Bezdrátová myš

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Eneloop kupis a rovno bez nabitia mozes pouzivat, pretoze v tovarni ich nabili a aj po rokoch skladovania su stale dost nabite. Samovybijanie je take male, ze to vydrzi nabite roky.

Bezdrotovu mys s gulou som este nevidel, ale je mozne, ze nejaka stara existuje. Nova tazko, pretoze je to na vyrobu drahsie ako opticka.

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#17 Příspěvek od Radim »

Pokud ti ta myš bere 45 mA, tak je úplně jedno, jestli má baterka velké nebo malé samovybíjení. Běžná AAA baterka ti tam vydrží takových 10 - 30 hodin, to s přehledem vybiješ do týdne až 14 dní. Do té doby i ta nejhorší baterka AAA stihne ztratit sotva nějaké procento kapacity.
Spíš je problém v tom, že je třeba, aby ta myš běhala od 2 voltů.
Klasické malé tužkovky nenabíjecí mají na začátku kolem 1,5 Volt a vybité mají tak odhadem 1,3 volt, to znamená, že aby se plně využila kapacita nenabíjecích baterií, musí myš spolehlivě běhat až od 2,4 - 2,6 voltů do tří voltů.
NiMh akumulátory mají nabité a odpočaté 1,3Volt a vybité tak okolo 1 - 1,1 Voltu. Aby se jejich kapacita využila naplno, musí myš spolehlivě běhat v rozmezí napětí od 2 Voltů do 2,6 Voltů.
Pokud bude myš spolehlivě fungovat až od napětí třeba 2,5 voltů, pokud tam dáš NiMh akumulátory, budou úplně nově nabité fungovat, ale jak se trošičku vybijí, tak první desetinu, dvě desetiny kapacity, myš přestane fungovat. A můžeš nabíjet znova.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Tych 45mA urcite nie je trvaly odber.

Uživatelský avatar
ZdkBlok74
Příspěvky: 4
Registrován: 02 říj 2015, 02:00

#19 Příspěvek od ZdkBlok74 »

Těch 45mA asi bude při pohybu a vysílání či přijímání............ale zkoušel jsem tam dát 2 nové aaa tužkové baterie (které mají pokud jsou nové asi tak kolem 1.6V) a počkal jsem až kurzor začne poposkakovat.... zhruba za 2dny používání) a pak jsem naměřil na baterce kolem 0.86V takže celkem 1.7V....pod 1.7V už ledka jenom rychle bliká a myš nereaguje(patrně nestačí napétí na vysílač/přijímač)....ale možná si koupím optiku na kabel a z té bezdrátovky udělám lampičku k PC.....

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Bernard »

Za trochu víc peněz hodně muziky. Tuto myš mám už dva roky, vůbec jí nevypínám a stále jede na původní baterky - 2 ks AA.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Tak to fakt vyhod a kup si za par korun nejaku lacnu kablovu mys (odporucam Logitech).

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

Já mám bezdrátovku Logitech s infra optikou na jednu tužkovou bateri,kterou tam mám ještě tu, co u toho byla po vybalení. To má ještě optický snímání rolovátka. Přijímač myši jen nepatrně vyčuhuje z USB portu (nano reciever). Bohatě splňuje moje požadavky. Jen by mohla být větší.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“