Příspěvek od gepard »

ZVUK2000 píše:
Hydrawerk píše: ... Facebook je hlavně na hledání fotek spolužaček v plavkách příp. spodním prádle. Je to koníček...
P.S. už máš ženskou :?:
M.K. :lol: :rofl:
-- Gepard --

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“